Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom szülei szeretnének...

A párom szülei szeretnének nekünk babakocsit venni, hogy utasítsuk vissza megsértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Első unoka lesz a családban, az én szüleim állták a babaszoba berendezését (kérés nélkül!). Ezután mondta anyósom, hogy ők szeretnék megvenni nekünk a babakocsit, és menjünk el együtt, válasszuk ki. Igen ám, csak amit én kinéztem, az kissé drága darab, és tudom, hogy a szüleimmel ellentétben ők megérnék azt a kiadást... Nem szeretnék velük lekezelő lenni, mondtam hogy pl hogy még a babakocsiban nem is gondolkoztunk, vegyenek inkább pár babaruhát, de ragaszkodik ehhez, hogy ne nevettessem már, anyuék teljes bútorcsaládot vettek, majd ő biztos vesz pár kisruhát és kész. Szóval valahol azt is érzem, hogy "muszájból" mondta ezt, mert látta/hallotta, hogy anyuék mivel leptek meg minket. Ahhoz nem lenne képem, hogy megvegyék nekünk azt, amit kinéztem. De megbántani sem akarom őket azzal, hogy vesznek egy olcsóbbat, aztán mi meg megvesszük, ami tetszik. Egy városban lakunk, sokszor találkozunk, szóval még ki sem kerülhető, hogy ne tudják meg ezt. Ráadásul anyósom az a típus, hogyha kitalál valamit, ahhoz ragaszkodik. Tudom, hogy pénzkidobásnak gondolná azt a babakocsit, minden baja lenne vele, és nincs kedvem a bababolt közepén égni miatta, meg vitázni.


Bármi ötlet, hogyan jegelhetnénk ezt a témát velük? Mondtam a férjemnek, hogy vegyük meg, aztán mikor legközelebb felhozzák ezt, mondjuk, hogy jajj már megvettük. De azt mondja, hogy akkor halálosan megsértődnének.


2019. szept. 7. 14:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Elmesz, megveszed, anyost tájékoztatod, hogy ha annyira szeretne, akkod beszallhat a koltsegekbe, esetleg mondhtsz alacsonyabb osszeget. Bababoltban meg nincs, csak rendelni lehet.
2019. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

hasonló helyzetben voltam


megoldottam úgy, hogy előtte lebeszéltem az eladóval a szitut, és amikor mentünk úgy tett mintha nem ismerne


eljátszotta a jófej, bizalmaskodó eladót, aki oda tudja adni fél áron, majd ő utólag lepapírozza


én meg simán odaadtam a pénz másik felét, amikor anyám nem figyelt


azóta is emlegeti, hogy ő megmondta hogy menjünk el, micsoda akciót fogtunk ki :D

2019. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
94%
Nem tudom milyen a kapcsolatotol de én pl simán meg tudnám beszélni anyósékkal hogy az a babakocsi amit szeretnénk elég drága és ha ez nekik nem fér bele akkor szóljanak és mondjuk felesben kifizetjük vagy ilyesmi
2019. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Mondd (hazudd) azt hogy vettetek egy jó állapotú babakocsit a jofogáson, 20 ezer forint volt... Ezt a 20 ezer forintot elfogadjátok Tőlük, és boldogok lesznek Ők is, Ti is.
2019. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Mennyibe került a babaszoba? Gondolom nem milliókba.

Megmondanám anyósnak, hogy

"Nagyon hálásak vagyunk Kati néni/Anyuka, de amit kinéztünk kocsi az nagyon drága. Anyáék X Ft-ot adtak a babaszobára, ha Kati néniék is beszállnának ennyivel a babakocsiba, az hatalmas segítség lenne!"

2019. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Kedves Manci néni! Mi már kinéztünk egy hiper-szuper babakocsit, ami elég drága. Nagyon nagy segítség lenne, ha kitudná egészíteni kb. x forinttal és megtudnánk venni.

Mondjuk kerül 400eftba, te kérsz 150-et hozzá, együtt elmentek megvenni. Probléma megoldva:)

2019. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Na igen, tök jó lenne az "egyenes út", de abból hatalmas sértődés lenne, hogy mit gondolok én róluk, hogy mennyire nincs pénzük, utána meg (mivel tényleg nincs ennyi nekik ajándékra) jönne az, hogy milyen felesleges drágán babakocsit venni, hogy szórom a pénzt, stb. Tudom, ezt csinálta anno azért, mert gyakran járok fodrászhoz, vagy mert csak hétvégén főzök, vagy mert a férjemnek költséges hobbija van. Ha ő kitalálja, hogy pl felesleges fodrászhoz járni hajat festetni, mert más otthon is megoldja, akkor felsorolhatok én neki 10 érvet is, meg sem hallja.


De ezt a kiegészítőset megpróbálom, hátha így azon lesz a hangsúly, hogy mennyit segítettek nekünk ezzel.


Köszönöm az eddigi válaszokat!:))

2019. szept. 7. 14:41
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek meg felesben...
2019. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem vagy őszinte, nem meccseled le, a fejedre fog nőni és hazudhatsz évtizedekig.

Őszintén mondd el, hogy amit ti szeretnétek venni mondjuk 300 ezer forint. Tudjátok, hogy ő sokkalja, ezért nem kell nyilván megvenni, vegyen ruhákat, ha segíteni szeretne.

Később is lesz belőle konfliktus, ha te mondjuk 15 ezres cipőt adsz a gyerekre, amikor szerinte az 1ezer forintos kínaiban is felnő. Még később az lesz a baj, hogy miért vesztek mondjuk 150 ezres telefont neki, amikor 30 ezerért is van jó. Meg ilyenek, mindig elő fog jönni ez, ha kerülöd a témát, akkor is. Inkább legyél őszinte, úgyis kiderul ha hazudsz. Sokan ismerik a drágább babakocsikat, ki fog derülni úgyis, hogy mennyi volt.

2019. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

A párod mit szól hozzá?

Megmondjátok a mamának, hogy ennyivel szálljon bele és kész.

Mi lesz később, ha már most félretolod szegényt?

2019. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!