Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál, ha a 20...

Hogyan reagálnál, ha a 20 éves lányod elkezdene Barbie babákat gyűjteni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

OFF

A probléma sosem a gyűjtőszenvedéllyel van hanem azzal, amikor valaki elvaterázza az utolsó fillérjét is, utána pedig sípol és kölcsönkéreget, mert kajára-rezsire már nem futja. Sógorom nagy vaterafüggő és nem tud leállni, ha pedig túllicitálják akkor muszáj háborúznia a tételért, még ha eredetileg nem is akart annyit adni érte. A szerzeményei aztán érintetlenül állnak a műhelyben, mert csak addig érdekli valami igazán, amíg megszerzi és foglalkozott vele 1-2 napig. Nagyon könnyen beszippant ez a világ. Tapasztaltam én is, amikor Ebayen licitáltam valamire.

2019. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
A gyűjtögetésnek biztosan megvan a pszichológiája. Én sosem gyűjtöttem semmit, nemis értem, hogy egyeseknek miért okoz örömöt, ha hasznavehetetlen tárgyakra költik a pénzüket, ami utána csak a port fogja otthon. Szerintem ezzel valamilyen biztonságérzet hiányát pótolják, vagy nem tudom, de elég bizarr dolog felnőtt emberektől...főleg ha babákat gyűjtenek, az egyenesen ijesztő. De persze mindenkinek a maga dolga, amíg olyan hobbija van, amivel másnak nem árt, hát csinálja.
2019. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
66%

"Én sosem gyűjtöttem semmit, nemis értem"

Ez látszik.

Rokon a pesti háza árának a harmadát rakta le önerőként csak egyetlen amerikai képregénysorozat darabjainak a bevételéből. Úgy tűnik mégis eléggé megérte a gyűjtögetés. A helyesen megválasztott gyűjtemény ugyanis hosszútávú befektetés, aranytartalék, a gyerekek jövőjének alapja.

Másnak mindaddig porosodó szemét és lom, amíg ki nem derül az értéke.

2019. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Metionin ***** válasza:
84%
Sehogy. Felnőtt ember, azt gyűjt amit akar. A gyűjtői barbik amúgy sem azonosak a játékosztályon találhatókkal, egyediek és kva drágák, az idő elteltével pedig ugyanúgy nő az értékük mint egy régi könyvnek vagy a legelső Disneyland jegynek.
2019. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Kéne rá reagálnom?:) Szerintem kedves hobbi. És amíg nem az én pénzemet hordja el , addig tökre rendben van. Viszont még akár lehet, hogy esetleg szülinapra is vennék neki, de inkább nem , inkább a pénzt adnám oda. Egy idő után már nem lehet olyan anyagi dolgokat adni az embernek, pl egy kész tárgyat, akár még használatit se, aminek örül, meg maximálisan ki tudja használni akár, vagy nemtom. Tehát egy idő után nehéz konkrét ajándékkal örömet okozni, és már sokkal jobb a pénz, mert azt arra költheti, amire akarja; nem pl esetleg egy "S.O.S.-be" gyorsan megvett újabb felesleges dísztárgy, vagy nem veszünk neki pl telefont, vagy fényképezőgépet, amiből meg akkor már kénytelen olyat használni, amit vettünk neki; vagy pl olyan könyvet kapni, ami már megvan, vagy egy olyan ruhát, amit nem szívesen hord, mert mondjuk undorítónak találja a mintát rajta; és akkor nem örül, csak max eljátsza, vagy még az se, és akkor kidobott pénz, meg legfőképpen nem is örül, az ajándékozásnak pedig az lenne a célja, hogy örüljön. Tehát pl ha adsz egy rossz csokit, amit tudod, hogy te se ennél meg szívesen, csak azért hoztál, hogy kedvesnek tűnj, hogy adtál valamit; de igazából te se ennéd meg, mert annyira rossz; hát az kifejezetten sértés; mert ha rosszat hoz, hát akkor mit tudsz vele csinálni, mondjuk belédnevelték, hogy "ételt nem dobunk ki", és véged, ha mondjuk ők akarnak kidobni egy szemetet, és meglátják az ajándékot a kukában, odaadni másnak nem lehet továbbajándékozni ajándékot, meg egyébként is rossz; rosszat minek ajándékoznál tovább, akkor te is megsértenéd őt; így keseregve, de kénytelen-kelletlen megeszed. Akkor inkább ne hozna semmit, ha ilyen rosszat hoz, de ő inkább direkt megszívat azzal , hogy valami bűnrosszat hoz, és akkor neked meg meg kell köszönnöd, meg jó képet vágni hozzá, mintha örülnél, hogy ne bántsd meg; és legközelebb már reménykedsz, hogy nem hoz ilyesmit, de hozza -.- Mamámnak a barátnői voltak régen ilyenek; mindig hoztak Húsvétra meg Mikulásra ilyen borzasztó rossz ízű csokoládékat, mert kedveskedni akartak; bár ne tették volna; én tökre rossz néven vettem, amikor ilyen rossz csokit hoztak ajándékba. Szavatosságilag még jó volt, de ízre botrányos. Szóval tehát én ezt kicsit sértőnek veszem, ha valaki rossz ajándékot, rossz csokit hoz; olyan, mintha direkt meg akarna szívatni. Kicsit elkanyarodtam a tárgytól, tehát, a húszéves lányom a saját pénzéből azt vesz, amit akar. Pl adunk neki pénzt szülinapjára, és ő barbibabára akarja költeni, akkor azt fog venni belőle. Ha kapott egy kis plusz zsebpénzt, és neki a vágya egy új barbibaba, akkor tök nyugodtan. Meg pl nemtom, lehet mondjuk X év múlva meg el akarja majd adni, amikor meg már sokat ér egy jóó nagy gyűjtemény. De mégha nem is, mégha csak magának is gyűjti, akkoris, ha ez neki örömet okoz, akkor ez tök jó. :) Kimondottan nem adnék neki úgy erre pénzt, ha nincs valami ünnepnap, hogy erre elköltheti; ilyen téren max kölcsönbe, ha mondjuk nem telik neki rája; tehát barbi babára örökbe nem adnék neki költőpénzt, csak ha mondjuk Szülinapja van, vagy Kari, vagy akármi; de a saját pénzéből meg amit ő gyűjtögetett, ő rakott félre, vagy ajándékokból,vagy munkából, azzal azt csinál, amit akar. Hiszen azért kapta.
2019. aug. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%
*még a munkapénzt csak ugye célszerű elsődlegesen a létszükségleteket kielégíteni, utána jöhetnek a luxusok.
2019. aug. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
13%
pszichologushoz vinném
2020. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
Jhonny depp is barbiekat gyujt,csak mondom..
2020. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!