Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baj velem, miért nem...

Mi a baj velem, miért nem akarom tartani a kapcsolatot az anyukámmal?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, nem élek már otthon, talán ez is közrejátszik abban, hogy eltávolodtunk egymástól anyukámmal. Az az igazság, hogy rosszul érzem magam emiatt, de egyszerűen rettentő ideges vagyok, ha találkoznom kell vele. Egyszerűen nincs közös témánk, ő szereti a pletykát, meg szeret a saját bajairól mesélni, panaszkodni, nem igazán érdeklődik felőlem, az életem felől. Rosszul érzem magam, mert nem hívom telefonon, mert vele nem lehet 5 perc alatt letudni egy beszélgetést, vele 15-30 perc az alap. De a 95%-ban ő beszél. Nem járok meglátogatni, mert egyszerűen nem bírom, nem szeretek órákra megülni, de vele nem lehet meginni csak egy kávét, beszélgetni picit, és menni, mert olyankor rosszul esik neki, hogy nem ebédelek ott, nem ülök ott reggeltől estig. Nem tudom, nem értem magam, egyszerűen úgy érzem, energiavámpír. Közel 20 éve kezelik bipoláris zavarral, amit nem volt egyszerű végigélni, tulajdonképpen az egész kamaszkorom ennek jegyében telt. Régen nagyon jó viszonyban voltunk, de ahogy elkerültem otthonról, szépen lassan megváltozott minden. Neki csak addig voltam jó gyereke, míg tudott irányítani, befolyásolni, mostanában, hogy van saját önálló életem, és nem mindig mindenben értek vele egyet, nem tudok mindig úgy ugrani, ahogy ő gondolja, azóta távolodtunk el. A testvéremet tekinti a világmindenségnek, a testvérem vesz neki drága ajándékokat, minden közösségi oldal ezzel van tele, az egekig magasztalja.

Nem tudom mit tegyek, felőrlődök így, hálátlannak érzem magam, de közben minden egyes alkalommal, amikor találkozunk, meg kell erőszakolnom magam, nehezen viselem el.

Mit tegyek?


2018. máj. 30. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megertelek!

En sem szerettem anyammal telefonon beszelni sem,igy igyekeztem csak levelet,uzenetet irni neki,hogy azert legyen "kapcsolat".

Nem vagy konnyu helyzetben!

2018. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbálok én is üzenetet írni neki, de ha egyből elolvassa, akkor azonnal fel is hív, mert ha már úgyis ott a kezemben a telefon... Meg még üzenetet is képes egy litániát írni, szigorúan mondatonként elküldve.
2018. máj. 30. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nincs veled baj! A bipoláris zavarban szenvedő betegekkel nem tudsz úgy viselkedni, mint másokkal. Utána néztél már ennek a betegségnek? Szerintem ez segíthet, hogy jobban tudd viselni anyukád dolgait. Persze az embernek vannak olyan időszakai, amikor nincs elég ereje / türelme az ilyen emberekhez. De mi is emberből vagyunk...
2018. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteget olvastam erről, de mégsem könnyebb. Főleg azt látva, hogy édesapám is teljesen tönkremegy mellette.
2018. máj. 30. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nekem már csak annyi kérdésem maradt, hogy MINEK akarnád vele tartani a kapcsolatot?

- Nem érdekled, leszarja mi van veled.

- A tesód fenekét viszont kinyalja.


Na akkor? Törődne vele a radai rosseb, én megszakítanám vele a kapcsolatot.

2018. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért tartanám, mert én vagyok emiatt a fekete bárány a testvéremék szemében, mert nem foglalkozok vele úgy igazán. És folyton bűntudatom van, mert mi van, ha miattam is romlott meg így ez a viszony, mert én türelmetlen vagyok, vagy nem vagyok elnézőbb vele?! És mert azt érzem hálátlan vagyok, mert felnevelt, mert szépen nevelt, de egyszerűen az utóbbi években eltávolodtunk. És mert sajnálom édesapámat, mert vele jó a kapcsolatom, de az anyukámmal kialakult helyzet miatt ritkán találkozunk, és mert két tűz között van emiatt.
2018. máj. 30. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám is ilyen. Heti 1x beszèlünk telefonon, akkor kb fél-1 órát, vagyis inkább ő beszél, én meg hallgatom :D 100km-re lakunk egymástól de havi 1x-2x találkozunk és nyáron van olyan is mikor a gyerekkel ott vagyunk náluk 2-3 napot is.

Én nem ítéllek el, régebben én is így álltam hozzá mint te. Nem volt hozzá türelmem, idegesített, nem láttam értelmét az egésznek. Ahogy elkezdtem öregedni valami változott :D Tudom hogy nem tehet róla hogy ilyen és sajnalom mert mindig mindenki csak szidja, még a kedvenc gyereke is hogy ilyen meg amolyan és milyen idegesítő... feléledt bennem a védelmező ösztön vagy tudja a fene. Manapság már tökjól elvagyok vele, ha nem érdekel a téma amit mond akkor fejben mozizok, neki úgyis csak az a lényeg hogy mondhassa :) Mégiscsak az anyám és akármilyen is szeretem és felnevelt, mégha nem is tökéletesen. Ami még nem elvetendő, hogy a 3 éves gyerekem nagyon szereti. Nem tudom miért, mert olyan sokat nem foglalkozik vele, de a gyerek mégis imádja, szóval ha utálnék oda menni, miatta akkor is mennék :)

2018. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!