Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha agressziv...

Mit csináljak, ha agressziv vagyok?

Figyelt kérdés
Nem vertem meg senkit, vagy ilyesmi, egyszeruen csak meg tudnék. 16 éves lány vagyok, és nagyon kötödöm a szüleimhez. Lazább is a kapcsolatom velük, mint a többi velem egykorúnak. Mostanaban viszont, amikor anyukám megölel, meg tudnám ütni. Régebben is volt, hogy simán ki tudtam volna nyirni random embereket, csak azt nem tudom, hogy tényleg megtenném-e. Most persze úgy érzem, de élesben más. Visszatérve anyukámhoz: mikor egy éves voltam, agyvérzést kapott, de teljesen megjavult, csak a memóriája rosszabb. Utána dolgozott, de arra se emlékszem mert még akkor is kicsi voltam. Tehát igazából mindig itthon van, én se járok nagyon sokat el, és persze nem dumálunk folyton, én nagyrészt sorikat nézek, ö a szomszédokkal/telefonon beszél, de azért beszélgetünk, ott vagyunk. Lehet hogy ez okozza, hogy mióta az eszemet tudom, mindig itthon van? Apukám például dolgozik, vele tök jól megvagyok. És folyton ezen pörgök, gondolom érthetö, hogy zavar. Amikor viszont pl vacsizni mentünk egyszer, ott teljesen megfeledkeztem mindeeröl, semmi ilyen nem jutott eszembe. Most nyaron igazabol vegig veluk voltam, koncertekre es nyaralni is velük mentem. Lehet hogy elegem van belölük? Volt par eve pl. hogy olyan remalmom volt hogy apukam meghalt reggel meg teljesen le voltam sokkolva + sirtam. Tehat tudom, hogyha elveszitenem öket, akkor heteket sirnék, tökre kilennék hogy mit kezdek nélkülük. Egyszoval tenyleg szeretnem azt hinni hogy nem vagyok elmebeteg vagy ilyesmi mert amikor suliban logtam a haverokkal ott is teljesen megfeledkeztem mindenröl, tehat nem volt bennem ilyen hogy most mindjart kinyirom az egyiket. Az pedig hogy ki tudnék nyirni valakit ott kezdödött hogy lattam a Ház amit Jack epitett cimü filmnek az elözeteset plusz Trónok harcát néztem/olvastam. Ha visszatekerhetnem az idöt ezeket biztosan kihagynám mert ez tuti közrejátszott! Kerlek segitsetek mert nagyon pocsékul vagyoj ettöl!!! Amúgy olvastam már hasonlót azt irták hogy hormonok miatt is lehet és magneb6 segit. Küzdösportot se akarok levezetesnek mert felek akkor tenyleg megvernek valakit! Mit mondotok? Találkoztatok már hasonló esettel?

2019. júl. 29. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

menj pszichiáterhez, de komolyan.


és tudatosabban szelektálj a mozgóképes tartalmak közül, erőszakos filmeket ne nézz.


ugyanakkor nem gondolom, h. a filmek a hibásak, mert én nagy horror-fan vagyok, csak azokat nézem, és nincsenek ilyen impulzuskontroll-zavaraim, mint neked.


tehát az elakadás, a probléma benned van, és nem a filmekben, azok max. katalizátorként működnek, de a probléma gyökere nem itt van.


szakember tud segíteni.

2019. júl. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvass dühkezelésről könyvet.

Ajánlom az iskolapszichológust is, ezért van., ő segít!

A magnézium jó lehet meg ilyen ártalmatlan nyugtatóteák.

Eszel eleget? Jókat? Iszol eleget? Alszol eleget? Ezek is befolyásoljàk az agressziót.

És tudom, h nehéz, de beszélj a szüleiddel. Az igazat is mondhatod, ők a szüleid. Ha azt nem mered, akkor csak annyit, h dühödben nèha megfojtanál vkit.

2019. júl. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A személyiséged kialakulása nem mehet végbe/ az általad leírt,majd a szöveget értelmezve / mivel az olyan mint valami összegubancolódott gombolyag. Lehetetlen kibogozni!

Az érzéseiden egyáltalán nem csodálkozom,hiszen a tv sorozatdömpingjei csak hozzád hasonló embereket termel.A vélemény alkotásod megegyezik a a tv kívánalmainak az általa elvárt megfelelési rátának!


Nem látni,hogy jó dolgodban a tv nézésén kívűl mit csinálsz???? Tanulsz,segítesz anyukádnak,olvasol,van barátnőd?

A lányok inkább apásabbak,ám akivel összeforrt a sorsunk az édesanyánknak is sokat köszönhetünk!

Nem ismerem fel,hogy az érzéseid, gondolataid őszínték lennének!

Ténylegesen hasznos lenne számodra egy kiváló pszichológus,hogy most még rengeteget alakíthat azon,hogy ne legyél hamarosan egy kiégett,életunt fiatal!!!

2019. júl. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Láttam egy külföldi videót ami arról szólt hogy miért vannak ilyenek hogy a fia megölte az anyát meg ilyen esetek, és volt egy férfi aki nagyon okos volt de neki is ilyen gondolatai voltak és 1X írt egy búcsúlevelet hogy erőszakos gondolatai vannak és meg kérte a levélben a orvosokat hogy nézek meg az ágyat, miután leírta a levelet megölt több embert is köztük a feleségét az anyát meg 14 embert és 30 ember sérült meg, és utána megölte magát is, amikor 7 éves volt akkor egy IQ teszten 130 pontot ért el katona is volt, miután kivizsgálták az ágyat rájöttek hogy volt az ágyában egy tumor ami asszem az idegrendszert nyomta és ezért voltak azok a gondolatok, és ha nem lenne az a tumor akkor semmi sem történt volna, a férfi neve Charles Whitman néz utána! Nem mondom hogy 100% az a gond van itt, de jobb félni mint megijedni. A videót elküldtem de Szlovákul van, ha esetleg tudnál szlovákul akkor itt van [link]
2019. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Tegnap 23:48 kor írtál.. Az alap dolgok rendben vannak? Alszol rendesen, ok. hogy nyár van, de ideális lenne ilyenkor is 11 körül már aludni. Eszel rendesen?

Rengeteg fiatal van, akik egész nap neteznek, nem alszanak rendesen és ilyenkor az ember jóval érzékenyebb, aggresszívabb. Ha ez rendben van, akkor probálj meg segítséget kérni, kezelés, terápia biztos segít.

2019. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Sok a fölös energiád, vezesd le sporttal, akár boksszal.
2019. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Így nyáron gyakori azoknál, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, nincsenek barátaik és életük. Egy részük gyakoris troll, a többi szimpla elmebeteg. Ha én vezetném az oldalt, az ilyen beírásoknál a hatóságokat értesíteném, mielőtt kárt tesznek másokban. Az online elmebetegeket is komolyan kell venni. Aki arról fantáziál hogy megöli a szüleit vagy idegeneket, azt be kell zárni.

Úgyhogy ezennel én ezt a kérdést elküldtem a budapest@budapest.police.hu-ra.

2019. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem vizsgáltasd ki magad, te beteg vagy.. normális embernek nem jut eszébe az, hogy megüsse az édesanyját. Még szóval sem bántanám meg azért, mert megölelt. (És egyébként másért sem..)

Nem vagy normális

2019. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Tényleg érzed, hogy bántani akarod abban a pillanatban, vagy csak befúródik egy alattomos gondolat, amit próbálsz kiverni a fejedből?
2019. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as most ezt miért kellett? Nem tudom feltünt-e de nem géppuskával rohangászok hanem öszintén segitséget kérek.
2019. júl. 30. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!