Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom fizetni a fiam...

Nem tudom fizetni a fiam jogosítványát, mi legyen vele?

Figyelt kérdés
19 éves suhanc fiamról lenne szó, akivel egyszerűen nem tudok már mit kezdeni. 18. születésnapjára kapott 100 ezer forintot keresztanyjától ajándékba (2017. ősz) és tavaly nyáron dolgozott 1 hónapot, abból félretett 40 ezer forintot. Emellett egyetemista lett tavaly szeptemberben és 15 ezer forint bevétele volt havonta az ösztöndíjából. De mivel kollégista lett és vett egy laptopot részletre (amit az apja is segít majd fizetni egyszer mert már nincs neki miből), ezért mind a 15 elment neki, nem tudott belőle félretenni. Most januárban befizetett KRESZ-re (30 ezer), Áprilisban elsőre át is ment, ezért az visszajött neki mert 20 év alatt visszakapod az árát. Júniusban ment elsősegélyezni, azt is ki tudta fizetni (20 ezerért.) Szóval kb 150-el nekivágott a jogosítványának. Viszont sajnos 30 ezret ez az idióta elherdált ki tudja mire, így maradt neki 120. Maga a 30 kötelező forgalmi óra 180 ezer volt és a vizsga 20. Rendben, segítettem neki kipótolni a 80-at az utolsó filléremig (120 ezret keresek nettóban, apja semmit nem segít be a jogosítványában, mert a laptopját fedezi és azt sem nagyon tudja). Viszont kiderült, hogy semmi érzéke nincs a vezetéshez, ezért még 5 alkalmat (60 ezret) vizsga előtt ki kellett neki segíteni. Anyuméktól kértem segítséget, azt ő neki ki is perkálták. Ma volt vizsgázni, de ez az idióta megbukott, nem is értem hogy sikerült neki.... Szóval most pótvizsga díjat (20 ezer) + 3 plusz alkalmat kéne neki vennie (36 ezer). Viszont most összesen neki 5 ezer forint vagyona van. Én már nem tudok neki semmit sem perkálni, nagyszülei sem, apja sem. Május óta ígérgette nekem, hogy keres munkát nyárra, de egy alkalmat nem volt el, egész nyáron a fenekét vakarta és verte a "botját" mert "nagyon kifárasztotta lelkileg az egyetem"... Én meg elhittem neki augusztusig, hogy majd talál munkát és szépen kifizeti. De becsapott minket. Teljesen pipa vagyok rá, viszont nem akarom, hogy most itt a célegyenesben abbahagyja, nagyon sokat költöttünk rá, hogy meg legyen a jogosítványa. És a nagyapjától örökölt egy régi autót, az is ott vár rá. Segítsetek, mit kezdjek ezzel a buta gyerekkel? Tudom én is hibás vagyok hogy egyáltalán besegítettem neki...

2019. aug. 30. 21:08
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan gyerekem nincs, de ha ilyen problémám lenne, akkor hozzányúlnék a folyószámlahitelemhez és pár hónap alatt visszatölteném. A gyerektől pedig egy fillért se kérnék, elég lesz élete további részében aggódnia az anyagiak miatt. 25/F
2019. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
56%
Havi 120- at keresel és még a fiad a szerencsétlen? Szánalmas vagy kérdező ahogy a fiadról beszélsz.
2019. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
56%

"szerintem 15el minden csak nem rossz tanuló az egyetemen."


Én is annyit kaptam, 2-es átlaggal. Igaz, nehéz szakra jártam, ez a 2-es átlag már nagy szó volt, mert ha ki se jutottál viszgára, az nem 1-esnek számít, hanem 0-snak

2019. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
43%

Ha nincs pénz, akkor nincs pénz. A semmiből nem fogtok tudni valamit csinálni, szabad felhasználásút meg ha adnának is, tönkremennétek a fizetése miatt. Arra pedig semmiképp ne alapozz, hogy majd elmegy dolgozni, mert láthatóan nincs tisztában azzal, hogy baj van. Egy megoldás van, a laptop megy eladásra, kifizeti a fennmaradó részleteket, a többit pedig elkölti a vizsgára.


Egy plusz tanács: Látszik az írásodból, hogy kifejezetten haragszol rá, ami jogos is. Viszont ezt ne így akard kiadni, hanem vezesd le a feszültséget valahogy (sport, őszinte beszélgetés egy baráttal...), szedd össze a gondolataidat, majd nyugodt, de határozott stílusban állj a fiad elé, hogy eddig tartott a móka, ideje lesz komolyan venni a dolgokat. Nem kell kiabálni, vagy káromkodni, csak légy határozott, és ne engedj neki. Esetleg felajánlhatod segítségképp, hogy beszélgetsz vele, és így össze tudja kapni magát.

2019. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
42%
"anyuméktól kértem segítséget".., hát persze, így írja egy felnőtt nő. Kamuuuuu
2019. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
83%

Igen, mert egyetemen mást jelent az átlag, mint középiskolában.


Csak ezt nem fogja fel az, aki a kapuig sem jutott. Itt kredit index van, mi anno a korrigált kredit index alapján kaptunk tanulmányit, és így simán lehettek 5 egész feletti átlagok is.


Más szakon, ahol alacsony volt az egy félévre eső kredit szám, ott meg hiába kapsz mindenből 5-öst, akkor sem lesz egekben az átlagod.


Én is kaptam 3,1re is jó tanulmányit.

2019. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
64%

Akinek ilyen anyja van, mint te, kérdező, annak ellenség se kell...


Anyaként hogy tudsz így beszélni a gyerekedről vadidegeneknek?


Egyébként én elkértem volna az autós iskola számlaszámát és oda utaltam volna el, nem a gyerekemnek adtam volna kézbe.

2019. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim válasza:
59%
Oldja meg diákhitelből, teljesen alkalmas rá és a legolcsóbb hitelek egyike.
2019. szept. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Ma bukott meg másodjára, pedig ez volt az utolsó segítségem, holnap érdeklődök hogy tudnék egy kis kenőpénzzel segíteni... Remélem van még ilyen lehetőség.
2019. szept. 13. 21:11
 40/49 anonim ***** válasza:
57%

Gratulálok, kedves anyuka!

Majd megöl valaki vétlent a kedves fia. De ha addigra összekaparsz többet mint a nettó 120, akkor majd megkened a rendőrt is, nem?

2019. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!