Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tűrhető a szülői terror?

Meddig tűrhető a szülői terror?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon nehéz helyzetben vagyok, és nem tudom, mégis mi lehetne a megoldás. Szeretem édesanyám, egyedül ő van olyan rokonom, akire mindig számíthatok. Mindig, mindenben. Neki is én. Az egészségügyi állapota nem az igazi, nincsen mellette igazán rajtam kívül senki.

Nagyon nagyon sokat megtett, megtesz értem, a magam módján próbálom ezt visszaadni.


Mióta elkezdtem fiúzni, azóta a kapcsolatunk megromlott. Egyre inkább. Mostani páromat egyenesen gyűlöli. Vannak dolgok, amiket valóban nem csinált jól az elején, most sem hibátlan, de ÉN el tudom fogadni, el akarom. Lehet, neki lesz igaza, és kalap-kabát, de én még ennek nem érzem az idejét.

Ez odáig fajult, hogy minden este szinte órákat hallgatom, hogy mekkora csődtömeg a barátom, és ha nekem ez kell, és nem veszem észre, és mennyire nem segítek otthon, a nagytakarítás, a piac, mindent ő csinál míg én élem a világom.

Egyetemre járok, mellette 20 órában dolgozom, és hétköznap kétszer, valamint általában hétvégén vagyok a barátommal.

A telkünkön van egy saját kis házam, de a családi házban lakom.

Már ott tartunk, hogy érzelmileg zsarol anya, a betegségére hivatkozva, hogy miattam, a párom okozta stressz, életmód miatt fog meghalni, mindenki azt akarja, hogy elküldjem ezt az embert, és innentől ez nem lesz így, nem lesz átjáróház a lakás, nem jön ide a fiú többet, én se megyek, ha pedig megyek akkor többet ide ne jöjjek, a házat másra íratja és akkor elfelejthetem őt ha nekem fontosabb ez a ...... .

A betegsége (szív) egyre többször van rám kenve, "ezt tetted velem, ez is miattatok van".


Az a legnagyobb baj, hogy párommal még nem annyira stabil a dolog, hogy összeköltözzünk, nem szeretnék rá alapozni. Mindegy, ő lesz-e a férjem, vagy más, nem szeretnék erre építeni egy jövőt, ez anyukámmal visszatérő probléma. A párom nélkül szeretném ezt megoldani.


Szeretem anyát, tudom, hogy igazán csak rá számíthatok én is, de nem bírom tovább. Ő is ki van borulva minden nap, én is. Ez nem állapot.

Hiába kértem, meséltem, beszéltem, kiabáltam, sírtam, semmi.


Hogyan tudnék megoldást találni erre a problémára?


20/L


2019. okt. 6. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos szerintem csak úgy, ha most a párodat választod. Ha nem lesz hosszú távú, hát nem lesz, de most el kellene menned, hogy anyukád is megtanulja, felnőttél.
2019. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én ezt találnám a legrosszabbnak.

Nem tudná feldolgozni hogy "a f@z ennyivel fontosabb, ezt a .....-t választottad" .

Volt már, hogy vita hevében "ne menj át-takarodj innen pontok között én a takarodj-ot választottam 1 éjszakára szó nélkül átmentem az akkori páromhoz, azóta is ez a téma, hogy ott is a fiút választottam és neki lett igaza, de ő nem felejti el soha, hogy nekem fontosabb volt.

2019. okt. 6. 21:29
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Túl hamar mentél vissza.
2019. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Anyád tahó. Ha finomabban akarok fogalmazni, akkor pszichés beteg. Pont azon dolgozik az önzése miatt, hogy tönkretegye az életedet. Ha hagyod, sose leszel boldog, és 50 évesen fogsz azon keseregni, hogy mért nem mondtál 20 éves korodban nemet. Az életnek az a rendje, hogy a fiatal kirepül. Anyád nincs annyira intelligens, hogy ezt felfogja, sőt nagy valószínűséggel még annyira sem, hogy hajlandó legyen pszichológushoz elmenni, hogy a rendkívül erős szorongását (még az is lehet, hogy gyógyszer kéne rá neki) oldja. Görcsösen szorít magához, pedig nem neked kell az ő életét megoldanod, hanem neki.
2019. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Amit csinál, az tényleg érzelmi zsarolás, ne dőlj be neki! Valószínűleg minden fiúval baja lenne. Az enyém is ilyen volt, nagy kiborulások voltak, de megbeszélni sosem tudtuk. Én nem tudtam megoldani, csak a függetlenedéssel csökkent a feszültség.
2019. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

"hogy miattam, a párom okozta stressz, életmód miatt fog meghalni"


Örömmel olvasom, hogy magától hozta szóba, hogy valamikor ő is meg fog halni. Ha nem tette volna, neked kellene.

Kérdezd meg tőle, ha ő meghal, és nem lesz családtagod, ki vesz neked, amire szükséged van, amikor ágyban fekvő beteg vagy, pl. influenzás, vagy eltörik a lábad?

Ha ennyire nem engedi, hogy más emberekkel szoros kapcsolatot építs ki, akkor nagyon kiszolgáltatott leszel, amikor ő már nem lesz.

Ez önzés, hiszen te ott vagy neki, ha szüksége van segítségre, de neked nem lesz senki segítséged, ha azt követeli, hogy nem lehet rajta kívül senki.

2019. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ő úgy áll ehhez, hogy hány pár él a lány családi házába, és szerezzek olyan fiút aki ideköltözik, ez lenne a normális, és akkor ő dolgozzon, tartsa fenn a házat, csináljon mindent míg én szórakozom? És nem érdekli, hogy 18 elmúltam, vagy ez-az lesz, vagy akkor takarodjak el innen. Mert ne csak a kényelmet akarjam, itt dolog is van.
2019. okt. 6. 21:55
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon zavaros. Szedjük szét!

"Ő úgy áll ehhez, hogy hány pár él a lány családi házába, és szerezzek olyan fiút aki ideköltözik, ez lenne a normális, és akkor ő dolgozzon, tartsa fenn a házat, csináljon mindent míg én szórakozom? És nem érdekli, hogy 18 elmúltam, vagy ez-az lesz, vagy akkor takarodjak el innen. Mert ne csak a kényelmet akarjam, itt dolog is van."


"csináljon mindent míg én szórakozom?"


Először is társat keresel, az hol szórakozás?

A túlélésed múlik rajta!

Először ezt kéne vele tisztázni, hogy ez nem szórakozás, hanem életbevágó!!!

2019. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ő úgy áll ehhez, hogy hány pár él a lány családi házába, és szerezzek olyan fiút aki ideköltözik, ez lenne a normáli"


És ezt hogy gondolja kivitelezni ismerkedés, együtt töltött idő nélkül? Ez az ún. fiúSZERZÉS éppen az a folyamat, amit csinálsz.

Vagy ő hogy gondolja?

Bemész a boltba és veszel egyet?

2019. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Savlekotő ***** válasza:
30%
Anyuka azt akarja h szerezz egy pasit aki odaköltözik,és őt is tartja el,téged használna csalinak,menekülj... Mi van a mai húszon évesekkel,álljatok már a sarkatokra,sorozatban olvasom itt ezeket a bekattant egyedül álló anyuka szindrómás tönkre vágott tizen huszon évesek sirámait.
2019. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!