Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnál maradjak vagy Apámhoz...

Anyámnál maradjak vagy Apámhoz költözzek?

Figyelt kérdés
A szüleim kiskoromban elváltak, Anyámhoz kerültem. A válás után Anyám teljesen kikészült, alkoholista lett, nap mint nap részegen tántorgott a lakásban (Mostanra már ritkán fordul elő) Illetve láncdohányos is. Jelenleg munkanélküli, az előző munkáltatók sorra elküldték, a leghosszabb időszak 4 hónap volt, ebből kifolyólag teljesen elszegényedtünk, hónapról hónapra élünk, az Apám által fizetett gyerektartásból. Közben Anyám összejött egy elmebeteg (nem túlzok, papírja van róla) szintén dohányos alkoholfüggővel, aki szintén nem akart dolgozni, ráadásul rendszeresen megverte, fenyegette. Ez az őrült 4 évig nyomorította az életem, mire végre eltakarodott, de más nem nagyon változott. Közben Apám felhúzott egy házat, újraházasodott, és lett 2 féltestvérem. A ház mostanra lett kész teljesen, és megkérdezte hogy szeretnék-e ott lakni.Elmeséltem Anyámnak, erre Ő teljesen kiakadt, majd sírva üvöltözött velem hogy én is itt akaron hagyni. Jelenleg nem tudom hogy mit csináljak, Egyrészt szeretnék költözni, hogy ne kelljen lelki és anyagi nyomorban élnem, másrészt ha elmegyek, akkor nem tudom mi lesz Anyámmal, mert eddig is csak a gyerektartásból éltünk, illetve érzelmileg nem túl stabil, ezért félek hogy valami komolyabb baja is eshet. (16/F)

2019. ápr. 22. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
szerintem koltozz mindenkepp! anyud teljesen elszurja az eleted, igy nem lehet elni! egy szulonek kotelessege gondoskodni a gyermekerol, nem egy agressziv allattal kell lakni, raadasul ugy, hogy egyikojuk sem dolgozik. nem a te felelosseged hogy mi lesz vele, elmehet szepen dolgozni es rendbetenni az eletet ha meg egyszer latni akar teged. semmikepp nem maradnek egy ilyen szemellyel, meg akkor sem ha az anyam lenne. Ha apuddal jol kijottok egymassal es felajanlotta, akkor en mindenkepp elnek a lehetoseggel!!
2019. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi a gyerektartas, hogy abbol két ember meg tud élni? Amúgy eh nem úgy van ám, hogy hopp, akkor most oda költözök apámhoz. Új pert kell indítani gyermekelhelyezes megváltoztatása iránt és egyáltalán nem biztos, hoygbapadhoz kerülsz majd
2019. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
20%

Szia. Én azt csinálnám h kéthetet az apámnál lennék és kéthetet az anyámnál.

Igaz inkább élnék jó körülmények között de nem tudnám egyedül hagyni anyumat..

De megmondanám neki hogy ha ezt nem fejezi be otthagyom!

2019. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Menj!!!! Neked is jár, hogy legyen egy lövésed az életben. Anyudnak is volt. Ha maradsz semmi jóra nem fog vezetni.
2019. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te hibád, hogy alkoholista lett. Az hogy "te is itt hagyod" 1.manipuláció és érzelmi zsarolás, 2. Valószínűleg van oka (amit leírtál bőven elég)

Így neked lehetne egy normális életed. Apád hívott, nem? Ergó törődik veled, szeret téged, menteni akar. 16 vagy, max. 2 évig kéne még gyerektartást fizetnie, és "passzolhatna". De Ő HÍVOTT téged, ha pedig mész, akkor az egyetem/OKJ segitséget/finanszírozást is belevehette a tervbe, nyílván ha ő hív, akkor nem dob ki 2 év után...

Én a helyedben mindenképp mennék, ha neked rendbe jön az életed, utána, ha akarsz, segithetsz is az anyádnak.

Ha most nem mész, lehet, hogy egy életen át bánni fogod...


Üdv:

16/L

2019. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!