Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy sok gyakorl...

Miért van az, hogy sok gyakorlatias, többdiplomás ember ötvenéves vagy hatvanéves korára irreleváns és követelöző gyerekekké változik, amikor unokakérdésről vagy gyereke elköltözéséről van szó?

Figyelt kérdés

Két példát tudok mondani.


A nagynéném világlátott, több nyelven beszélő, kétdiplomás nő, mégis az a baja, hogy lassan hatvan és nincs unokája. A fia húszéves barátnőjét nyaggatja az unokával és szapulja, amiért az egyetemre akar menni szülés helyett.

Az apám doktorival rendelkező egyetemi oktató, anyumnak is van diplomája. Én biológus vagyok, több nyelven beszélek, a szüleim 3 éve még támogattak is a tanulmányaimban, most meg, mint akit kicseréltek: azt akarják, hogy hagyjam ott az életem, és költözzem haza. Még állást is kerestek nekem (recepciós és kasszás). Teljesen bolondok. Ha a biológus diplomával nem is, de nyelvekkel SSC-be mehetnék.


2019. szept. 2. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nagynénéd gondolom sokat beszélget szüleiddel, onnan jön az "okosság".
2019. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

A több diploma, gyakorlatiasság értelmi kérdés, az unoka-akarás meg érzelmi, a kettö egymástól független.

Emellett az egy általános ösztön, hogy mindenki szeretne utódot, idösebb korban unokát, szóval ebben sincs semmi meglepö.

Az egyetlen gond, ha a "jövendöbeli unoka szülei" még vagy egyáltalán nem akarnak gyereket.

2019. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Van aki szépen öregszik, van aki hülyén.

Nem tehet róla. Nekem eszembe sincs ilyen dolgokban beleszólni a gyerekeim életébe, - van sajátom.

Biológusként nem találsz állást? Gyógyszeripar?


Haza ne költözz!!!

2019. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Azért az is benne van a dologban, hogy hatvan felé az embert már erősen karcolgatja az elmúlás gondolata. Közeleg a nyugdíj, főleg a nők számára. Ilyenkor azért sokan bepánikolnak.

Szerintem erre vezethető vissza a nagynéni unokakövetelése (hisz érthető módon szeretné látni felnőni a picúrt aki még meg sem született. És ide vezethető vissza az öregedő szülők irreális követelése a hazaköltözéssel kapcsolatban. Nem akarnak magukra maradni. Sokak elbizonytalanodnak mikor azzal szembesülnek, hogy öregen már nem képesek mindent úgy elvégezni mint korábban. Ezért szeretnék, hogy ne maradjanak egyedül.


Szerintem a legjobb átbeszélni a dolgokat. Hátha kibújik a szög a zsákból...

2019. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják, otthon van a szép nagy házuk, elférnénk ott hárman vagy négyen is akár (khm... párkapcsolat... khm). És komolyan gondolják, hogy végzett biológusként menjek el pénztárosnak vagy két nyelven beszélve szállodába recepciósnak. És hogy nem tudom értékelni saját ingatlant, inkább kiadok pénzt albérlet. És ezt úgy mondják, hogy 3 évig albérlet éltem. És követendő (!) példának hozzák fel a helyi CBA boltvezetőjét, aki az utolsó pillanatba hagyta ott a Corvinust, egy félév volt neki hátra, és vett egy kockaházat falun. Agyrém, mondom.
2019. szept. 2. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

50 felett akárhogy is tagadják, hullanak az emberek rákban, szívrohambam, vagy agyvérzést kapnak( főleg férfiak)


Anyának(könyvelő), de apámnak, (doktorált egyetemi oktató), is alig van egészséges kortársa, 45 felett kezdenek meghalni látványosan sokan.


Rájuk jön a félsz, és a szeretteikkel akarják tölteni a maradék, ki tudja mennyi idejüket, és megélni azt, amire eddig nem volt lehetőségük.


Anyám 55, 10 év alatt 6 kolléganője halt meg rákban csak az ő osztályán, jelenleg ketten vannak, az egyik agy, a másik leukémia..


Anyámnak már volt egy enyhe agyvérzése 5 éve, hálistennek nem épült le, de nagybátyám feleségének újra kellett kezdenie beszélni tanulni agyvérzés után 48 évesen..


És nem is dolgoznak keményen, nem isznak, nem dohányoznak, nem túlysúlyosak, de 3-4 havonta temetésre kellene menniük.


Annak a pár szerencsésnek nő az átlagéletkora, akik megélik, és azok is nagyrészt zombimód vegetálnak, a többiek hullanak 45 felett.


Más meg akkor szül.


Őrület.


Nézd csak meg, hány egészséges, élő korukbelit ismersz, hány barátjuk halt meg az utóbbi években, le fog esni, hogy közeleg a halál, és ilyenkor minden vágyukat teljesíteni akarják, ki tudja melyik nap jön a szívroham vagy diagnosztizálnak rákot..


Ismerőseim felének már csak egy szülője van, 28 vagyok.

2019. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ismerős a szitu.Amikor férjhez mentem,rá 2-3 hónapra már a hasamat nézték,hogy úton van-e a várva várt unoka.

Haza ne költözz,még a végén egy féjjelőltet is produkálnának csakhogy meglegyen az áhitott unoka.

2019. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
És végzett biológusként van munkád? Nem értem miért keresnek neked állást. Ha meg nem dolgozol, cseszheted a diplomáidat a nyelvtudásoddal. Akkor csak porfogónak jó. Ha van melód, egyszerűen mondd meg nekik hogy eszed ágában sincs feladni.
2019. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem végzettség függő, hogy valaki rájön-e vagy sem, hogy ez a szintű nyaggatás el fogja hidegíteni tőle érzelmileg a gyerekét egy jó időre, vagy nem.
2019. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy diplomás emberként elmagyarázhatnád, milyen egy "irreleváns" ember...
2019. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!