Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves vagyok. A szüleim...

17 éves vagyok. A szüleim elváltak, az anyukámmal tartom a kapcsolatot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Miután az anyukám elment, otthon a családi házunkban maradtam az apukámmal, de aztán jöttek a problémák.. Az apám öngyilkossági kísérletet követett el pszichiátrián volt stb stb. Többször volt komolyabb vitánk és akkor döntöttem úgy hogy a baratomhoz költözök akivel már 3 éve együtt vagyunk. Ő idősebb nálam 5 évvel..

Az anyukám anyagilag támogat, de nem tud magával vinni.. Az apám hogyan adható be gyerektartasra? Ha ő a törvényes képviselőm? Vagy így hogy a párommal élek ez nem esedékes? Sajnos egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz.


2019. aug. 18. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, olvass kicsit többet, hogy megtanulj rendesen fogalmazni.


A gyamhivatalba besetlasz és ott elmomdjak. De mivel 17 éves vagy és a gyermek tartási max egy évig járna, a per pedig igen hosszadalmas, kb ertelmetlen

2019. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Elöször is nem írtad, volt-e hivatalos gyerekelhelyezés. Ha igen és apádnál helyeztek el, akkor anyád az, akinek fizetnie kell a gyerektartást, de nem neked, hanem apádnak.

Másodszor 17 évesen nem költözhetsz el a szülö beleegyezése nélkül a barátodhoz, mivel a nagykorúságodig a szülö a törvénes képviselöd.

HArmadszor, ha elköltözöl, akkor nem igazán várhatsz gyerekatartást apádtól.

2019. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2!



"Elöször is nem írtad, volt-e hivatalos gyerekelhelyezés. "


Irta hogy az apja a törvényes képviselője, ergo volt gyermekelhelyezes.


"Ha igen és apádnál helyeztek el, akkor anyád az, akinek fizetnie kell a gyerektartást, de nem neked, hanem apádnak."

Ez igaz.


"Másodszor 17 évesen nem költözhetsz el a szülö beleegyezése nélkül a barátodhoz, mivel a nagykorúságodig a szülö a törvénes képviselöd."

Nekem egyértelmű, hiyg az apja beleegyezés



"HArmadszor, ha elköltözöl, akkor nem igazán várhatsz gyerekatartást apádtól."

Tévedés. Attól, hogy elkoltozik, a szülő tartsd kötelezettsége nem szűnik meg.

2019. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést ha nem túl érthetően fogalmaztam.. Próbáltam feleslegesen nem körül írni a témát. :) szóval, eleinte nem akart az apám beleegyezni volt hogy meg próbált haza vinni de a rendőrség azt mondta, hogy mivel a 16.eletevem be töltöttem ezért önszántambol ott tartózkodom ahol szeretnem..

A gyerektartast azt addig kellene fizetnie amíg én tanulok nem?

2019. aug. 18. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"a rendőrség azt mondta, hogy mivel a 16.eletevem be töltöttem ezért önszántambol ott tartózkodom ahol szeretnem.."


Khm. Ez nem így van, ilyen orbitális baromságot nem mondott a rendőrség az egeszén biztos. A kamu hagyjuk, jó?


Gyerektartást kiskorú gyermeknek fizetnek, ez 18 éves korig jár. 18 felett rokontartas van, Anne meg vannak a maga feltételei. Ha besetalsz a gyamhivatalba, ott mindent elmomdanak

2019. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Najo mindegy hagyjuk. Úgy látom itt nagyon okos emberek vannak..
2019. aug. 18. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nálad biztosan okosabbak.
2019. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!