Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimnek?

Hogyan mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Hogyan mondjam meg nekik, hogy iskolát szeretnék váltani? Az osztályomat nagyon nem szeretem, és jönnek a lazább-komolyabb beszólások is, senki nem szeret, nagyon közös beszédtéma sincs, mivel én nem járok diszkóba, nem tudom 18 alatt szeszes italt venni, barátom sincs, így nem is tudom milyen boxert venni illik hányadik évfordulóra, stb.😟

A tanáraim pedig vagy nagyon jók, vagy nagyon rosszak, körülbelül 50-50 az arány. Kinéztem egy jobb sulit, oda nem biztos, hogy felvesznek, de tudom, hogyha meg se próbálom akkor semmi esélyem.😔

Anyáék viszont ezt nem szeretnék, előző sulimban is hasonló volt a gond, akkor is rámszálltak a "menők", már az is többször felmerült bennem, hogy velem van a gond, mit tegyek? 😓😓😓



2018. ápr. 14. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A "jobb" suliban is ugyanez megtortenhet. Hulyek mindenhol vannak, meg "elit" helyeken is. Sot, ott meg tobb "menok" vannak.
2018. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kicsit zagyva lett... 😟

Szóval... pedzegettem nekik, de nem mondtam ki konkrétan, és arra mondták, hogy nem lenne jó, és jobb ha nem gondolkodok, mivel még nincs is suli, ahova átmehetnék...

De azóta találtam, csak nem biztos, hogy felvesznek...

Hogyan mondjam meg nekik, hogy találtam sulit, ha már a gondolatot sem szeretik? 😢😢😢

2018. ápr. 14. 13:57
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenhol vannak, de nem mindenhol piszkálnak... vagy tévedek?!😓😓😓
2018. ápr. 14. 13:59
 4/10 A kérdező kommentje:

*nem tudom hol lehet 18 alatt szeszes italt venni

**milyen boxert illik venni hányadik évfordulóra

2018. ápr. 14. 14:03
 5/10 anonim válasza:
Szerintem várj az iskolaváltás témával. Ne foglalkozz azokkal akik rádszállnak, vagy vágj vissza nekik. Keress barátokat akikkel megérted magad. Sok sikert!:) Írj ha változás van.
2018. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Inkább önismereti csoportba vagy hasonlóba kezdj el járni, a sokadik iskola sem fog segíteni.
2018. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Maradj a mostani sulidban, és tanuld meg kezelni a kapcsolataidat! Nem menekülhetsz örökké. Szedd össze magad, tanulj rendesen, kezdeményezz beszélgetèst a többiekkel.
2018. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Miért nem jársz diszkóba? A szüleid ellenzik? Más társaságba jársz? Kezd el sportolni valamit, ott kialakul egy kapcsolat a csapattal, és több önbizalmad lesz. Észre fogják venni az osztálytársaid is. Vagy ha valami érdekel akkor keress egy annak megfelelő csoportot.

A szüleidnek mond meg tisztán, hogy nem tudsz beilleszkedni, nem szereted. Készülj fel a válaszaikra így nem érhet csalódás.

Ha pedig sikerül a váltás akkor, szedd össze magad és próbálj szoba állni velük. Minden cica baba lány mélyén csak egy küzdő megfelelni vágyó egyén van, mert hozzájuk is szólni. Pl leckével kapcsolatban. Ha vannak városi programok, akkor menjetek el együtt, ne csak a suliban találkozzatok.

Van megoldás! 😉

2018. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha az előzo iskolában isx ez volt, akkor a következőben is ezg lenne. Neked kell valtoznod
2018. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Figyelj, ha máskor is ez volt és most is, akkor valószínüleg ezután is ez lesz. Lehet most nem érzed, de ha változol jobb lesz minden. Azt hittem, hogy mással van a gond, de rájöttem, hogy velem és megváltoztam külsőre is, belsőre is. Mostmár sokkal jobb mindenkivel a viszonyom:)
2018. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!