Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt hátrányos helyzetű...

Van itt hátrányos helyzetű sorstárs?

Figyelt kérdés
Halmozottan hátrányos helyzetű családból jövök, ennek ellenére a 3. diplomámat szerzem, van nyelvvizsgám, jogosítványom, férjem, jövőre veszünk házat (ehhez egy kevés segítséget a férjem kapott, a többi hitel) autót is tervezünk venni, megtakarításból. Összességében nagyon eredményes vagyok, de belül egyfolytában szorongok és irigykedek, hogy más fele annyi erőfeszítéssel sokkal előrébb tart, mint én. (A munkámmal pl nem vagyok elégedett, ha meglesz a 3. diploma az leszek. A kapcsolatunk döcögős, mert ő is ilyen családból jött, neki is van ezer sebe, amiket javítgatunk, de emiatt nagyon érzékenyek vagyunk és ez sokszor fárasztó.) Kerestem olyan csoportot, ahol találkozhatnék hasonló helyzetűekkel, de nálunk nem alkoholizmus, vagy erőszak volt a gond, hanem pszichiátria beteg családtagok, kezeletlenül. Erről pedig nem sok szó esik. Ha tudtok ilyet, vagy van itt sorstárs, jól esne a történeted olvasni.
2019. szept. 2. 18:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Oszlott a figyelmem, most látom, hogy ezért jó hosszú mondatok születtek, remélem nagyjából érthető.
2019. szept. 2. 19:01
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Igen, nagyjából érthető, hogy sajnáltatod magad, bizonyítási kényszered van és partnerként is egy hasonló beállítottságút kerestél.
2019. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

"és irigykedek, hogy más fele annyi erőfeszítéssel sokkal előrébb tart, mint én"

- legalább is azt hiszed, hogy másnak nincs baja..

Te nem "Halmozottan hátrányos helyzetű" vagy, hanem ostoba és irigy. Lehet mellette 5 diplomád is.

2019. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem apám alkoholista volt, anyám alkohol és gyógyszerfüggő. Anyám állandóan teljesen önkívületi állapotban volt, mindig vert, kizárt a házból, terrorizált mentálisan és emócionálisan, őrjöngött otthon. A verés alatt nem azt értem ami miatt mostanában sírnak az interneten, mert kaptak pár pofont , hanem azt, amikor monokli a szemen, arc bedagadva, addig ver ameddig összevizeled magad stb. Vannak képeim magamról akkoriból, szóval nem az emlék lett felnagyítva. Apám fenyegetőzött nekem az öngyilkossággal, aztán lelépett és végül tényleg öngyilkos lett.


Mindemellett abból is volt részem, ami miatt te panaszkodsz, a kezeletlen pszichiátriai betegségek. utólag visszagondolva, apám mániás depressziós lehetett. Anyám meg az orvosi lova a pszichiátriának: paranoiák, tévképzetek, szorongás, depresszió, ptsd. Nem vagyok benne biztos, de az alapján, amiket mondott feltehetően halucinált is. Soha nem fogadta el, hogy beteg, szerinte ő csak ideges volt mindig, ezért csak nyugatókat volt hajlandó szedni, arra meg állandóan ráivott, és azt se tudta mit csinál.


Nekem is van 2 diplomám, lakásom, de ettől nem érzem magam hú de sikeresnek. Sokszor én is érzem, hogy nem fair, hogy másoknak könnyű minden, mert nincsenek tele traumákkal. Nyilván sokkal egyszerűbb egy átlagos napon is átmenni annak, akinek könnyű élete volt, nemhogy az egyetemen, vagy a munkán. A gond az a mentalitás, ami sajnos itt is megjelenik a kommentek között: akik nem éltek meg ilyesmit, azok el sem tudják képzelni, hogy még évtizedekkel később is mennyire rányomják ezek a dolgok a bélyegüket az életre.

2019. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
a familiáris terheltség még nem indok hogy negatív érzéseket táplálj mások iránt.valami nagyon nincs rendben veled az tuti.érzelmileg egy sekélyes,irigy,frusztrált pi csa lehetsz annak ellenére,hogy bizonygatod mennyire sikeres vagy...mert az vagy,de a belső értékeid alapján... jó lenne ha menet közben megállnál egy időre,ezeket a negatív érzéseket (szorongás,irigység)gyökerestől kitépnéd,mert ezzel az csakis magadnak ártasz.mint egy nagy sötét ragadós massza amelyet ezekkel az érzésekkel táplálsz,növesztesz,hogy felemésszenek téged,és a kapcsolataidat.keress szakembert! bocsi ha kissé nyers voltam!
2019. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A traumákat direkt nem kezdtem sorolni, nem is fogom. Egyáltalán nem dicsekedtem, azért írtam le ezeket, hogy lássátok, a külsőségek alapján annyim van, mint az átlagnak, belül még se értékelem semmire. Ha a putriból valaki orvos lesz, jogosan lehet büszke, és a társadalom is elismeri, de én egy kicsit sem vagyok az, értéktelennek érzem magam. Folyamatosan frusztrált, szorongó vagyok. Az irigység pedig elsősorban nem másokat pusztít, hanem az egyént. Én soha, senkivel, semmilyen módon nem éreztettem, hogy irigy vagyok, csak magamat emésztem. Azért kértem sorstársi segítséget. Aki nem azt adott, csak jól megmondta a magáét, váljék egészségére. Az meg, hogy mindenkinek megvan a baja, álszentség. Értelemszerűen mindenkinek van "valami", de én se hasonlítom magam egy fél lábúhoz, egyértelmű a fizikai és sok esetben a társadalmi előnyöm (még ha azt is hazudjuk, hogy dehogy, egyenlőség, testvériség, meg tolerancia). Az nem ennyire egyértelmű, hogy igen súlyos különbségek vannak aközött, aki rendezett családból jön, vagy aki elvált szülők gyereke, vagy akit paranoid skizoid/szem.zavaros szülő "nevel". A hármasnak köszönöm, neki sikerült megértenie a kérdést, és köszönöm az őszinte válaszát!
2019. szept. 2. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok halmozottan hátrányos helyzetű. Korai gyermekkorban a szüleim folyamatosan ordibáltak egymással, és sokat verekedtek. Apám sokat piált, anyám pszichiátriára került skizofréniával egy rövid időre, pár hétre, de aztán nem kezelték tovább. Azóta is vannak nagyon fura dolgai, ebbe most nem megyek bele. Megvettük az első házunkat, amiben sokáig albérletben laktunk, és a következő héten egy tűz következtében lakhatatlanná vált. Abban a hónapban kötöttünk rá biztosítást, és a biztosító nem fizetett, évekig ment a pereskedés. Közben nagyszüleimhez kellett költöznünk, ahol borzalmas légkör volt. Anyámnak kiderült, hogy gyógyíthatatlan autoimmun betegsége van, és le kellett százalékolni. Onnantól én valamilyen szinten elveszítettem Anyámat, mert többé nem tudott rólam gondoskodni, úgy, ahogy eddig. A nagyapám olyan volt, hogy mindig is féltem tőle, egyszer késsel neki akart menni a mamámnak. Folyamatosan csalta, és nagyon rossz viszonyban voltak. A mamám kisebbségi komplexusából adódóan állandóan azt képzelte, hogy mindenki őt bántja, folyamatosan vérig sértődött, és érzelmileg zsarolt. Szorongásos depresszióm lett, szociális fóbiával, gyógyszereket kellett szednem, hogy le tudjak érettségizni.

Sorolhatnám...


Ez szerintem nem a halmozottan hátrányos helyzetű kategória, rossz volt mindez, de azért nem ANNYIRA rossz.


Én sosem vágytam diplomára, kocsira, jogsira. Egy saját házra vágyom, ahol nyugodtan éldegélhetek, és ennyi. Mindenem megvan. Van egy remek párom, nagyon jó ember, ő nekem a minden, nem kell ennél több. Nagyon boldoggá tesz. Van egy kutyánk, sokat járunk vele kirándulni. Jelentkeztem egy okj-s képzésre, és végre azt fogom csinálni, amit szeretnék.

2019. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elbeszélgetünk egymás mellett...de úgy látszik szívesebben dagonyázol az önsajnálatban,semmint szakember segítségével próbálnád megoldani a gondjaidat. Remélem hamarosan olyan dolgokat csinálhatsz amellyel több leszel a magánéletben és a munkádban. Nézd nem vagyok lélekbúvár,de talán túlléphetnél a saját gondjaidon egy időre,némi karitatív munkát vállalva,ingyenes ételosztás meg hasonló,csakhogy lásd mások a kevésbé szerencsésebbek hogy élnek.Van benned kitartás,szorgalom,és úgy tűnik nem vagy hülye sem,de örökké nem hibáztathatsz mást az elbaszódott életedért.Pszichiátria beteg családtagok...túl homályos nekem ez a téma,de nem ezért vannak szakemberek? Akár boldog is lehetnél...Ignoráld ha hülyeségnek gondolod-kivéve a szakember segítsége részt- Ne haragudj,ha előzőleg kissé nyers lettem volna,vagy bunkó,de nekem az amit elértél jó alapnak tűnik egy ígéretes jövőhöz.Továbbiakban minden jót kívánok Neked!
2019. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt stílus váltást. Évek óta járok szakemberhez, elég sok mindent elértünk, de a folyamatos szorongásom nem javul. (Enyhe hangulatjavítókat is szedtem, eredménytelenül) Azért kerestem sorstársakat. A 4.(?) Válaszoló látáspontját kéne megtanulnom. Nem tudom, neki honnan van ez a picike alap, ami így megtartja.
2019. szept. 3. 04:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél büszke arra amit elértél a hátrányos családi helyzet ellenére.Hidd el,senkinek se felhőtlen az élete,mindenkinek megvannak a gondjai-problémái még a nem hátrányos helyzetű családoknak is.
2019. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!