Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromat kihasználja az...

A páromat kihasználja az édesanyja mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval, a párom lassan 23 éves az édesanyjával él kettesben. Az édesanyjának van egy "kapcsolata" ami távkapcsolat..hol együtt hol külön igazábol eléggé komolytalan. A párom és az édesanyja között amolyan anyuci pici fia kapcsolat alakult ki az anyuka miatt. Borzasztóan ragaszkodik hozzá, ha nincs otthon vagy nálam van óránként ír neki hogy mizu vagy felhívja éppen mit csinálunk és stb. Miután összejöttünk pár hónapra rá furcsáltam egy két dolgot,például hogy a páromnál nincs pénz általában csak pár száz ft, és hogy nincs nála a bankkártyája pedig már 4 éve keres.

Egyszer arra lettem figyelmes, hogy az édesanyja visszaadja neki a kártyát, amikor rákérdeztem miért volt nála csak annyi választ kaptam, hogy hát közös kasszán vagyunk. Nem is gondoltam erre, nemis tartottam fontosnak. Később kiderült hogy az anyuka kezeli az ő pénzét is,az összeset, ezért nem volt soha a páromnál pénz. Igazábol mi soha nem megyünk sehova( nem mintha olyan nagy igényű lennék), mert mincs pénz benzinre. Az anyuka előszeretettel megy be a mellettünk lévő városba vásárolni, szétnézni, de ha mi szeretnénk menni jönnek az ellen érvek miért ne,és persze a párom hallgat rá és végül nem megyünk. Az anyukának van műszempillája,műkörme stbstbstb. Nem tudom,hogy én vagyok e ilyen buta, nekem iselváltak a szüleim édesanyámmal élek es a párjával de nálunk nem ilyen a helyzet. Az anyuka 40 éves,de teljesen jól elszórakozik a távkapcsolatával és nem gondol bele abba,ha nem szórakozna hanem keresne magának egy komoly kapcsolatot nem a gyerekétől kellene elvennie a pénzt és talán még gyűjthetne is a jövőre nézve.

Dióhéjban ennyi, kérlek írjátok le ti mit hondoltok erről mert szerintem ez nem egy normális dolog,és borzasztóan zavar.

Köszönöm, ha elolvastad.

19/L



2019. aug. 5. 21:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, próbáld nevelni ezt a fiatalembert, ha meg akarod tartani! 23 éves korában már ne unjon bele az élet nehézségeibe, most van ereje teljében! Majd 35-40 év múlva! Akart változtatni, de nem tud - olyan nincs, hogy nem tud! Meg kell csinálnia és kész! Vállalnia kell a konfliktust, ki kell állnia magáért! Ha addig vár, amíg az anyja meg nem hal, nem lesz élete, mert utána már végképp képtelen lesz rá! Szóval vagy férfi lesz, vagy báb. Te próbálkozz a nevelésével, és meglátod, hogy sikerül-e, de ha nem, akkor ne vesztegesd vele az idődet.
2019. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

És nevelés alatt mit értesz? Mit kellene csinálnom? Hisz ez igazából az kettejük anyagi helyzete. Azért nem mertem eddig úgy beleszólni,mert ehhez konkrétan semmi közöm hogy ők mit mire költenek,vagyis az édesanyja csak látom a páromon hogy már elfáradt ebben hogy szembeszálljon vele,és azt is látom hogy neki ez nem jó.

Szóval kedves utolsó,hogy neveljem? Kérlek fejtsd ki jobban mire is gondolsz pontosan.

Köszönöm!

2019. aug. 6. 12:59
 13/27 acelsziv ***** válasza:
100%

Mit kell itt szembeszállni? Nyisson saját számlát, utaltassa oda a pénzét az anyjával meg szigorúan számoljon el rezsiben és kajában.

Töketlennek lenni és sóhajtozni a legkönnyebb.

2019. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Rendben van hogy nyisson saját számlát,de folyamatosan lelki terror alatt tartja kb. És ha nem az van amit ő szeretne egyből jön a lelki része.

Itt egy példa: Kérdezte az édesanyja a páromat,hogs mit főzzön mire ő mondott valamit. Erre az anyuka mondta hogy az Nem jó mert fáj tőle a hasa,de a kisfiának megcsinalja amit szeretne. Erre a párom kérdezte hogy akkor te mit eszel és jött a válasz hogy hát semmit zsíros kenyeret hagymával.

A véleményem szerint ez is lelkileg megterhelő és lelki zsarolás ha jobban belegondolsz.

Szóval ha ő külön nyitna egy számlát amire átutalná a pénzét ebből mekkora balhé kerekedne ki...

De köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. aug. 6. 15:40
 15/27 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Szóval ha ő külön nyitna egy számlát amire átutalná a pénzét ebből mekkora balhé kerekedne ki..." Ez a lényeg. Hogy olyan dolgokat tegyen, ami legalább neki, de méginkább nektek jó, és ha ez anyukának nem tetszik, akkor is úgy legyen. Főleg akkor (már ha nem ésszerűtlen, gondatlan), ha anyukának nem tetszik, hogy megszokja, hogy az a 23 éves hím ember már nem az ő általa irányított, segített gyerek, hanem egy felnőtt férfi, akit történetesen ő szült.
2019. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a párod és az édesanyja életkorából arra következtetek, hogy az anyuka 17 évesen megszült egy gyereket, aki miatt már sosem alakult ki komoly kapcsolata, csak ilyen távkapcsolatok (vagy egyszerűen nem alkalmas emberi kapcsolatokra), ezért úgy nevelte fel a fiát, hogy az teljesen hozzánőljön. Nem akar egyedül maradni, ezért próbálja a lehető legrövidebb pórázon tartani a barátodat, hogy eszébe se jusson később eltávolodni tőle. Ezzel valószínűleg nem sok mindent tudsz tenni, mert az anyuka biztos, hogy kicsi kora óta így nevelte a barátodat, ezért ő semmi kivetnivalót nem fog találni az anyja viselkedésében. Ezt sajnos el kell viselned, vagy meggyőzni a párodat, hogy igenis harcolja ki, hogy menjetek el közös programokra, mert te szeretnéd. Arra már csak nem mond nemet.
2019. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van ahogy most leírtad. Valószínű így nevelte hogy teljesen hozzánőtt és hogy a kapcsolatuk töretlen legyen. Mikor ott vagyuk náluk is sokszor tapasztalom,hogy az sem tetszik neki valószínűleg hogy én vagyok. Van egy pár megjegyzése mindig,ami annyira nem bántó rám nézve de az ember érzi ha nem látják szivesen. És persze a szememben nagyon aranyos kedves jópofa,de sok dolgot tudok amit ő nem.:D

Egyébként ez,hogy mondjam neki hogy menjünk el valahova az is kimerül abban,hogy nincs pénze.

És hát azért nincs pénze mert az anyuka nem tudja beosztani se a saját pénzét se a páromét amihez semmi köze nem lenne.

De nagyon jól átlátod a dolgokat!

2019. aug. 6. 19:48
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy neveld, hogy mondd meg neki, hogy ez így abszolút nem normális, normális családoknál a felnőtté vált gyerek a saját pénzéből gazdálkodik. Ha ő annyira gyáva, hogy fél anyuci haragjától meg érzelmi zsarolásától, akkor nem férfi, hanem nyúl. De méghozzá nem is baknyúl, mert abban több a tartás, hanem nőstény. Döntse el, hogy nyúllány akar-e lenni vagy férfi, és te is döntsd el, hogy egy anyámasszony katonájával (inkább apródjával) akarsz-e hosszú távú kapcsolatot, vagy keresel egy férfit.
2019. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

(16-os vagyok)


Én a helyedben nem hagynám annyiban a kikapcsolódás dolgot, amikor a barátod közli, hogy nincsen rá pénze. Kicsit megpróbálnám kijátszani, vagyis teljesen ártatlanul és jogosan megkérdezném, hogy ha négy éve dolgozik, akkor miért nincsen arra pénze, hogy bemenjetek a szomszéd városba sétálni vagy megnézni egy mozifilmet? Tovább is mennék, én hívnám őt meg párszor fizetős programokra, aztán hátha észbekap, és próbálja viszonozni a figyelmességedet.

Egyébként én azt sem tartom kizártnak, hogy leüljek vele beszélgetni. Megmondanám neki, hogy nem tartom reálisnak, hogy nem lát egy fillért sem a fizetéséből, nem vehet magának még egy nyamvadt zoknit sem, ha megtetszik neki a boltban, mert van 300 forintja, amiből talán buszjegyet kell vennie. Huszonévesen egyébként is felelőtlenség pénz nélkül elindulni otthonról, bármikor rosszul lehet vagy közbejöhet valami, ami miatt plusz pénzre lenne szüksége. Ha hosszabb ideje jól megvagytok együtt, akkor a helyedben én beszélnék vele, mielőtt besokalnék az anyjától, és elmérgesedne a viszonyom a barátommal. Ha szeret és fontos vagy neki, akkor megkeresi az arany középutat, mert az is létezik, nem csak vagy neked vagy csak az anyjának lehet igaza.

2019. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Igen,próbáltam már,hogy én hívtam meg dolgokra hátha észbekap hogy ezt nem nekem kellene vennem és javult is a helyzet igazából ezen a téren.

De az édesanyja is folyamatosan csak a pénzét költi,és nem akarom hogy az anyjával egy kalap alá vegyen hogy naa,még egy nő aki elszórja a pénzem.

Egyébként volt már arra is példa,hogy az édesanyja kért tőle 50 ezer forintot egy tetoválásra. (Persze a legdrágább emberhez ment)

Azt mondta hogy ha megkapja a munkahelyéről a prémiumot visszaadja. Ezt persze elmulasztotta és azóta sem kapta vissza ezen rengeteget veszekedtek.

Nekem is volt már hogy nagyon szerettem volna valamit de akkor nem volt nálam annyi pénz és kölcsönadott pár ezer forintot. Amikor hazaértünk és hozzájutottam a pénzemhez, egyből adtam vissza neki,nehogy az legyen hogy olyan vagyok mint az édesanyja.

Miutan visszaadtam neki jött is a megjegyzés hogy azthittem már anyám 2 leszel hogy nem adod vissza.

2019. aug. 6. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!