Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik szülővel legyek?...

Melyik szülővel legyek? Költözzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok kérlek segítsetek! Családi téma.

Bocsi, ha hosszú lesz, de ezt nem lehet röviden leírni.


Szóval adott az édesapám és a mostohaanyám. 10 éves koromban hozzájuk költöztem, időközben szétmentek (2hónapja) és én a mostohaanyámmal maradtam, mert apa a munkájából adódóan (kamionos, 4-6 heteket dolgozik) nem tudott volna foglalkozni velem. A mostohaanyám 100ezret kért az eltartásomért, apa ezt kicsit sokallja, meg mostanában a mostohaanyám kicsit furi velem. Apával a viszonyom nem tökéletes, de mióta szétmentek, próbál tobbet foglalkozni velem.

Apa felvetette az ötletet, hogy mi lenne ha 18. Születésnapom után odaköltöznék hozzá. Viszont akkor hetekig egyedül lennék az albérletben.

Szerintetek mi legyen? Sosem voltam még egyedül huzamosabb ideig, nem tudom milyen lenne. Kicsit megrémiszt a gondolat.

Macskám is lehetne, azt mondta apa (hogy ne legyek teljesen egyedül)

Édesanyám nem opció, vele nem igazán tartom a kapcsolatot, és 2 évig fixen tanulok, szóval nem tudnék dolgozni.

Akik már pl 18 éves korukban egyedül laktak, milyen volt?"


Ja és hogy mondhatnám meg a mostohaanyámnak, hogy apához költözök mégis? Mert én eddig vegig azt állítottam hogy nem megyek apához.


2019. aug. 11. 16:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzzátok már le a kérdezőt, szerintem tök természetes, hogy félne egyedül élni, ha még sosem próbálta. Valahogy kialakult ezen az oldalon egy káros mentalitás, hogy az ember 17 éves koráig teljesen gyerek (és milyen jogon szólna bele otthon bármibe is, mikor kussolnia kéne), de abban a pillanatban, hogy betölti a 18-at, valahogy mágikus módon teljesen önálló és kész felnőtt lesz. Hát ez nem így van, a felnőtté válás fokozatos folyamat.

Kedves kérdező, szerintem költözz hozzá! Ha tényleg furán viselkedik veled a mostohaanyád, akkor nem érdemes vele maradnod. Szerintem még jót is tenne, ha kicsit önállósodnál és bedobnád magad a mély vízbe, hogy úgy mondjam. Hidd el, jobban feltalálnád magad, mint gondolod.

2019. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
18 évesen egyedül lenni fenomenális érzés. El sem tudom mondani hogy milyen jó. Én szeretem. Használd ki amíg lehet. Kitartás sok sikert. Menjél apudhoz
2019. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!