Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit reagálnál ha arra...

Te mit reagálnál ha arra utaló jeleket észlelnél hogy a gyereked depressziós?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leulnek vele beszelgetni, es ha ketten kevesek vagyunk a problemahoz szakemberhez mennek vele.
2019. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
orvoshoz vinném. vagy ez csak szerintem logikus?
2019. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elobb beszelgetnek vele hogy jol latom-e hogy depresszios es hogy mitol lehet es ha nem jarok/jarunk sikerrel akkor elvinnem egy szakemberhez.
2019. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Eleve nem jutok ide mert nem tojom le honapokig én időzve stb..
2019. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
Beszélgetés. Ha az nem használ, akkor pszichológus (neki). Ha az sem használ, akkor pszichiáter (neki). Ha az sem használ, akkor pszichológus neked(!).
2019. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból nem diagnosztizálnám- a depresszió nem ugyanaz amire manapság ráfogják az emberek. Szóval kedvetlenség, rossz hangulat NEM azonos a depresszióval.


Ezzel együtt: ha látnám hogy letört, kedvetlen a gyermekem, megpróbálnám kideríteni mi a gond, és SZÜKSÉGE van-e segítségre. Remélem van hozzám annyi bizalma hogy elmondaná mi bántja. Sokszor ez is elég,a fiatalok maguktól is képesek megtalálni a gondjaik megoldását. Ha egyedül nem boldogul, akkor van benne annyi józan ész hogy ő maga kérjen segítséget. És én szívesen segítek is ha tudok. Ha akkora a baj hogy együtt sem boldogulunk, akkor meg külső segítséget kérnék, legyen szükség orvosra, vagy bármilyen másik szakemberre.

2019. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy rögtön depressziósnak kell titulálni, ahhoz nagyon sok tünet megléte kell huzamosabb ideig. A kamaszok gyakran levertek, kedvtelenek minden ok nélkül is, ha pedig történik valami, azt is rosszabbnak fogják fel a valóságnál.

Én megkérdezném, mi a baj. Sokszor szimplán attól jobb lesz, hogy valaki meghallgatja, még ha nem is tudod megoldani az adott problémát. Ha nincs különösebb oka, és/vagy egy hónap után sem múlik el az állapot, elvinném pszichológushoz.

Azért nem mennék rögtön orvoshoz, mert attól egy kamasz még inkább úgy érzi, hogy vele van a baj, és hogy "selejt" a kortársaihoz képest, hiába segít.

Én tudom, átéltem már ezt kamaszként, csak nem depresszióval, hanem evészavarokkal.

2019. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!