Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti csalódottak lennéte...

Szülők! Ti csalódottak lennétek, ha a gyereketek nem akarna gyereket?

Figyelt kérdés
Azt mondaná, hogy neki fontosabb a párja, a munkája és a hobbijai. Szeretne évi 2-3 alkalommal elutazni külföldre, kirándulni hetente, magával foglalkozni, és költeni a pénzt, nem pedig egy gyermekre pazarolni mindezt, hanem kiélvezni az életet.
2019. szept. 15. 16:55
1 2 3 4
 11/34 Savlekotő ***** válasza:
81%
Nem,mivel van életem nem a gyerekek unokák az életcélunk a nejemmel,éljék a saját életüket legyenek boldogok benne.És nem nekünk kell unokákat gyártani ez egy házas pár pár saját döntése,és nem mindenki való szülőnek nem kényszerből kell a gyerek h a pipa oda kerüljön és nagymamma boldog legyen h van mivel villogni a társaságban mivel mással nem tud.. Ez azoknál létszükséglet ahol a gyereken unokán kívül semmi életcéljuk nincs sajnos..
2019. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Az o elete, az o döntése.
2019. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Én úgy gondolom, hogy egy gyermek aránytalanul sok lemondással járna. Szeretem a gyerekeket, a családban is van több 4-10 év közötti csemete, akikkel jól eljátszom összejövetelek alkalmával, és azt el kell ismernem, hogy rengeteg szeretetet adnak, de elképzelni sem tudnám magamról, hogy bevállaljam azt a sok kötelezettséget ami velük jár. Tudom önző vagyok, de jelenleg saját magam tartom a legfontosabbnak.


Másrészt a hazai gazdasági, de elsősorban társadalmi és politikai helyzetben nem lennének hajlandó gyermeket vállalni. Itthon nincs valódi demokrácia, és a gazdaság is gyenge lábakon áll, nagyrészt külföldi multikra és oligarchák, strómanok piaci alapon életképtelen vállalataira épül minden, az előbbi a robotizáció révén 15 éven belül bukhat, utóbbi pedig a rendszerrel együtt megy majd a süllyesztőbe.

Másrészt nincsen normális oktatási rendszerünk és egészségügyünk sem, ami megint hatalmas érv a gyerekvállalás ellen.


Harmadrészt pedig magamat sem tartom olyan személynek, aki mentálisan kellően stabil lenne.

2019. szept. 15. 17:37
 14/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert az sem lenne jó, ha a gyerek inná meg a levét annak, mert az édesanyja "csak" az elvárások miatt szülte volna meg. Mindenki úgy dönt, ahogy akar!
2019. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell magyarázkodni, kerdezo. Senkinek nincs koze hozza, higy miért nem akarsz. Nem akarsz és kész. Aha magyarázkodsz, az olyan, mintha magad se lennel biztos benne, plusz úgyis belekotnek minden indokodba.
2019. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
Támogatnám őket benne, szülőnek lenni rohadt nagy szívás, nem akarnám hogy ők is tönkretegyék az életüket
2019. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Savlekotő ***** válasza:
35%
Amúgy saját meglátásom h nagyon sok magyar nő amúgy akarna gyereket de inkább védekezik minden módon,amig el nem veszik a lehetőségét annak is,mert nem ide szülne,hanem élhető nyitott fejlett országba és ha összejön esetleg ott minden további nélkül egyből vállal vállalnak,a gyerekek is nyugodtabbak mint akik itthon születnek a szülők is kiegyensúlyozottabbak egyre több magyar megy ki családosan és szülnek már oda,vagy viszik ki a komplett családot,sokan már tanulni is kimennek egyből ebből az országból olyan szinten lehúzták a középkor színvonalára az oktatást egészségügyet mindent az élet minőséget h Afrikával vagyunk egyenlőek nem Európával.. Itt lassan a gyerek vállalás nem család tervezés lesz és nem egy pár döntése lesz hanem büntető jogi kategória.
2019. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
16%
Igen.
2019. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%

Én még bíztatom is, hogy ne legyen. Őszintén megmondtam neki, hogy szeretem, imádom, életemet odaadnám érte bármikor, de: Ha vonok egy egyenleget, akkor úgy általában az anyaság nem okoz akkora örömet, mint amekkora áldozattal jár. (És mi még nem vagyunk szegények, jó munkánk van, viszonylag kényelmes életünk).

Mégis ez a véleményem (megette a fene, ha nem lehet őszinte az ember.) Tehát nekem annyi pluszt nem adott hozzá az életemhez, mint amennyit elvett az anyaság. Nem baj, ha a lányom is reálisan látja ezt. Főleg, hogy tanult, most épít karriert, magyarral együtt hat nyelven beszél, és imádnak utazni a férjével.

Én azzal kívánnám neki a legjobbat, ha nem szülne.

(Lehet lepontozni nyugodtan).

2019. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Csalódott csak akkor tudnék lenni,ha ez elvárás lenne.(csalódni kell valamiben,és ebben az esetben az elvárás lenne ez)

De mivel ha egyszer szülök(ez a jövő zenéje,ebben az országban viszont biztos nem) nem azért fogok mert szeretnék unokákat.

2019. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!