Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baratnomet neha pofonvagja az...

Baratnomet neha pofonvagja az apja es szerinte ez normalis. Mit csinaljak, hogy valtozzon?

Figyelt kérdés

En ugy gondolom, hogy ez nem normalis!

De a legmeglepobb szamomra az, hogy a baratnom ezt teljesen normalisnak gondolja. Azt mondja, hogy igaza van az apjanak, mert ot igy lehet megnevelni.

Szerintem senkit sem kell megfelemlitessel, utesekkel nevelni.

Nem gyakran uti meg, csak akkor, mikor valami hulyeseget csinal kap egy pofont. De itt sem nagy dolgokra kell gondolni, hogy ellop valamit vagy ilyenek. Igazabol egy jo tanulo, rendes lanyrol van szo, otthon mindig o mosogat, mos, tereget, takarit.

Ugy gondolom, hogy ez kesobb is kihathat az eletere, akar a parkapcsolatarol is.

Mert o azt mondja, hogy amugy egy kedves ember es ugy erzi, halaval tartozik neki.

Mit gondoltok errol? Nekem mit kellene tennem, hogy belassa, ez nem jo?


2019. szept. 14. 20:25
1 2
 11/16 anonim válasza:
78%
Amúgy megkerdezhetem hogy az anyjával mi van?
2019. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az anyukaja mindenert veszekszik vele. Ha pl nem torolgeti le az asztalt eleg szepen, akkor is mindig leszidja, elveszi a telefonjat, erzelmileg zsarolja. Azt mondta, van, hogy o is megcsapja, de az nagyon ritka.

Egyebkent azt is irta, hogy ha rossz lesz a gyereke, o is fog adni neki egy nyaklevest, hogy megtanulja, nem szabad.

Illetve azt is irta, hogy szerinte akkor elkenyeztetett lenne, ha nem kapott volna pofonokat.

2019. szept. 15. 14:47
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért gondolja, hogy ez normálos, mert ebben nőtt fel, ehhez szokott hozzá. Óvodás koromban, egyik nagyanyám az én vállamon sírt, hogy meg akar már halni, mikor ezt 18 évesen elmondtam anyámnak (mert akkor már neki is sírt hogy meg akar halni), anyám megkérdezte, hogy miért nem szóltam neki előbb. Én meg erre csak azt tudtam mondani, hogy én ebben nőttem fel, azt hittem, hogy ez a normális.


Amit tehetsz a barátnődért:

Tudasd vele, hogy a családon belüli bántalmazás nem normális. Az apja semmivel sem ér emberileg többet nála. Nincs joga megütni. Nem tartozik neki hálával, mert az apjának kellett egy gyerek, nem neki egy apa. (Ha érted hogy értem) Mutass neki cikkeket, dokumentumfilmeket. Az osztályfőnökének jelezd ezt, hogy egyik órán beszéljenek erről. (Ezt a beszélgetést úgy értem, hogy ne konkrétan a barátnődről, hanem úgy átlagban arról, hogy az szülő veri a gyerekét. Ha hallja az osztálytársai/tanára véleményét is, biztos rájön, hogy rossz környezetben nevelkedett)

2019. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy hány éves a barátnőd? Meg szerintem néha tényleg kaphat pofont a gyerek ha tiszteletnül beszél a szüleivel stb...
2019. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%
Lányt, semmiképpen sem szadad megütni szerintem. Ako, ezt másképp gondolja, ott nagy bajok vannak fejben.
2019. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Amikor megüti, vágd pofon az apját!
2019. okt. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!