Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség, ha nem akar valaki...

Önzőség, ha nem akar valaki "bajlódni" a szüleivel?

Figyelt kérdés
Fiatal férfiről van szó, akinek az apja mentális beteg, nehezen látja el magát, az anyja is mentális betegségben küzd, elhagyta a fiát fiatalon. Nagyszülei nevelték fel.

2019. aug. 9. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván nem, de sajna “dobta a gép” (pont, mint az “értelmiségi családba születtem, eltartottak 30 éves koromig amíg tanultam, és van pofám kijelenteni, h mindent, amit elértem saját magamnak köszönhetek...” vs. “nyomortelepre született gyári munkások gyereke, aki le van szólva, h nem juthatott el a diplomáig, és tegyen érte, ha jobban akar keresni” - szitu)... bocsi, eltértem a témától, de a lényeg, h sajna “ezt dobta a gép”, innentől nincs mit csinálni... vagy gondoskodik a szülőről (hacsak nincs párja, mert akk nyilván a nőre lesz lőcsölve a feladat), vagy befizeti őket egy megfelelő otthonba... ez van.
2019. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem önzőség.

A nagyszülei nevelték föl, irántuk van olyan erkölcsi kötelessége, mint ami alapesetben a szülei felé lenne.

2019. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem önzőség. Hatalmas teher ilyen embereket ellátni, ráadásul kettőt. Ráadásul az egyik sz.rt rá világ életében. Mindenkinek saját döntése hogy mit képes vállalni. Attól hogy legyártották, nem jelenti azt hogy teljes odaadással tartozik feléjük.
2019. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Ez a normális hozzáállás ilyenkor, nem az, hogy mártírkodunk.
2019. aug. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem önzőség. Ha az "apának" akkor kényelmesebb volt valami más elfoglaltságot találni, mint a gyermeknevelés, akkor most egye meg, amit főzött. Nem attól lesz valaki apa, hogy nemz egy gyereket, hanem attól, ha szeretetben felneveli és osztozik a gyerek örömében és bánatában.
2019. aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam végig. Nos, az ilyenek miatt szoktam azt mondani, hogy nem kell mindenkinek gyermeket vállalnia. Tudja valaki magáról azt is, ha beteg vagy azt is, ha nem akar gyereket. Inkább ne legyen valakinek, mint otthagyja.
2019. aug. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!