Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyi pénz a reális?

Szerintetek mennyi pénz a reális?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gyereked elmegy egyetemre Budapestre. Lakhatás(albérlet), rezsit, napi 1x étkezést(menza) leszámítva, havonta mennyi pénzt adnátok neki megélhetésre?
2019. aug. 23. 12:00
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%

Hát persze... 21.

Diákhitelt vettem fel és diákmunkáztam. Így keresek még mindig 185 ezer forintot. Tavaly sikerült visszafizetnem a diákhitelt. Egy cseppet sem lettem előrébb.

2019. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%
Én az egyetem előtt számoltam, kb. megterveztük, hogy mennyi kiadásra számíthatunk majd (bár nem Budapesten) és egy havi 160.000 forint jött ki, amiben minden benne volt a lakhatástól kezdve, a kaján át a közlekedésig. Aztán végül úgy alakult, hogy kaptam kollégiumot és emiatt értelemszerűen sokkal kevesebb lett. Ha jól értem, akkor tulajdonképpen abból a plusz pénzből tulajdonképpen olyanokat kellene fedeznie, mint pl. tisztálkodás, ruházkodás, plusz kaja, szórakozás-hobbi, esetlegesen felmerülő egyetemi költségek (pl. tankönyv, nyomtatás), nagyjából ennyi. Ez attól is függ, hogy milyen típus, mire van szüksége és hol tanul, ott mikre kell költeni stb., de szerintem egy ilyen 50 forint max., szerintem több nem feltétlenül kell. Nyilván ez lehet akár több is, pl. nekem soha nem kellett semmilyen tankönyvet vagy jegyzetet vennem, nyomtatni vagy fénymásolni is nagyon ritkán kellett, az egyetemen tudtam ingyen nyelvtanfolyamra járni és ingyen sportolni és nem vagyok bulizós típus, de a legtöbb egyetemi buli és egyéb program is ingyenes vagy nagyon olcsó, ruhákat is inkább darabonként vásároltam, vannak akciók stb.. Viszont, ha valaki pl. edzőterembe jár vagy valami költségesebb hobbija van, esetleg sokat kell költenie az egyetemre, drágább szórakozóhelyekre szeret járni stb., akkor sokkal többet is el tud költeni, de szerintem átlagosan az 50 az elég szokott lenni ilyenekre, mert nem minden állandó költség ezek közül.
2019. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
5%

22!


ÉS?

2019. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
81%

Én Szegeden voltam egyetemista, az albérlet nekem 30 es 40ezer forint között volt mindig (6 helyen laktam), rezsivel együtt, de általában 3an 4en laktunk egy panellakasba. 6000 volt a vonatberlet, 4ezer a helyi berlet.

ezen felul kaptam heti 5000-et. fogalmam sincs hogy hogy, de mindig elég volt a pénz, pedig naponta jartunk sörözni.


A fenymasolasdij az semmi, 6-7 ft oldalankent a legdragabb helyeken is, hogy a fenebe lehet 100ezret elkolteni erre? en neha konkret konyveket fenymasoltam le fillerekert. Tankönyvet jegyzettámból vettem, ha az nem.lett volna akkor nem veszem meg, mert amugy felesleges. Nyaron diakmeloztam, evkozbe kaptam 20ezer ft osztondijat havonta, az egyeb koltseimet ebből alltam.


Szocal3 én olyan 80ezerbe kerültem a szüleimnek. Ők megengedhették ezt maguknak, sőt ők mondták, hogy ezek lesznek a legszebb éveim, hasznaljam ki. Igy is volt, imádtam minden percét.

2019. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
91%
Hat mi nem allunk rosszul anyagilag de 250eft egy honapra???? Az majdnam az egesz fizetesem egy k8csit túlzásnak erzem. De azt is hogy a kerdezo fizezi a sulit utazast alberletet ami tok oke es ezen felul meg 80eft? Lenyegeben szorakozasra. Hát.... Ha millios fizetsetek van nem szoltam de akik ketten atlagfizut visznek haza azoknak ez luxus.
2019. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Jó, oké, ha, csak és kizárólag a megélhetést nézzük, akkor tényleg sok a havi 80 azokat leszámítva, amiket írtam. Ez már egy akkora összeg, aminél nem kell annyira számolgatni, hogy mire elég, mire nem(étel), és 1-2 extra dolog is belefér. Viszont ez még azért a luxustól messze van. Az, viszont tény, hogy havi 40-ből is kilehet jönni.
2019. aug. 23. 15:39
 27/41 anonim ***** válasza:
88%
Jó látni, hogy a gyerek mibe kerül. Máris megyek kiherélni magamat.
2019. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
5%
Egy fél misit legalább.
2019. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
27. Azt már lehet nem lesz jó látni, hogy az a műtét mibe kerül
2019. aug. 23. 17:01
 30/41 anonim ***** válasza:
90%

Annak idejen (5 eve), Pecsett:


- Kollegium, majd alberlet 15.000 es 23.000

- Tavolsagi busz+helyi jaratos jegy: heti 2500, szoval, kb havonta 10.000

- Kaptam heti 5000 ftot koltopenznek havi 20.000

-Fenymasolas, jegyzetek, konyvek (volt, amit meg kellett venni, szoval, leosztva havonta) -3000 ft

- Tisztalkodoszerek, tampon stb 5000


Ez havi kb 60.000 forint. (nyilvan volt parszor idoszakos koltseg pl. tobb konyvet kellett venni, SOS fogorvoshoz kellett menni stb


Szoval, szamoljunk egy havi 70.000 forinttal


DE, Havonta kaptam 24.000 forint szoctamot illetve 17.000-28.000 kozti tanulmanyi osztondijat

- volt, hogy az alberletet, volt, hogy a konyveket ill. sajat szorakozasomat ( 5 ev alatt talan 5* voltam moziban es 3* bulizni, szoval, nem vot koltseges.) ebbol alltam, szoval, a havi 70.000 kb felet kellett csak a szuleimnek allnia.

2019. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!