Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz,...

Szülők, mit szólnátok ahhoz, ha az utolsó éves gimnazista lányotok még a tanév alatt összejönne és összeköltözne az egyik tanárával?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjátok oda, hogy anyák vagy apák vagytok.

2019. júl. 29. 11:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%

Akkor viszont nagyon durva, mert nálunk a Xántusban pár éve szintén az irodalomtanár jött össze egy tizenegyedikes csajjal, aztán emiatt elhagyta a felesége a három gyerekkel. Úgy derült ki, hogy valaki látta őket együtt valami nyilvános helyen, és oltári botrány lett.

Milyen véletlenek vannak :D

2019. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy hiába írod le a saját sztoridat, itt nem azzal van a probléma, hogy 18 évesen összeköltözik valakivel, hanem azzal, hogy még 1 évig iskolába jár és az a valaki a tanárja ezalatt! Kinek lesz jó, ha a tanárt esetleg kirúgják a lányt meg az érettségiig minden nap csesztetik? Megkérdez valamit egy másik tanártól már egyből jönni fog a "na mivan Petra, őt is kiszemelted magadnak?". Mindenkinek jobb lesz, ha megvárják az érettségit az összeköltözéssel a kapcsolatukat meg a lehető legnagyobb titokban tartják, ha azzal nem tudnak várni.
2019. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

#22, én azt gondolom, hogy neked - meg nekem - lehet róla véleményünk, de ez az adott pár döntése, elvégre is nagykorú emberek, csak ők tudhatják, hogy nekik mi mit ér meg.

(én a tanár helyében simán átmennék egy másik suliba, aztán mindenki nyalhat sót a Nagy Szent Felháborodásában:) - a középiskolai tanár egyre több szakon hiányszakma, ergo nem a munkaadó ül a lovon)

2019. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%

"1 évig még iskolába jár, szerinted miért kellene eltartani? Saját magát fogja eltartani heti 2 nap diákmunkával? Esetleg utolsó óra után bemegy dolgozni, este 11-re hazaér aztán 5-6 óra alvás után megy is vissza a suliba?" - ja... csak csendben szólnék, hogy a nappali tanulmányokat folytató középiskolásra 20 éves koráig ugyanazok az ELTARTÁSI szabályok vonatkoznak, mint a kiskorúakra - a szülő KÖTELES eltartani, minden egyébre tekintet nélkül.

Az általam az előbb említett eset a főiskolai/egyetemi évekre vonatkozik.

És persze, akkor a szülő mehet pereskedni méltatlansággal érvelve, ha szereti lejáratni magát... ugye ezen az oldalon is ott a kérdés, hogy "tényleg megéri?" Pláne, ha elveszíti a pert...:)))

"Az meg, hogy a szülők megszabnak bizonyos dolgokat az alárendelt kapcsolat lenne és inkább csövezni mennél (amit erősen kétlek, 1-2 nap után sírva menekülnél haza).." - mondd, feltűnt neked, hogy nekem a "haza" a párommal közös otthonunk?.... egyébként anno az anyám is ugyanebben a téves eszmében ringatta magát.... hát, finoman szólva nem jött be neki... A szülő-gyerek kapcsolat meg ab ovo alá-fölérendelt kapcsolat.

2019. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
Az attól függ, hogy 50+-os családapáról, vagy 22-30 éves egyedülálló férfiról van szó.
2019. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
13%

"Nem örülnék, ha csak használná a lányomat kvának, cselédnek aztán eldobná, amint megunta és a lányon maradna 1-2 zabigyerek."


Ha a lány "ottmarad" X gyerekkel, akkor abban ö legalább annyira hibás, mert a védekezésröl azért hallania kellett volna már ennyi idösen!


Mellesleg a fö kérdés nem az, hogy mekkora a korkülönbség vagy hogy boldogok lesznek-e, hanem hogy a tanár-diák viszony miatt nemcsak elítélendö, de még törvényellenes, büntetendö is!

2019. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
70%

" hanem hogy a tanár-diák viszony miatt nemcsak elítélendö," - el nem tudom képzelni, hogy mit jelent az a szó, hogy "elítélendő"... az embernek van egy saját értékrendje, amibe valami vagy belefér, vagy nem, vagy elítéli, vagy nem.


"de még törvényellenes, büntetendö is!"

Ja, az elmúlt pár évben tényleg az lett... de azt gondolom, hogy ez alapvetően a magyar törvényhozás sara, hogy ennyire hagyta érvényesülni Magyarországon az atlanti gondolkodást...

2019. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
38%

Tanárként gyermekpszichológiai, fejlődéslélektani, pedagógiai szociálpszichológiai, stb... tanulmányokkal a hátam mögött nagyon-nagyon nem díjaznám, hisz’ az a nyomorult teljes mértékben tisztaban lenne azzal, hogy mit művel a kamasz gyerekemmel. Hányinger.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Lehet olvasgatni.

(Apa vagyok)

2019. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!