Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromat kihasználja az...

A páromat kihasználja az édesanyja mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval, a párom lassan 23 éves az édesanyjával él kettesben. Az édesanyjának van egy "kapcsolata" ami távkapcsolat..hol együtt hol külön igazábol eléggé komolytalan. A párom és az édesanyja között amolyan anyuci pici fia kapcsolat alakult ki az anyuka miatt. Borzasztóan ragaszkodik hozzá, ha nincs otthon vagy nálam van óránként ír neki hogy mizu vagy felhívja éppen mit csinálunk és stb. Miután összejöttünk pár hónapra rá furcsáltam egy két dolgot,például hogy a páromnál nincs pénz általában csak pár száz ft, és hogy nincs nála a bankkártyája pedig már 4 éve keres.

Egyszer arra lettem figyelmes, hogy az édesanyja visszaadja neki a kártyát, amikor rákérdeztem miért volt nála csak annyi választ kaptam, hogy hát közös kasszán vagyunk. Nem is gondoltam erre, nemis tartottam fontosnak. Később kiderült hogy az anyuka kezeli az ő pénzét is,az összeset, ezért nem volt soha a páromnál pénz. Igazábol mi soha nem megyünk sehova( nem mintha olyan nagy igényű lennék), mert mincs pénz benzinre. Az anyuka előszeretettel megy be a mellettünk lévő városba vásárolni, szétnézni, de ha mi szeretnénk menni jönnek az ellen érvek miért ne,és persze a párom hallgat rá és végül nem megyünk. Az anyukának van műszempillája,műkörme stbstbstb. Nem tudom,hogy én vagyok e ilyen buta, nekem iselváltak a szüleim édesanyámmal élek es a párjával de nálunk nem ilyen a helyzet. Az anyuka 40 éves,de teljesen jól elszórakozik a távkapcsolatával és nem gondol bele abba,ha nem szórakozna hanem keresne magának egy komoly kapcsolatot nem a gyerekétől kellene elvennie a pénzt és talán még gyűjthetne is a jövőre nézve.

Dióhéjban ennyi, kérlek írjátok le ti mit hondoltok erről mert szerintem ez nem egy normális dolog,és borzasztóan zavar.

Köszönöm, ha elolvastad.

19/L



2019. aug. 5. 21:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Te felnőtt módjára kezeled a helyzetet, pedig alig vagy 20 éves, a 40 éves anyja meg olyan, mint egy rosszabb fajta alsós kisiskolás. Mondjuk én biztos, hogy nem bírtam volna magamat türtőztetni, ha beszól nekem, mikor én mindig visszaadom a tartozásomat neki, az anyja meg állandóan lehúzza. Úgy tűnik, hogy azért a barátod is észreveszi, hogy ez nem normális az anyjától, de tenni mégsem akar ellene. Arra kéne valahogy rávezetned, hogy magától is felmerüljön benne, hogy ez nem egészséges dolog. A barátaival mi a helyzet? Ha velük megy el valahova, azt engedi az anyja? Lehet, hogy a barátaihoz kellene fordulnod, hogy segítsenek neked a helyzet megoldásában, hátha ők tudnak hatni a barátodra, hogy legyen kicsit magabiztosabb és álljon ki az igazáért.


(16-os voltam megint)

2019. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem igazán eljárós, 1 barátja van akivel komolyabb dolgokról is tud beszélni ha esetleg mi összeveszünk vele szokta megbeszélni ,de a magánéletéről nem beszél általában senkivel. A penzugyekrol pedig foleg nem beszél senkivel mert persze gáznak tartja,ha mondjuk neki a hónap utolsó hetében már nincs pénze,de velem persze beszél erről mert már kialakult köztünk az a viszony hogy megnyílik előttem.

A barátjával pedig nem nagyon tudnék beszélni mert ha írnék neki,valoszinuleg egyből írna neki hogs írtam,akkoris ha megkérném hogy ne tegye.

Egyébként azért sem tud erről senki semmit gondolok itt nagymamára,nagynénire, barátokra stb emberekre mert az édesanyja nyilvánvalóan arra nevelte hogy mindig mutassuk a tökéleteset és hogy tele vagyunk pénzzel és magabiztossággal miközben egy begyepesedett egyedülálló 40 éves nő😁

2019. aug. 6. 22:20
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen pipogya phaszban mit tudtál megszeretni? De úgy őszintén! Mert viselkedésre minden, csak nem férfias.
2019. aug. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

Hoppá! Miből tudott pár ezer forintot kölcsönadni? Hm-hm? Valódi ez a kérdés?

És mért nem költözik külön ez a fószer? (Már ha létezik.) Fél az anyjától. Mi dolgod vele?

2019. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Kedves 23. Kérdező!


Attól mert az édesanyjával szemben így viselkedik,nagyon is férfias. De ahogy az előtted lévő pár ember is írta,valószínűleg úgy gondolja hogy ez a normális ahogy az anyjával viselkedik,mivel kicsi kora óta ő nevelte.


Kedves 24. Kérdező!


Nem értem miért kell megkérdőjelezni a kérdésem valósságát,nemis értem mi értelme lenne olyan kéréssel fordulnom ehhez az oldalhoz,amely nem is valós.

És azért volt nála pár ezer Ft,mert nyilván van amikor van nála több,de ahogy le is írtam általában csak pár száz Ft van nála,de van amikor annyi sem.

2019. aug. 7. 10:14
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Aki az anyjával szemben nem mer a felnőttségéért kiállni, az nem férfias!

Önmagadnak mondasz ellent: egyszer azt mondod, hogy ebbe szokott bele, nem gondolja, hogy ez nem normális, máskor meg azt, hogy sóhajtozik és már beleunt a veszekedésbe.

2019. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, attól még, hogy az anyja egyedül nevelte fel, majdnem anyóst nem jogosítja fel arra, hogy kihasználja, mert hogy ő miatta feláldozta az életét.


Olyan mond valamit, hogy mérgező szülő? Majdnem anyósod hajszál pontosan ilyen.


Egy biztos: egy normális húszon éves nőnél ezért nem rúg labdába a te "alfahímed". Azért az ő korában egy nőt nem lehet azzal hülyíteni jó esetben, hogy amúgy férfias, csak az anyjával ilyen pipogya.


De őszintén? Mit szerettél meg benne? Taníts, mester!

2019. aug. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!