Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tűrhető a szülői terror?

Meddig tűrhető a szülői terror?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon nehéz helyzetben vagyok, és nem tudom, mégis mi lehetne a megoldás. Szeretem édesanyám, egyedül ő van olyan rokonom, akire mindig számíthatok. Mindig, mindenben. Neki is én. Az egészségügyi állapota nem az igazi, nincsen mellette igazán rajtam kívül senki.

Nagyon nagyon sokat megtett, megtesz értem, a magam módján próbálom ezt visszaadni.


Mióta elkezdtem fiúzni, azóta a kapcsolatunk megromlott. Egyre inkább. Mostani páromat egyenesen gyűlöli. Vannak dolgok, amiket valóban nem csinált jól az elején, most sem hibátlan, de ÉN el tudom fogadni, el akarom. Lehet, neki lesz igaza, és kalap-kabát, de én még ennek nem érzem az idejét.

Ez odáig fajult, hogy minden este szinte órákat hallgatom, hogy mekkora csődtömeg a barátom, és ha nekem ez kell, és nem veszem észre, és mennyire nem segítek otthon, a nagytakarítás, a piac, mindent ő csinál míg én élem a világom.

Egyetemre járok, mellette 20 órában dolgozom, és hétköznap kétszer, valamint általában hétvégén vagyok a barátommal.

A telkünkön van egy saját kis házam, de a családi házban lakom.

Már ott tartunk, hogy érzelmileg zsarol anya, a betegségére hivatkozva, hogy miattam, a párom okozta stressz, életmód miatt fog meghalni, mindenki azt akarja, hogy elküldjem ezt az embert, és innentől ez nem lesz így, nem lesz átjáróház a lakás, nem jön ide a fiú többet, én se megyek, ha pedig megyek akkor többet ide ne jöjjek, a házat másra íratja és akkor elfelejthetem őt ha nekem fontosabb ez a ...... .

A betegsége (szív) egyre többször van rám kenve, "ezt tetted velem, ez is miattatok van".


Az a legnagyobb baj, hogy párommal még nem annyira stabil a dolog, hogy összeköltözzünk, nem szeretnék rá alapozni. Mindegy, ő lesz-e a férjem, vagy más, nem szeretnék erre építeni egy jövőt, ez anyukámmal visszatérő probléma. A párom nélkül szeretném ezt megoldani.


Szeretem anyát, tudom, hogy igazán csak rá számíthatok én is, de nem bírom tovább. Ő is ki van borulva minden nap, én is. Ez nem állapot.

Hiába kértem, meséltem, beszéltem, kiabáltam, sírtam, semmi.


Hogyan tudnék megoldást találni erre a problémára?


20/L


2019. okt. 6. 21:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj, hogy te képes vagy szeretni egy ilyen önző manipulátor, bántalmazó szülőt, miközben annyit se érdemel, hogy egyáltalán felvedd neki a telefont. Többször is írod, hogy csak rá számíthatsz, de ébresztő, dehogy számíthatsz rá! Nyisd már ki a szemed, csak akkor számíthatsz rá, ha azt csinálod, amit mond neked, ez mióta fair szerinted?


Nőj fel és függetlenedj érzelmileg, ne hagyd magad zsarolni, következetesen állj ki a párod mellett, akkor is, ha ez konfliktushoz vezet anyáddal. Ha nem hagyod magad, ha azonnal otthagyod amikor elkezdi a párodat szidni vagy neked mártírkodni, akkor rá fog jönni, hogy a zsarolással nem megy semmire és abba fogja hagyni. Amíg viszont van hatalma feletted, addig ezzel vissza is fog élni.

ha ezt nem teszed meg, a következőt is ugyanígy el fogja mellőled üldözni, hiszen neki mindegy, hogy te szenvedsz vagy sem, csak neki legyen meg a cselédje, akit kedvére csicskáztathat.

2019. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!