Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis mit mondjak még nekik?!

CzeneGalaxy kérdése:

Mégis mit mondjak még nekik?!

Figyelt kérdés
A szüleim egyszerűen mintha képtelenek lennének megérteni, hogy ATEISTA vagyok, pedig már vagy hat-hét éve tudják, valahol 12 évesen jutottam erre a racionális és logikus belátásra. Akkor még azt mondták, "még túl fiatal vagyok egy ilyen belátáshoz." Aztán most egyetemista vagyok egy természettudományos szakon, az asztrofizika és űrkutatás, meg úgy általában a fizika az, ami érdekel, de a szüleim képtelenek megérteni, hogy a belátásom végleges, mesének tartom az egész Bibliát, egyszerűen nem tudok ilyesmit komolyan venni, ezt már többször is elmagyaráztam nekik, de továbbra is győzködnek néha, sokszor kiabálás is lesz belőle, amiért vasárnaponként nem vagyok hajlandó a manipulatív misékre elmenni.... mit mondhatnék még nekik ezek után? Mivel győzzem meg őket, hogy adják már fel végre?

2019. aug. 9. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,ha eddig nem fogadták el ezután sem fogják.Feleseges velük harcolni,csak magadat fárasztod.
2019. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj hozzájuk vasárnapra, egyébként meg ne vitázz velük
2019. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogod tudni meggyőzni őket, így csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni. Meg kell tanulnod elengedni ezeket a beszólásokat, egyik füleden be, a másikon ki. Én elmondanám egyszer utoljára, hogy nem kívánok a továbbiakban vitázni a témáról és amint rázendítenek, kimennék a szobából. Egy idő után csak leszoknak róla, ha következetes maradsz..
2019. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ott ért véget a dolog, amikor a pap azt mondta, hogy ,,aki nem neveli vallásosan a gyereket, az a pokolra kerül, sőt még azok a nagyszülők is, akik olyan szülőket neveltek, akik nem nevelik vallásosan a gyereket, azok is a pokolra kerülnek, nagyon komoly elszámolásra számítsanak életük végén, komoly bűnt követtek el". Meg aki nem jár templomba minden hétvégén stb. És ezt egy római katolikus templomban, hát gratulálok. Ezzel mossák a felnőttek agyát, csodálkozol a szüleiden?
2019. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Hát szerintem már nem kell meggyőznöd őket, mert a viselkedésed egyértelműen azt mutatja, hogy eltávolodtál Istentől és a szüleid csak azért küzdenek még érted, mert szeretnek és ezért soha nem fogják feladni, mert nem adhatják fel.


Sajnálom őket is meg téged is! :(


De Isten szabad akaratot adott mindenkinek, így nem lehet senkit erőszakkal "megtéríteni".


Én azt gondolom, hogy ha majd idővel több élettapasztalatod lesz és te is megélsz dolgokat, tragédiákat stb, akkor lehet még olyan pont, ahonnan visszafordulsz - a lövészárokban nincsenek ateisták....

2019. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek vannak önálló gondolatai, amit más nem vehet el vagy változtathat meg. Szerintem a szüleid igazán elfogadhatnának, és befejezhetnék a puffogást. meg amúgy nem éppen Jézus beszélt a teljes szeretetről és megértésről? Meg ha valóban van Isten, akkor miért teremtett téged ateistának? Na ha ezt bemondod a szüleidnek, köpni-nyelni nem tudnak.
2019. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"a lövészárokban nincsenek ateisták"

Jah, csak 80% a vallás (is) kényszerítette az embereket lövészárokba vagy mondjuk kereszteshadjáratokra.

2019. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
5-ös Képzeld, belőlem életveszélyes, klinikai halállal végződő helyzet sem hozta elő hirtelen a hitet, nem kezdtem hirtelen imádkozni a képzeletbeli barátodhoz, szóval ezzel eléggé mellélőttél :D A hit nem más, mint a lelkileg gyenge emberek kapaszkodója. Azoké, akik képtelenek elfogadni azt, hogy csak egy rövid kis életük van, azt, hogy biológia lények vagyunk és nincs konkrét értelme a létezésnknek, azt, hogy nem látják vissza soha azokat a szeretteiket, akiket elveszítettek, és legfőképpen azt, hogy minden döntésükért, amit az életükben hoztak, kizárólag saját maguk a felelősök és nem mutogathatnak se istenre, se másokra. Én pont azokat sajnálom, akiknek erre van szüksége a lelki békéjükhöz..
2019. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Egy tipp, bár nem hiszem, hogy működni fog: mondd azt, hogy a hit ajándék. Te 12 éves korodig igazán kerested ezt, próbálkoztál - de hiába. Te nem kaptad meg ezt az ajándékot. Ezvan.


Ajánlom még ezt a könyvet (nem a szüleidnek, ők úgysem olvassák el):

[link]


Jó hosszú, készülj fel, de szerintem nagyon érdekes. Arra jó, hogy erősebben megalapozd a döntésed a kereszténységről (azért az "az csak mese" nem túl erős alap). A szüleidnek nem valószínű, hogy jobban fogsz tudni érvelni ezután, őket az effajta komoly meggondolást igénylő érvek nem fogják meghatni, hogy miért nem hiszel, de magadat talán jobban megérted.

2019. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Találj más programot vasárnapra.
2019. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!