Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom fizetni a fiam...

Nem tudom fizetni a fiam jogosítványát, mi legyen vele?

Figyelt kérdés
19 éves suhanc fiamról lenne szó, akivel egyszerűen nem tudok már mit kezdeni. 18. születésnapjára kapott 100 ezer forintot keresztanyjától ajándékba (2017. ősz) és tavaly nyáron dolgozott 1 hónapot, abból félretett 40 ezer forintot. Emellett egyetemista lett tavaly szeptemberben és 15 ezer forint bevétele volt havonta az ösztöndíjából. De mivel kollégista lett és vett egy laptopot részletre (amit az apja is segít majd fizetni egyszer mert már nincs neki miből), ezért mind a 15 elment neki, nem tudott belőle félretenni. Most januárban befizetett KRESZ-re (30 ezer), Áprilisban elsőre át is ment, ezért az visszajött neki mert 20 év alatt visszakapod az árát. Júniusban ment elsősegélyezni, azt is ki tudta fizetni (20 ezerért.) Szóval kb 150-el nekivágott a jogosítványának. Viszont sajnos 30 ezret ez az idióta elherdált ki tudja mire, így maradt neki 120. Maga a 30 kötelező forgalmi óra 180 ezer volt és a vizsga 20. Rendben, segítettem neki kipótolni a 80-at az utolsó filléremig (120 ezret keresek nettóban, apja semmit nem segít be a jogosítványában, mert a laptopját fedezi és azt sem nagyon tudja). Viszont kiderült, hogy semmi érzéke nincs a vezetéshez, ezért még 5 alkalmat (60 ezret) vizsga előtt ki kellett neki segíteni. Anyuméktól kértem segítséget, azt ő neki ki is perkálták. Ma volt vizsgázni, de ez az idióta megbukott, nem is értem hogy sikerült neki.... Szóval most pótvizsga díjat (20 ezer) + 3 plusz alkalmat kéne neki vennie (36 ezer). Viszont most összesen neki 5 ezer forint vagyona van. Én már nem tudok neki semmit sem perkálni, nagyszülei sem, apja sem. Május óta ígérgette nekem, hogy keres munkát nyárra, de egy alkalmat nem volt el, egész nyáron a fenekét vakarta és verte a "botját" mert "nagyon kifárasztotta lelkileg az egyetem"... Én meg elhittem neki augusztusig, hogy majd talál munkát és szépen kifizeti. De becsapott minket. Teljesen pipa vagyok rá, viszont nem akarom, hogy most itt a célegyenesben abbahagyja, nagyon sokat költöttünk rá, hogy meg legyen a jogosítványa. És a nagyapjától örökölt egy régi autót, az is ott vár rá. Segítsetek, mit kezdjek ezzel a buta gyerekkel? Tudom én is hibás vagyok hogy egyáltalán besegítettem neki...

2019. aug. 30. 21:08
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
81%
Csak a kérdés alatti szöveget olvastam el, de őszintén sajnálom a fiadat. Az ilyen szülőket mint te, szokták a nagy büdös sz..rban ott hagyni a gyerekeik, ha egyszer kirepülnek a "családi" fészekből, aztán vissza se néznek többet... jogosan. Nem az a baj, hogy szegény vagy, hanem hogy úgy beszélsz a fiadról, mint egy darab sz..rról.
2019. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Most fog menni negyedjére vizsgázni, mert harmadjára is megbukott....
2020. márc. 9. 00:22
 43/49 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kellene erőltetni ezt a vezetés dolgot... nem mindenki alkalmas rá.
2020. márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Uncsim negyedjére ment át, azóta jó sofőr.


Szóval ne általánosítsunk. Amúgy meg: ha akar, úgyis megbuktat a vb.

2020. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Látom hogy már régi kérdés, de akkor sem értem. Miből tartaná fent az autót? Biztosítás, súlyadó, alapvető karbantartás többe van éves szinten, mint a jövedelme.

A tankolásról nem is beszélve.

Sajnos egyértelmű az is, hogy irdatlan összegbe kerül letenni egy jogsit és nem adják könnyen. Miért lenne idióta, aki megbukik forgalmin? Nyilván óriási pénz van a bukasban, így nem olyan könnyű ez. Még aki évtizedek óta vezet sem biztos, hogy átmenne most egy forgalmin.

Tényleg nem könnyű, de ha az lenne sem kéne ilyen stílusban beszélni a gyerekedrol. Őszintén sajnálom.

2020. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
na átment? :D
2020. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy fel nem foghatom,hogy olyan családokban,ahol ez egyik otthon vakarja a tökét,a szülei meg csórók ,mint a templom egere miért a jogosítvány van prioritásban . Komolyan,magyarázza el valaki.

Egy autót fent is kell tartani, a szervíz,a biztosítás,az üzemanyag ez mind RENDSZERES költség ,és sajnos ma 2020ban luxusnak számít . Költséges dolog és ha 120 ezret keresek,akkor baromira nem adok erre a fiamnak . Éhenhalunk,az nem számít de a jogosítvány nélkül nem lehet élni :D Igaz,használni már nem lesz pénze az autót :D


Kérdező : ne kezdjél vele semmit,oldja meg ahogy akarja,majd később befejezi ha nem létminimumot fog keresni az anyja ,amig ő otthon tesped .. ész megáll

2020. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Megbukott... Letépem a fejét mostmár.
2020. márc. 10. 10:34
 49/49 anonim ***** válasza:

Az 5. bukás után már pályaalkalmassági vizsgálat jön. Annak a díja is 10e körül van.


[link]

2020. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!