Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyi pénz a reális?

Szerintetek mennyi pénz a reális?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gyereked elmegy egyetemre Budapestre. Lakhatás(albérlet), rezsit, napi 1x étkezést(menza) leszámítva, havonta mennyi pénzt adnátok neki megélhetésre?
2019. aug. 23. 12:00
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
12%

utolsó ennek sok értelme van így amit írtál, hogy még időpontot sem jelöltél meg, mert ezek nem mai árfolyamon lévő árak az biztos

23 ezer egy albérlet?

2019. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
62%

31-es, 30 valasz 1. sora.



igen 2 szobas panelban 3 lako 23.000/fo volt, a Nagy Jeno utcaban ( a volt Magashaz mellett majdnem)

2019. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71%

31!


Ne zavarjon, hogy oda írta, 5 éve. ... Az albérlet pedig simán lehet 20e körül, ha nem egyedul lakik benne

2019. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
4%
Egy fél millió minimum.
2019. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
44%
Egyèbirànt èn nulla szuloi tamogatasbol, sajat keresetembol fizettem a tandijamat meg minden mast is, ezert nem erzem relevansnak a csok “miatt” sok gyereket vallalok “mi lesz ha tovabb akarnak tanulni” kerdest. Vagy tudjak majd allni a koltseget vagy nem tanulnak tovabb vagy csak a huszas eveik kozepen mint en. Egyik verzion sem kell hogy torest okozzon nem ezen mulik sem a boldogulas sem a boldogsag.
2019. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%
Én most vagyok gyetemista, nekem a kollégium, a helyközi és helyi utazásom összesen 25000 ft, 50000 ft-ot kapok.
2019. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
70%

Én egy megyeszékhelyen tanulok, kolis vagyok. Összesen 60.000 ft-ot kapok egy hónapban, elég szokott lenni ételre, utazásra, bulira, pár ruhára is. Év elején kicsit több kell, amikor tankönyveket, jegyzeteket, nagy bevásárlást csinálok. Igyekszem tanulmányi ösztöndíjjal kiegészíteni, azért az jól esik, ha van.

24L

2019. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
66%

Átolvasva kicsit üresen hangzik, de van benne tanulni való, tehát mégis beküldöm, hátha segít:


Van kollégium is. Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Érdemes jól tanulni és akkor ott maradhat az ember, azzal sok-tízezret tud spórolni. Csak aludni nehezebb ott. Ellenben fantasztikus tanuló csoportok vannak és a mindennél többet érő társasági kapcsolatot, avagy a kapcsolati tőkét jól ki lehet alakítani azoknak, akik erre képesek. Későbbiekben ez jóval többet ér.

Ahol dolgozom most suli után, 500 ezertől 1 millió forintig kapsz bónuszt egyetlen új kolléga beajánlásáért, ami lényegesen több, mint egy havi munkáért. És nem egyre több cégnél van ilyen lehetőség. Tehát előny, ha sok embert ismersz.


Albérlet: nem mindig az ingatlan.com és társai alapján kell tájékozódni, mert túlárazottak az ottani albérletek. Ugyanakkor állandóan bulizós - rendetlen - megbízhatatlan - hedonista - kártokozó szavakkal társult idők során az "egyetemista" szó. Ez sajnálatos. Aki valóban rendes ember és nem olyan, mint az előző jelzők, azok szenvednek emiatt, de nekik van egyedül esélyük kifogni olyan albit, amit nekem is volt: olcsót, jó helyen, jó fej tulajjal. 4 külön bejáratú szobával, 2 fürdős albi I. ker. közepén 150 ezer rezsivel együtt, bútorozottan. 8an lakunk itt. 20 ezer alatt kijövünk. Csendes. Mindenkinek 1 szobatársa van. 1-1 ágy, író asztal, polc, ruhás szekrény fejenként a konyha elég nagy, a hűtő is elégséges, bringatárolóba mindannyiunk bringája elfér. Közel van minden! Nem volt könnyű kifogni, de lehetséges. Ez is nagy részt a kapcsolati tőként múlik, meg a zárt facebook csoportokon :)


Első évben, lehet nem sikerült jót kifogni. Úgy kell készülni, hogy rugalmas legyen az egyén a változásra és akkor tud spórolni.


Aki saját albérletet akar egyedül, az olyan luxust keres, amit nem tud mindenki megfizetni. Az számítson az extra költségre.


Koli, csoportos albi, facebook csoport, kapcsolati tőke.

2019. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
66%
Én napi 1000 és 2000 Ft közötti összeget adnék munkanapokra, hétvégére meg semmit, mert akkor hazajönne. Azaz 20 és 40 ezer közötti összeget, plusz Budapest diákbérlet. És elvárnám, hogy jól tanuljon, szerezzen valamennyi tanulmányi ösztöndíjat, amivel kipótolhatja az összeget vagy vállaljon pár óra diákmunkát hetente. (Nem teljes állást, mégcsak nem is fél állást, de kb. 10 órát ha vállal hetente, azzal 8-10 ezer forintot kereshet az extra kiadásaira és megszakadnia sem kell.
2019. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 27. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!