Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig ez a probléma?

Miért mindig ez a probléma?

Figyelt kérdés
Mikor valamit rosszul csinálok állandóan hallgatom itthon, hogy “bezzeg, a diplomához észt nem osztanak.” Pl: múltkor véletlen összetörtem a tányért, vagy rosszul pucoltam a répát (bal kezes vagyok, minden máshogy áll sajnos a kezembe mint nekik :D ), vagy valamit nem értek és megkérdezem 2szer vagy 3szor is akár. Soha nem vágok azzal fel, hogy jaj egyetemen tanulok. Azt tanulom ami szeretnék lenni és élvezem, miért baj, hogy nem vagyok mindenben tökéletes, de amit szeretek abban jó vagyok. Milliószor elmondtam, hogy bánt, hogy ezeket mondják. Mellesleg az én véleményem nulla mindig, mert ők tapasztaltabbak, bölcsebbek mint én, és nehogy már én a diplomás (leendő diplomás fejemmel) jobban tudjam. Mit kellene másképp csinálnom szerintetek? Igyekszek pedig..
2019. szept. 15. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd rájuk. Nincs igazuk. Kicsit írígyek.
2019. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy igyekszel. Minél jobnan próbálsz megfelelni, annál kevésbé leszel jó, ez mindig így van. Legyél olyan, amilyen vagy, te azt csinálod, és ahoz értesz, amit szeretsz, akkor fogadd el magad, és ne érdekeljen mások véleménye. Engedd el a füled mellett, amit mondanak. Ha nem fog érdekelni, nem fognak annyira szekálni sem.
2019. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is ugyanezeket szokták mondani. Szidják az oktatást, hogy túlképzettek vagyok, viszont nem értünk semmihez még sem.

Rosszul esik, mert inkább bíztatást várnék, mert nagyon sokat tanulok.

De rólam ez lepereg.

Te se foglalkozz vele!:)

2019. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
túlképzettek vagyunk*
2019. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Mit tanulsz?
2019. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Savlekotő ***** válasza:
48%
Irigyek,és frusztráltak,jobb ezt a típust leépíteni.. Vidékiek ugye? :(
2019. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
más generáció,nekik talán nehezebben ment,s lehet nekik is volt egy megmondó ember a családban.máskor lepd meg egy öleléssel,és köszönd meg hogy segít,kijavít. :D ezen kissé meglepődik,de hogy kizökken az tuti
2019. szept. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vidékiek igen. Gyógyszerésznek tanulok egyébként és köszi a válaszotokat :)
2019. szept. 16. 06:13
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Semmit se csinálj másképp.Legyél önmagad és ne görcsölj,hogy nekik megfeleljél.
2019. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Asszem így a helyedben megtanulnám használni a koleszos mosógépet, eltartanám.magam diákmunkából, megtanulnék főzni magamra. Elég lesz neked is csak 3 havonta hazajárni ilyen szülőkhöz 🙂
2019. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!