Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha megtudnád,...

Mit reagálnál, ha megtudnád, hogy a 16 éves lányod rendszeresen hív egy lelkiség vonalat?

Figyelt kérdés
2019. máj. 17. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Semmit. Szerencsére ingyenes az. Ha fizetős, akkor elvenném tőle a telefont.
2019. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Megkérdezném, mi baja van és hogyan segíthetek neki. Ezzel együtt felajánlanám, hogy keresek neki egy jó szakembert.
2019. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Fizetnék egy rendes szakembert
2019. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

Hat nemtudom, en azert elegge magamba neznek hogy mit ronthattam el mint szulo, hogyha egy lelkisegely vonalban jobban megbizik ugymond mint bennem.

Mindenesetre leulnek vele beszelni, es tobbet foglalkoznek vele.

2019. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Tizenhatévesnek lenni nagyon nem egyszerű. Átmenet a gyermekkorból a felnőttkorba, és hát a társadalom enyhén szólva nem könnyíti meg ezt a fiataloknak. Természetes, hogy egy fiatalnak lelki támogatásra van szüksége. Beszélgess vele empatikusan, mondd meg, hogy tudod, hogy nehéz életkorban van, mondd meg, hogy teljesen természetes ilyenkor segítséget kérni, és ajánld fel neki, hogy biztosítasz számára szakembert.
2019. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez attól függ,hogy miért hivogatod a lelkisegély vonalat.Lehetne szerelmi bánat,titkaid amit nem akarsz megosztani a szüleiddel,amit nagyon rosszul tennél, az iskolai történések és egyéb dolgok.Nekem pl.mint szülõnek nagyon rosszul esne,hogy nem tudok a gyerekeim élétérõl és hátam mögött cselekszik.Biztosan meg van rá az okod,talán zárkózott,szégyellõs vagy.
2019. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

megkérdezném, hogy elegendőnek tartja-e a segélyvonal szolgáltatásait, nem szeretne-e személyesen is találkozni egy szakemberrel.

amúgy bírom az ilyen korlátolt embereket, mint 1es, ha nagy telefonszámlát csinál, inkább haljon meg esetleg. igaz, az tkp sokkal gazdaságosabb megoldás. olyan szép lenne, ha a gyerekvállalást is pszichés teszteken való átmenéshez kötnék, mint az örökbefogadást.

2019. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Tételezzük fel, hogy komolyan gondolja, és segítségkérés miatt hívja őket fel, nem azért, mert trollkodik vagy unatkozik - utóbbi esetben megbüntetném, hogy tanulja meg, hogy ilyen fontos feladatot ellátó emberek idejét ne rabolja baromságokkal. Ha tényleg segítséget kér, akkor először elgondolkodnék, mit rontottam el a nevelésében, hogy nem bízik meg bennem és nem tőlem kér segítséget. Aztán leülnék vele, rákérdeznék és megbeszélnénk. Lehet amúgy, hogy pont egy pártatlan nézőpontot akar hallani, és nem engem mint elfogult szülőt, ki tudja.
2019. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!