Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg emiatt mehetett...

Tényleg emiatt mehetett tönkre a kapcsolatunk az apammal?

Figyelt kérdés

Koskorom óta (11éves koromtól) azt csinaltam amit o szeretett volna, kuzdosportoltam, 17eves koromig. Errol azt kell tidni, hogy iskolwt is kellett valtanom, es abba a varosba menni koleszba, gimibe, ahol a sport van. Nagyon nehezen viseltem az egeszet, sirtam minden nap, depresszios voltam, de kenytelen voltam csinalni. Az elozo sulimat is nagyon szerettem, az ks nagy tores volt amikor 15evesen azt ott kellett hagynom, mert az edzom es szuleim ugy dontottek nekem a ptt jobb abban a masik varosban. Nehezen mentek a dolgok, edzettem, suliba jartam akkor meg a kapcsolatom is jo volt az apammal, viszont 17evesen lebetegedtem, amit valoszinu lelki dplog okozott ( akkorra mar mindent megprobaltamhogy otthagyhadsam a sportot) es akkor a betegseg miatt abba is hagytam az edzest vegleg. Ezek utan viszont a kapxsolatunk fokozatosan sgyre rosszabb lett, ma mar folyton piszkal, csak az jo ha azt csinalom amit o akar. Ugy erzem csak akkor lenne ram buszke, ha sportolnek...

Ott tartok manapsag hogy hazamenni sincs kedvem mar.

Jart msr valaki hasonlo helyzetben, hogy a szulo raerolteti a gyerekre a sajat be nem teljesitett álmait? Nagyon elkeserit, hogy o szamomra csak ezt az utat latja



2019. aug. 12. 14:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnezest a helyesirasi hibakert, zaklatott vagyok elegge, nem tudook gyorsan jol irni
2019. aug. 12. 14:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, apád azok közé tartozik, akik nem azért vállaltak gyereket, hogy segítsenek egy kis embert elindulni a számára legmegfelelőbb úton. Valószínűleg ő a saját meghosszabításának tekint, ami (nem is aki) arra való, hogy egyrészt befejezze az ő meg nem valósult álmait, másrészt hogy a környezetében megbecsülést szerezzen neki. Ez az egyik probléma. A másik probléma, hogy mivel nem tapasztaltad meg, milyen, amikor a szülő feltétel nélkül elfogad és szeret azért, mert vagy, és azért aki vagy, még mindig ezután az élmény után kapálózol. Ezzel a kapálózással (futsz az apád szeretete után) saját magadnak ártasz, mert nem abba az irányba indulsz, ami neked jó, hanem abba, amit az apád szeretne.

Könnyű lenne azt írni, hogy hagyd a fenébe ezt az önző, egoista embert, és éld az életedet, de tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű. Viszont minél tudatosabb benned, hogy miről szól ez a játék, annál könnyebb lesz. Lehet, hogy egy szakember segítségével előbb tudnál továbblépni.

2019. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező, nagyon szomorú amikor az embernek ilyen mérgező szülei vannak. Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot: a saját álmaidat kövesd, és úgy élj ahogy neked tetszik. Akkor is ha apád megvet ezért. Ugyanis senki más nem élheti az életedet helyetted és az életed végén fogsz rájönni hogy azt kellett volna csinálni amire mindig is vágytál. Semmi másnak nincs értelme.
2019. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!