Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy anyukám...

Mit tehetnék, hogy anyukám akarjon tanulni kicsit?

Figyelt kérdés
Anyukám kapott egy nagyon jó ajánlatot. Sokkal-sokkal kényelmesebb munkája lenne, mint a mostani (utálja, 3 műszak, utazással is jár, a fizetés sem egetverő ha nem túlórázik minden szombaton). Annyi feltétele van, hogy tanulnia kellene kicsit, a számítógépes ismereteit fejleszteni, illetve kicsit feltorázni a nyelvtudását. Cserébe itthonról dolgozhatna biztos állásban és a mostani fizetésének a dupláját is megkapná - túlóra nélkül. Ő viszont azt hajtja, hogy ő ehhez buta, nem tudja megcsinálni... Pedig nem így van. Hogyan vehetném rá? Jót akarok neki... Még csak 45 éves.
2019. ápr. 2. 18:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Klassz, ha vkinek ilyen közeli és támogató kapcsolata van az édesanyjával, mint neked, kedves Kérdező.


Tanulj vele együtt! Emlékszel, h ő is segített neked, mikor elsős-másodikos voltál az olvasásban és a számolásban? Na, most visszaadhatod neki az akkori segítségét. (Persze lehet, h nem volt akkoriban rád annyi ideje, h veled tanuljon, de akkor is hasznát veszi majd a támogatásodnak.) Ha ez nem kivitelezhető, akkor javaslom, kerítsetek magántanárt/tanfolyamot/tankönyvet, h haladhasson a jobb nyelvtudás és a magasabb számítógépes kompetenciák felé.


Sok sikert!

2019. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Megkérdezhetem, hogy egy 3 műszakban lévő gyári munkás emberből hogyan lesz hirtelen valaki dupla bérért otthonról dolgozó, informatikát - angolt használó ember. Manapság minden fiatal beszél angolul és van számítógépes ismerete. Miért kellene pont az anyud, akinek saját bevallása szerint fingja nincs egyikről SE? Vagy a saját vállalkozásodba vennéd be egy fals állással? Vagy fals a kérdés.
2019. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg gyógyszergyárban minőségellenőr. Az informatikát úgy kellene felhoznia, hogy excel és access magasabb szintű tudására van szükség, mint most (most csak adatokat ír be excelbe, nem dolgozik függvényekkel, adatbázist mondjuk nem használ). Angolt pedig 1 szóval sem írtam, oroszról van szó, amit már így is beszél középszinten, csak nem elég, ezért el kellene járnia tanárhoz. Az pedig mindegy, hogy milyen helyre/kinek. :)
2019. ápr. 2. 18:47
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves első, igen, magántanárra gondoltam én is, csak nem tudom rávenni, ez a baj. :( Ezért írtam, hogy ezen hogy lehetne átlendíteni valakit.
2019. ápr. 2. 18:48
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
Semmit. Ha akarná, akkor tanulna érte. Nem akarja. Az ő dolga.
2019. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
gyógyszergyárban pótlékkal lazán nettó 200 felett keres, hát nem sok otthon végezhető meló van 400 nettó felett...
2019. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
"hát nem sok otthon végezhető meló van 400 nettó felett..." Azért nekem is összejött. :D Tanácsokat szívesen fogadok, de ilyenre többet nem reagálok. :)
2019. ápr. 2. 18:53
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

egyes vagyok


Nos, ha te a háztartásban több terhet veszel le a válláról, mint eddig vettél, kedves Kérdező, az segíthet. Ha van ideje és tere a tanulásra, illetve tudja, hogy nélküle is készül pl. meleg kaja, nélküle is bekerül a szennyes a mosógépbe stb, abban az esetben -valószínűsítem- könnyebb szívvel megy el tanulni hetente egy-négy órára. Segíts neki a házimunkában többet!

2019. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Ezek szerint anyukádnak megfelelő a jelenlegi muhnkaja és elegendő a fizetése. Vannak ilyen emberek, akik szidják a munkájukat, de a világért se változtatnának rajta.
2019. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én már nem vele élek. :(
2019. ápr. 2. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!