Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem akarok a tesómmal és a barátjával összeköltözni?

Figyelt kérdés

Volt egy régebbi belvárosi lakásunk, amit anyáék megtartottak a biztonság kedvéért, hogyha kellene a tesómnak vagy nekem. Viszont egyikünk sem akar a városban maradni, így sok évnyi győzködés után anyáék végre meghirdették. Mi Debrecenben szeretnénk lakni egy jó ideig az egyetem miatt, csak a tesómat (rossz tanulmányi eredménye miatt) nem vették fel, engem és a barátomat igen.


Tavaly ő kapott új kocsit (az ő nevére, mert az összes eddig összegyűjtött pénzét beladta), nekem nagyon is megfelelt a régi családi kocsi. Én nem igazán akarok vele összeköltözni: ő, a barátja, én és az én barátom, 4-en egy kicsike kis lakásban. A baj az a természete. Így is ritkán találkozunk, de akkor sem bírunk meglenni egymással, mert ő (21/L) folyton piszkál (én: 25/L), mindig kötekedik, én meg csak nem hagyom magam. Most így, hogy lakásvásárlásról van szó, átment kedves módba, mintha milyen egy szerető testvér lenne, pedig csak a lakást akarja. Ja és akkor már biztos a nagyobb szoba kellene nekik, egyértelmű XD


Én nagyon jól elvagyok a barátommal a koliban, szép koliban vagyunk, csak ketten egy szobában, békében. És csak azért erőltetik ezt anyáék és a tesóm, mert hogy ne az legyen, hogy jaj tavaly is ő kapta a kocsit, idén meg ő kapja a lakást...hát na Istenem, tényleg igazságtalan kicsit, de én legalább tanulok olyan jól, hogy ne legyenek ilyen kényszerhelyzetek, mint neki, másrészt pedig nagyon nem szívesen laknék veszekedésben. Anyáék is: ,,márpedig ti meg fogtok egyezni és együtt fogtok lakni" nem az, hogy ,,Mit szeretnél?".


Én csak nem tartom helyesnek, hogy valaki mindent megkapjon a szüleitől a nélkül, hogy bármennyit is doglozott volna érte. Nem tudja értékelni, látszik is rajta, csak ,,kell, kell, kell". 21 évesen XD


Mérnöknek tanulok, a barátom is, és hiszem, hogy ketten is össze tudunk majd magunknak spórolni, amire szeretnénk, idővel. Főleg, hogy anyáék eléggé mérgező szülők, irányítóak és a pénzzel manipulálóak.


Az a helyzet, hogy már tavaly is téma volt ez, én őszintén és világosan elmondtam, hogy se a barátom, se én nem szándékozok egy lakásban élni a tesómmal. Én nem követelőzök külön lakásért, legyenek csak ők benne nyugodtan, minket meg hagyjanak békén. Az a 20 ezer FT-tal kevesebb kolidíj meg bőven nem érne annyit, hogy feladjam a békességet, amiben eddig éltem. Most meg az van, hogy anyáék közölték h márpedig így lesz. Mit lehet velük tenni?



2019. júl. 13. 09:29
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

,,Mi Debrecenben szeretnénk lakni egy jó ideig az egyetem miatt, csak a tesómat (rossz tanulmányi eredménye miatt) nem vették fel, engem és a barátomat igen."

Koliba nem vették fel.

2019. júl. 13. 09:34
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

25 vagy, mit csunálnak, megfogják a hajad és bevonszolnak a lakásba?


Mellesleg azt akarják, hogy felügyeld s hugit

2019. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen nem kényszeríthetnek bele ebbe a helyzetbe, mert nagykorú vagy, viszont a nappali tanulmányodat és az eltartásodat kötelesek a tanulmányaid végéig finanszírozni, tehát nem vonhatják meg tőled. (Csjt. 69/A. § (1))

[link]

2019. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Téékáá ***** válasza:
91%
Ne hagyd magad. Az én szüleim is Irányítók, neha csak az segít ha kicsit össze kapok velük. Utána persze én vagyok a rossz és hálátlan, de hosszú távon nem lehetsz folytonos elnyomasba
2019. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelmű, hogy nem mész, és kész. A szüleid meg mondják, hogy de; te pedig mindig határozottan visszautasítod.

Azt írod, azért szeretnék a szülők, hogy "ne csak" a tesódé legyen a lakás, hogy ne érezd az autó és a lakás után, hogy kivételeznek vele.

Azt hangsúlyozod többször, hogy ez téged nem zavar, még akkor sem, ha ezt belegondolva mégis igazságtalannak tartod. Aztán újra ráerősítesz erre: 'Én csak nem tartom helyesnek, hogy valaki mindent megkapjon a szüleitől a nélkül, hogy bármennyit is doglozott volna érte. Nem tudja értékelni, látszik is rajta, csak ,,kell, kell, kell". 21 évesen XD'


Szóval hiába írod/mondod, hogy téged nem zavar, hogy a tesód mennyi mindent kap, a kommunikációdban mégis elárulod, hogy de. Valószínüleg a szüleid is észreveszik ezt, azért erőltetik, hogy mindketten lakjatok ott. Szerintem az is segítene a szülökkel kapcsolatban, ha egyértelműen jeleznéd, hogy ha csak ott lakik a tesód, azaz nem iratják rá a lakást, az téged valóban nem zavar.

2019. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Mit meg nem adnék egy debreceni lakásèrt 😢😍

Ha a szüleidnek van pénze egy lakásra Debrecenben, buta lennél nem harcolni azért, hogy legalább papíron legyen hozzá neked is közöd, ne csak a testvérednek. Ettől függetlenül lakhatsz koliban, de nem érné meg az; hogy a tesód kapjon mindent.

2019. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
A lakás fele a te neveden legyen! A rád eső szobát kiadod albérletbe. Anyudéknak is meg kell érteni ezt. Debrecen melyik részében gondolkodtok egyébként?
2019. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább arra gondolok,hogy a lakásfenntartási,rezsi költség miatt akarják hogy összeköltözzetek. Az ok,hogy a barátod és te felelősség teljesen gondolkodók,de talán anyudék tudják,hogy húgodról ez nem mondható el. Azért négyen összefogva a rezsit,mégis csak könnyebb,mint ketten. Bár lehet nincs így,és mindent a szüleid fizetnek.
2019. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
Mond meg muterodèknak h nem költözöl vele össze ès kèsz. Én se laknèk tesómmal bár nem hogy lakasra vagy autora nem tudnak adni semmire se szinte... Bar mernok se vagyok nemsi keresunk jol nemis lesz soha lakasom FAiL
2019. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nemrég voltunk nyaralni a barátommal (kettőnk között osztottuk fel a költségeket). Indulás előtt egy órával csinátl balhét abból apa, hogy miért nem a tesóm menőbb kocsijával megyek (amit alig vezettem), és csak mondta mondta. Jó, elmentem egy körre, de nekem az az autó nagy, kényelmetlen, nem látok ki belőle, és nem is egy 500 km-es hosszú dombos útra kéne elvinnem először, főleg hogy nem is az enyém, és a tesómnak is volt programja. Még erősebben győzködött, én meg akkor is nemet mondtam, nem éreztem biztonságban magamat benne, és az lett a vége, hogy én milyen hülye vagyok és csak rossz döntéseket hozok az életben, de legyen csak így, ő ,,soha többé nem szól bele akkor semmibe". Mire hazajöttünk, az várt, hogy megint mennem kell vezetni a tesóm kocsijával, meg se kérdeztek róla...már csak azért is erőltették. Én meg mondtam, hogy köszönöm a lehetőséget, de akkor sem. Így már a tesómat büntetik, meg őt hibáztatják, hogy biztos direkt nem akarja ideadni, és akkor ő fizessen mindent, pl. most lesz ilyen olyan szűrő csere 300 ezer ft, és még felsoroltak egy pár dolgot, szegény sírva fakadt, hogy miből...nemrég megkaptuk tőlük, hogy milyen rossz gyerekek vagyunk, hogy ha ők erőltetnek valamit, akkor annak igenis úgy kell lennie.


Amikor gimis voltam, mindig is Pestre akartam menni tanulni. A pontom és a pénzünk is meg volt hozzá, éveken keresztül ígérték, hogy igen, lehet. Aztán mikor leadtam a jelentkezést, az utolsó pillanatban meg kellett változtatnom a sorrendet, hogy Debrecen legyen az első. Hiába sírta, hiába könyörögtem, életében először még anya is mellém állt, de apát nem érdekelte. Már abba is beleegyeztem volna, hogy se kocsit se semmit nem kapok, csak a minimumot, de ,,ha nem változtatod meg a sorrendet, tönkreteszem az életedet!". Sose felejtem el...


Kedves #5 (9:58)! Köszönöm, hogy rávilágítottál, hogy mit is érzek belül. Igyekszem majd ezt magamban lerendezni.


Anyáék ígérgették, hogy milyen jó lesz majd nekünk együtt lakni, és hogy NEKÜNK veszik a lakást. Aztán jöttek a jogi dolgok, pl. hogy ha a régi lakás árából a tulajdonos (anya) újat vesz, és az 1 Ft-tal is drágább, akkor 3%-os illetéket kell rá fizetni, ha ez első lakás vásárlás, akkor csak 1,5%, de ha a gyerekeinek veszi, akkor 0%. Anyáék meg elárulták magukat, amikro modnták h ,,jaj, akkor mindenképpen olcsóbb lakást kell nézni Debrecenben!" Fuuu. Rákérdeztem amúgy, mert én egy őszinte ember vagyok, és mondta, hogy igen, magának veszi, mert ,,a CSOK-ot csak az igényelheti meg, akinek semmije nincsen". Na ezt meg úgy szokták, hogy akkor eladnak mindent igénylés előtt vagy átiratják a tesó nevére stb. Másrészt pedig mi lesz, ha nekem csak 1 vagy 2 gyerek kell? Egy gyerekre 600 ezer ft, két gyerekre már majdnem 3 millió jár, de a 10 milliót csak 3 gyerekre adják, miért akar rám ekkora terhet rakni? Amúgy se most lesz ez még, mire odajutunk, lehet rég nem lesz CSOK. Szóval eszükben sincs a mi nevünkre iratni. Az ő házuk, és ha valami nekik nem fog tetszeni, amit mi másképp akarunk, akkor jön majd a fenyegetés h lehet menni.


Egy saját lakás rezsije, és hogy azt 2 vagy 4 ember között osztjuk-e el, az a legkevesebb itt.

2019. júl. 13. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!