Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közös háztartásban élünk?

Közös háztartásban élünk?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, én apával lakok, de anya és az öcsém külön(anyagilag és más helyen). De, anya és az öcsém erre a lakcímre vannak bejelentve mint mi. A kollégiumi jelentkezésem során, anyának is számít az éves bruttó jövedelme ezek szerint, vagy csak az apáét szükséges beleírnom?

2019. júl. 28. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a szülők nem váltak el, de különélnek, az a szülő minősül eltartónak, amelyikkel a pályázó közös háztartásban él"


Az Anya NEM ÉL közös háztartásban a kérdezővel!!!

2019. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak nyilatkozni kell (büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem..... blabla), hogy nem él ott, ennyi. Akkor nem kell beleszámítani az övét.
2019. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12, nem lehet nyilatkozni, okmányirodai lakcímigazolas kell. És mindenkitől jövedelem.
2019. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

De lehet nyilatkozni, ugyanis nem a lakcím számit, hanem a tényleges tartózkodási hely. Hiába az az állandó lakcím, ha nem lakik ott, nem a háztartás része. Ezt bizonyítandó kell a nyilatkozat.

Szintén egyetemi ügymenet kapcsán (szoctám) néhányszor már végigcsináltam. :)

2019. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"nem a lakcím számit, hanem a tényleges tartózkodási hely."


Menj már be bármelyik hivatalba céghez, munkáltatóhoz, iskolához, egyetemre, és ezt próbáld meg megmagyarázni bárkinek.


A lakcímnyilvántartás azért létezik, hogy HIVATALOSSÁ tegye a lakcímedet.

Ettől lehetsz te a haverodnál, a házastársadnál, az anyukádnál, vagy élhetsz szállodában is, hivatalosan akkor is azon a lakcímen laksz, ahová be vagy jelentve.


Természetesen ha lenne tartózkodási helye (ideiglenes lakcíme), az más lenne, de gondolom nincs, mert arra kitért volna a kérdező.


Nyilatkozat senkit nem érdekel, nem nyilatkozgatni kell, hanem bejelnteni a lakcímet. Nem egy bonyolult dolog, bemész és egyből megcsinálják, csak egy 1 oldalas nyomtatvány az egész. Nem kell előre időpont, és nem kell órákat sorbanállni, megy gyorsan.


Nem véletlenül van ez a rendszer. Valahogy gátat kell szabni a visszaéléseknek. Szerinted koli miatt hányan kamuznának? Rhadtul nem mindegy, hogy bekerül a gyerek egy állami koliba, ellátással, vagy albérletet kell neki fizetni 4-5 évig, meg utána még rezsit és kaját is.


Nem véletlen, hogy amikor a kisgyerekes szülők szeretnék valahová beíratni a gyereket, akinek nem az a körzete, akkor átjelentkeznek egy ismerőshöz, és így a gyereket felveszik bölcsibe, oviba, általános iskolába.

Illetve olyan is van, hogy az egyik szülő kijelentkezik a lakcímről, mert így lehet egy csomó támogatást, ingyen étkezést, mindenféle szociális juttatást igénybe venni, hiszen az egy háztartásban élők esetében - tekintve, hogy van benne keresőképtelen gyerek - alacsony az egy főre jutó jövedelem.

Még egyetemistáknál is megjátsszák, ösztöndíj miatt. Apukának semmibe sem kerül átjelentkezni a nagyihoz.


Szóval nem számít a nyilatkozat, hanem a lakcímnyilvántartás számít.

Ahogy jópáran már le is írták.

Én is végigcsináltam, nem kolival, hanem kormányhivatallal, ők saját hatáskörben nézték meg egy ügyünkhöz, hogy hányan élünk itt.

2019. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!