Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológusra lenne szükségem...

Pszichológusra lenne szükségem, de a szüleim nem vesznek komolyan. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy rohamom az iskolában. Remegtem, sírtam, szédültem nehezen kaptam levegőt. Úgy érzem ez érzelmi alapú és pszichológusra lenne szükségem. De a szüleimmel nem ápolok erős érzelmi kapcsolatot. Nem vesznek komolyan, lenézőek velem szemben. Ennek ellenére elmondtam a történeteket és egyáltalán nem vettek komolyan, a pszichológust már meg sem említettem. Kinevettek és leszidtak. Mit kéne tennem?

2019. szept. 27. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényleg érzelmi alapú, keresd fel az iskolapszichológust vagy mondd osztályfőnöködnek, hogy el szeretnél menni az iskolapszichológushoz.

Elmehetsz azért egy vizsgálatra is. Az sosem árt.

Nekem is ilyen szüleim vannak, igaz én számítógépfüggő volta (miután hazaértem suliból 3-4 körül, 6 órán keresztül nyomtam vagy tovább), ők csak legyintettek egyet és azt mondták, hogy hülye vagyok, inkább tanuljak.


Sok szerencsét!

2019. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Iskolapszichológust vagy körzeti orvost egyedül is felkereshetsz hogy segítsen! Valószínűleg pánikrohamod volt. Youtubon vannak videók relaxációs technikákról amik segitenek a rohamot könnyebben megélni ha újra jön. Facebook csopik is vannak, sok segítőkész taggal. Ők nem nevetnek ki.
2019. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszadó, légy szives, írnál valami konkrét csoportot fb-n, ami aktív, és van lehetőség beszélgetni néha, érdekelne. Amúgy kérdező, én is hasonló helyzetben voltam/vagyok,csak nálunk halogatás volt. Azt tanácsolom, hogy magad intézd, ha tudod, ne várj!
2019. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pánik, szorongás, depresszió.. beszéljünk róla!

Illetve:

Lelki problémák megoldása szakemberekkel (ez kevésbé aktív csoport de vannak benne elérhető szakemberek)

Én sok jó tanácsot kaptam mindkettőben, bár vannak elég mélyen lévő emberek is bent, gyógyszert szedők, évtizedek óta depisek/pánikosok. Nem szabad túl sokat olvasni a csoportot csak amikor szükséged van rá! Mert kicsit lehúz. Nekem sikerült a pánikot leküzdeni és az enyhe depressziót is a csopi segítségével.

2019. szept. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichológust érdemes felkeresned.
2019. szept. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Írj nekem privit, elég rendesen kiismertem már a jogi hátterét ezeknek. Ha szeretnéd, átbeszélhetjük a helyzeted.
2019. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keresd fel az iskolapszichológust!

Egyébként tudod a konkrét okot, ami kiváltotta ezt?

2019. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!