Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik elköltöznie otthonról...

Illik elköltöznie otthonról egy 26 éves embernek, ha adottak a lehetőségek rá?

Figyelt kérdés

Pl örökölt/a szülei vettek neki egy lakást/ stb.


De az illető nem biztos, hogy elakar költözni, lehet hogy kiadja.



2019. szept. 14. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Ha akar valaha is párkapcsolatot, illik. Én felnőtt nőként, egzisztenciával biztosan nem kezdenék olyannal, aki még a szüleivel él. Ha elntudtam költözni anno 21 évesen, nehogy már más ne tudjon. Még akkor is ha haverokkal albérletben. Az is jobb, mintha a másik szobában ott vannak a szülők, míg dugunk.
2019. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha van saját lakás akkor nyilván. Ha albérletet kéne fizetni és nincs párkapcsolat akkor értheő, ha még gyűjtögetne.
2019. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
A szülei mit akarnak? Nem mindenki örül ám hogy a felnőtt gyereke a nyakán lebzsel, és kiszolgáltatja magát. Miért akarja továbbra is kihasználni a szüleit, főleg hogy azok lakást vettek neki?
2019. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Savlekotő ***** válasza:
58%
Ki az a hülye aki ha kap a feneke alá kérot otthon akar maradni ovizni,ahelyett h leválna és élné az életét a saját életterében. Mi se vágtuk ki a gyerekeinket amint 18 ak lettek,de ők késztetést éreztek leválni maguktól,persze támogattuk,támogatjuk őket ahogy tudjuk, mivel így lettek nevelve egészségesen,26 évesen már nagyon nem egészséges szülővel lakni mérgező főleg egy párkapcsolatot ,házasságot tud szét mérgezni, még ott is ahol a legjobb a szülő gyerek kapcsolat.
2019. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy gondolom, ez nem illendőség kérdése. Ott lakj, ahol jól érzed magad! De azért nyílván a rezsibe meg hadonlókba már illik beleadni. :-)
2019. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Itt úgy gondolom nemcsak arról van szó hogy akar-e vagy nem. Némely albérlet foleg a nagyobb városokban nagyon drága. Bár itt inkább morális döntés így én is amondó vagyok, hogy ha nem kell spórolnia a lakásra akkor próbáljon meg külön élni.

Ha esetleg nincs olyan jó melója és spórolni akar, netalán jogsit/kocsit akar és utána költözni (kocsival jóval egyszerűbb) akkor érthető hogy még ezért marad. De ha megvan, akkor illene önállóan egy jobb melót keresni és leszakadni az ősökről.

Ha anyagilag nem lenne gond, akkor ciki mert ahogy az egyes válaszoló írta lusta tenni az életéért.

Mondom ezt 27 évesen, folyamatban lévő jogsival, aki kocsit akar, és utána költözni.

2019. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben ezt a gyerek és a szülők közösen döntik el, nem pedig az alapján, hogy mi "illik".
2019. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illemszabály kérdése.Ha valaki nagykorú,és úgy dönt,hogy elköltözik,akkor megteszi.
2019. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
És ha valaki úgy dönt hogy kényelmesebb neki hogy anyu eteti annak ellenére hogy kereső ember, és cseszik elköltözni, pedig ezzel plusz terhet plusz kiadást szakít a szülei nyakába, mert ő "spórolni akar" - magyarán még mindig eltartani magát legalább részben-azt is megteszi. És leszarja hogy könnyebb élete lenne a szüleinek ha nem élősködne rajtuk majd harminc évesen.
2019. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez nem illik/nem illik kérdése, hanem inkább attól függ, hogy melyik megoldás lenne kényelmesebb, hasznosabb, mire van szükség, igény, milyen a kapcsolat a családon belül stb. Én pl. nem költöznék külön csak azért, hogy ne a szüleimmel lakjak. Ha arról van szó, hogy pl. egy nagyobb városban kaptam/örököltem stb. egy lakást és ott jobbak a munkalehetőségek, közelebb van a munkahelyhez stb., el akarok menekülni otthonról vagy a párommal közösen költöznénk be, akkor mennék és elköltöznék. Ugyanakkor, ha pl. két utcával arrébb van a lakás, nincsen senkim, jó a kapcsolat a szülőkkel, akkor nem költöznék el. Biztosan van olyan, aki szeret egyedül lakni, de én nem. Próbáltam és nem szerettem. A szüleimmel pedig jó a kapcsolatunk, bőven el is férünk, a ház elhelyezkedése is jó, emiatt nincsen bennem olyan vágy, hogy minél előbb szabaduljak otthonról. Ha van rá valami konkrét ok vagy szükség, akkor az más, de nekem mindig furcsa volt, hogy "külön kell élni, mert".
2019. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!