Normalis ez a viselkedes?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok, es adodott egy lehetosegem, hogy teljes osztondijjal kint tanuljak egy masik orszagban. Elmondtam a szuleimnek, es teljesen felhaborodtak, hogy mi az hogy en a jovore tervezgetek a tudtuk nelkul, hisz kutya kotelessegem rajuk hallgatni, amig ok tartanak el. Azert nem ertem egyatalan ezt a hozzaallast, mert egyreszrol tenyleg mindent fedezne az osztondij es nekik semmit nem kene hozzatenni (pedig tudnanak), masreszrol meg szerintem valamilyen szinten buszkeseg egy szulonek, ha a gyereke jol tanul es vannak lehetosegei. Egyszeruen nem ertem, mi koze van a jovobeli celjaimnak ahhoz, hogy most ok tartanak el.
2019. aug. 18. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
És csak most derült ki, hogy ilyen korlátoltak? Korábban ez enm jött ki semmiben?
2019. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Regota tervezek kint tanulni, de akkor azt hittem, akkor a korom miatt tiltottak. Szoval is-is.
2019. aug. 18. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Itt nem is a tiltás a durva. De mi az, hogy nélkülük gondolkodsz a saját jövődről??
2019. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mit jelent az a kint? Bár az én gyermekeim még kicsik, de anyaként mondom, nem biztos, hogy az a bajuk, hogy nélkülük tervezted meg a jövődet, hanem, megijedtek egyrészt azért, mert egy idegen országba menjen a még szinte kisgyerek gyermekük, másrészt lassan tudatosul bennük, hogy kezdesz felnőni, ami igen ijesztő is lehet.
2019. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eloszor Angliaba szerettem volna, mert hamarosan tervezem megcsinalni a felsofokut - arra azt mondtak, hogy hulyeseg, inkabb menjek Kinaba (hiszen kinaiul is elkezdtem tanulni gimiben), es akkor ket nyelvbol leszek eros. Ezzel teljesen egyetertettem, nyilvan logikus erv. Mivel Kina is a valaszthato lehetosegek kozott van a programban, ezert elkezdtem komolyabban is foglalkozni vele, mint lehetoseg. Persze ez sem volt jo, mar hirtelen ez is hulyeseg, meg “minek”, gunyos poenok, stb. De gondolom a hely nem is annyira meghatarazo dolog, ha azt talalnam ki, hogy az orszag masik felebe megyek, arra is lenne valami komment.
2019. aug. 18. 11:15
 6/7 Zsálak Göcsök válasza:
48%
Azért csinálják mert féltenek tégedet azt hiányoznál nekik. Vegyél számítógépet szkájppal nekik hogy láshassanak majd amikor másik országban tanulsz.
2019. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de nem mindegy, hogy csak közölted, hogy ez van és hogy mész, vagy a tervezés szakaszában is tudták, hogy erre meg erre pályázol, amihez mivel nem vagy 18, hozzá kell járulniuk. Ha csak közölnéd, hogy mész, lehet én se az örömtől ugrálnék elsőre... Nem lehet, hogy ez a baj? Szép dolog, ha önálló vagy, de ez nem egyenlő azzal, hogy ki is hagyhatod a szüleid mindenből.
2019. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!