Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti csalódottak lennéte...

Szülők! Ti csalódottak lennétek, ha a gyereketek nem akarna gyereket?

Figyelt kérdés
Azt mondaná, hogy neki fontosabb a párja, a munkája és a hobbijai. Szeretne évi 2-3 alkalommal elutazni külföldre, kirándulni hetente, magával foglalkozni, és költeni a pénzt, nem pedig egy gyermekre pazarolni mindezt, hanem kiélvezni az életet.
2019. szept. 15. 16:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az ő döntése.Nekem úgy a jó,ahogyan neki.
2019. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem azért hoztam a világra, hogy nekem feleljen meg, és pláne nem azért hogy a nyakában lihegjek azzal, hogy unokát szeretnék. Nyilván nagyon örülnék neki és büszke lennék rá, ha lenne gyereke, de sosem követelném tőle. Az ő élete, ő tudja hogy mi jó neki. Ha utazgatni szeretne és a saját életét élni, hát legyen. Bizony egy gyerek az időd nagy részét elveszi, pláne mikor még kicsi és iskolába se jár. Inkább élvezze az életét, minthogy muszájból csináljon egy gyereket, akinek nem tud mindent megadni és nem szereti szívéből.
2019. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok, apai ágról örökletes epilepsziám van, nem akarom továbbadni és nézni, ahogy szenved. :(


Édesanyám könnyen elfogadta, nagymamám kicsit nehezebben, de sosem zaklatott miatta. Ezt inkább nekem nagyon nehéz feldolgozni, mert alapból én szerettem volna utódot. (Még mielőtt valaki beleköt: ez egy nemzedékről-nemzedékte öröklődő dolog, igen tudom, ritka dolog, kérlek ne is kötekedjetek.)

F

2019. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%

Természetes szerintem, hogy legbelül minden szülő vágyik unokákra. DE a gyerekünk boldogsága a legfontosabb. Illetve meg kell érteni, hogy ő egy önálló személy, saját élettel és döntésekkel. El kell fogadni, bárhogy is dönt.

Ha kényszerből, szülői nyomásra bevállal egy gyereket, az kinek lesz jó? Ő nem tudna annyi időt szánni a számára fontos dolgokra, valószínűleg boldogtalan lenne és a gyereket okolná. A gyerek érezné, hogy kényszerből született és nem szeretik úgy, mint ahogy a barátait a szülei.

A nagyszülő mit csinál? Jó esetben heti egyszer foglalkozik pár órát a gyerekkel. A maradék időben mossa kezeit, ha kiderül, hogy tényleg nem kellett volna gyereket vállalniuk. Nem mindenki való szülőnek. Ettől nem lesz rossz ember, hogy beismeri, hogy az ő életébe nem fér bele.

2019. szept. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb, ha valaki őszinte önmagával, és nem vállal, ha nem érzi úgy, hogy olyan szülő tudna lenni, amilyet egy gyerek megérdemel. Sokan belebuknak azok közül is, akik szerettek volna gyereket nevelni, akármennyire is egy átgondolt döntésnek tűnik, hát még ott, ahol nem az volt! A kezdetben cukimuki család büszkesége nem biztos, hogy 5-6 évesen is olyan cukimuki lesz, addigra rámegy az idegrendszer, kapcsolat, aztán a kamasz, és nincs semmire garancia, hogy olyan személyiségű gyerekd lesz, akivel jól kijössz! Rádadásul itt is mennyi olyan kérdés van, elég csak körbenézni, hogy van, ahol már a felnőttkor küszöbén azt se tudják, hogy szabaduljanak a gyerektől, vagy épp a gyerek jön ide panaszkodni, hogy nem kap szerinte megfelelő ellátást, anyagi támogatást. CSodajó lehet ilyen belső háborús helyzeben élni azembernek a saját otthonában! Nem jobb akkor, ha valaki tudatosan nem játszik orosz rulettet pusztán az elvárások miatt, és él úgy, ahogyan neki jó?
2019. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%

Örülnék majd unokának, de nem bánom, ha nem akar. Ő döntése. Amúgy én még csak 23 vagyok és ebbe az országba csak akkor fogok gyereket szülni(és akkor is csak egyet), ha magániskolába tudom járatni, mert az állami oktatás borzalmas, egész nap bent vannak a suliban, este 8-9-ig leckét írnak, nincs idejük gyereknek lenni. Ja és persze csupa felesleges hülyeséget magoltatnak velük. Nemis beszélve arról, hogy az értelmes gyerekeknek el kell viselni 12 éven keresztül a sok idióta, buta osztálytársat is. Na ezt nem akarom a gyerekemnek, csak akkor lesz, ha nagyon jó életet tudok neki biztosítani. Meg is értem, hogy ide sokan nem akarnak szülni.


Amúgy 20 évesen nyilván nincs még kedved feladni a gondtalan egyedülálló életedet, de lehet 10 év múlva már családra fogsz vágyni. Soha ne mondd, hogy soha :D

2019. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Metionin ***** válasza:
100%

Én a gyerek részéről írok, anyám teljesen elfogadja, az az igazság hogy ő sem szereti különösebben a gyerekeket. Szerinte csináljam úgy, ahogy nekem megfelel.

Anyósom viszont ki van akadva, állandóan csak a gyerekről beszél, kis ruhákat, játékokat és gyerekkönyveket vesz, meg kérdezgeti hogy "ugye milyen jó nagymama leszek?" pedig 10 éve már hogy tájékoztattam, részemről nem lesz semmiféle unoka. A poén az, hogy ő pont az a típusú ember, aki idegeneknek mutogatná az unoka képeit de foglalkozni vele már derogálna.

2019. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy vagyok én is, ahogy a 27-es.

Kicsi korom óta tudom, hogy teljességgel kizárt, hogy nekem valaha is gyerekem legyen. A gondolattól is ráz a hideg, ez mára sem változott semmit sem, sőt... Már 32 vagyok, férjemmel tökéletesen megvagyunk kettesben, élvezzük az életet, egyáltalán nem hiányzik egy milliónyi kötöttséggel és felelősséggel járó gyerek a képből.

Az én szüleim maximálisan elfogadják, sőt anyukám még igazat is ad nekem, teljesen megérti miért nem akarok szülni.

Anyós már kevésbé ilyen megértő, nyekereg állandóan az unoka miatt vagyis már nem igazán hálisten', 1x jól kiosztottuk, mert minden határon túlment a viselkedése, azóta visszavett a témából, de azért néha még "finoman" elejt 1-2 célzást, de ilyenkor elég csak "csúnyábban" ránéznünk és tudja, hogy jobban jár, ha jegeli a témát. :D

2019. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bár az én családomnak van egy nagy családi öröksége, ami a környezetét is szolgálja, de ez van. Ahogy jónak érzi.
2019. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyerek szempontból tudok nyilatkozni. Nekem anyukám imádja a gyerekeket, a munkája is a gyerekekhez köti, de engem soha nem piszkált vele. Nagyim legjobb barátnője már sokszoros dédi, ő is szeretne menőzni, de ő is elfogadta, hogy erről lecsúszott.

Anyósomat a faszim rendezte le azzal, hogy ne piszkáljon bennünket, nekem nem lehet gyerekem. (Furcsáltam a dolgot, de ha így látta biztosnak, hogy soha nem kezdi el nekem nyomni az unoka mantrát, akkor okés!)

Amúgy mind a ketten egykék vagyunk, szóval egyetlen unokaforrások, de még így is békén vagyunk hagyva. Másrészt meg engem az se érdekel, ha rosszul esik bárkinek, hogy nem szülök neki unokát! Ha annyira akar gyerekezni, akkor vegyen ki egyet a rendszerből, legyen nevelőszülő, etesse, itassa, ruházza, kényeztesse, az ellen semmi kifogásom! 😄

2019. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!