Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám ne...

Mit tegyek, hogy anyám ne akarjon tovább hízlalni minket?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most kezdem az egyetemet, de semmi önbizalmam, mert közel 120 kiló vagyok, a 175 centimhez. Anyám nem csinált más, csak kicsi korom óta töm, gimis koromban többször próbáltam leállítani, hogy változtatni akarok, de soha nemlett belőle semmi, mert ilyenkor kőkemény lelki terrort és megalázást vetett be, amivel meg tudott törni, és feladtam. Most viszont már kétségbe vagyok esve, mert kiderült, hogy cukorbeteg vagyok esve, mert egyre gyakrabban magas a cukrom, de ő elvárja, hogy egyek édességet, minden étkezés után. A vérnyomásom pedig egészen kicsi korom óta magas.


Egyébként anya és apa is kövérek, mindketten több, mint 150 kilósak. Pedig apám régen kifejezetten sportos volt, anya mellett hízott el, aki világ életében túlsúlyos volt.

Őket is féltem, de nem igazán lehet rájuk hatni, apa kb. mindenben azt teszi, amit anyám mond, nem meri megkérdőjelezni, pedig nekem már mondta, hogy szívesen változtatna ő is, de anyának nem meri megmondani, mert kiakad.

Ez pedig beteges hisztit jelent, van, hogy torka szakadtaból visít, sír és csapkod, ha valaki ellent mer neki mondani, volt, hogy öngyilkossággal is fenyegetőzött. Régen olyat is mondott, hogy megmérgezi a fogyis kajámat, ha nem hagyom abba.


Sajnos elköltözni nem tudok, mert közel lesz az egyetem, és nem engednek koliba, mivel pedig nappalis leszek egy nehéz szakon, így állandó munkát sem tudok vállalni, amiből meg tudnék élni.


2019. aug. 19. 16:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy felnött más valaki hibája, hanem a sajátja.

SÖT a legtöbb 5-10 éves sem hajlandó többet enni, mint amit akar. MEGTÖMNI meg fizikailag is lehetetlenség.

2019. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%
Sport és tartod magad ahhoz, hogy nem eszel. Esetleg menj el dietetikushoz, hogy állítson össze neked egy diétát, hátha akkor megértőbb lesz
2019. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem eszed meg, amit eléd tesz. Kész. Vagy fegyvert fog rád?
2019. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
Fogod magad és kidobod az édességet.
2019. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
30%

Aha, nyilván nullahuszonnégyben veled volt és etetett.

Miért nem mozogtál, pl?

2019. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

#1 Mit nem értesz azon, hogy lelki terror? Ameddig fogyókúraztam volt, hogy azt hallgattam, hogy anorexiás vagyok, vagy biztos a pasik miatt csinálom, és egy kis ringyó vagyok, aki szégyent hoz a családra, volt, hogy direkt csak zsíros, hízlaló kajákat főzött amikor felvetettem, hogy fogyni akarok.

Máskor pedig a földön fetrengve hisztizett, ez 2 éve volt, amikor mindezek ellenére leadtam közel 10 kilót, ekkor fenyegetett meg azzal is, hogy megöli magát, ha folytatom, mert nem bírja nézni, ahogy tönkreteszem magam, ekkor 90 kiló voltam, ezután szalad el velem a ló, feladtam, és 2 év alatt kb. 30 kilót szedtem fel.

2019. aug. 19. 16:55
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
anyukad viselkedėse nem normális. viszont erőszakkal nem kényszeríthet arra hogy megedd azt amit nem akarsz..! ez már csak rajtad múlik.
2019. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%
19 éves vagy, nem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy zabálj, ha fogyni akarsz, azt segítség nélkül meg tudod tenni, kellő elhatározással. Anyád érzelmi zsarolása pedig egy elég ócska kifogás, már rég meg kellett volna tanulnod leszarni, bár még most sem késő. Vergődjön, sikítson, verje magát a földhöz, fenyegetőzzön öngyilkossággal nyugodtan. A következőnél ajánld fel, hogy adsz neki egy kötelet, valszeg olyan sokkot kap hogy egy darabig nem hozza fel. Minden másnál meg szépen sétálj ki a szobából. Mindeközben pedig minden erőddel az anyagi függetlenedésre hajts és minél előbb költözz el ebből a környezetből, ennél még az is jobb, ha egy szobát bérelsz másokkal közösen egy lakásban.
2019. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Sportolni sem íratott be soha, magamtól pedig nem mertem menni, gondoltam kondira, de nem adott volna rá pénzt, ha pedig megtudja, abból megint csak vita lett volna. Amikor fogytam azt úgy értem el, hogy nem ettem meg amit a suliba csomagolt, de amikor látta, hogy fogyok, el kezdett mégtöbbet adni, és itthon is amikor velem volt, nagyobb adagokat adott.


Egyébként enni szinte mindig együtt ettünk, mert itthonról dolgozik, mint könyvelő, reggel közösen keltünk, reggeli, mert anélkül nem indulhat a nap, ebéd suli után, vacsora közösen.

2019. aug. 19. 17:00
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkossággal fenyeget? Ilyen anya mellett engem ez nem igazán hatna meg. Szerencsére sose volt ilyen egyik szülőm sem, ezért nem is igazán tudom, milyen az, ha nem merek kiállni legalább magamért vele szemben...viszont ha most ilyen helyzetbe kerülnék, mindenképp megmondanám...és én még nem is vagyok nagykorú. Sok sikert!:)
2019. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!