Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindenkit sakkban tart...

Anyám mindenkit sakkban tart a családban, fenyeget, zsarol minket. Mit csináljak, már nem bírom tovább?!

Figyelt kérdés

Anyám 47 éves, apám 51, van egy öcsém, aki 11 éves, nemsokára 12 lesz. Én nemrég töltöttem a 16-ot.

Anyám bolti eladóként és árufeltöltőként dolgozik, apám pedig a tejiparban. Ketten együtt olyan 400-450 ezret keresnek (most ebben a hónapban ketten több, mint 500 ezret kerestek).


Nálunk úgy van, hogy Anyámnál van a pénz, Apámnak úgy kell lopkodnia Anyámtól. Anyám soha nem ad semennyi pénzt Apámnak. Ha Apámnak kell valamire pénz, akkor munka után (12 órás nehéz fizikai munkáról van szó, és vegyétek a korát is figyelembe) elmegy szőlősbe szőlőt szedni.


Anyám a pénzt egy hónap alatt úgy elkölti lényegtelen dolgokra, hogy csak na!

Már régóta mondom neki (kb. olyan egy éve), hogy vegyenek új vasalót, mert a mostani nem vasal jól. Apám is már olyan 3-4 hónapja mondja, hogy menjenek el, fessék le a kocsi tetejét mert már le van kopva a festék. Hát erre se telik, mert anyám elszórja a pénzt.


Majdnem minden évben ígéri, hogy elvisz minket egy külföldi nyaralásra, de mindig elb a ssz a a pénzt.


Apám és Anyám mindig is sokat veszekedtek, de olyan fél-1 éve már egyre többet veszekednek. Legtöbbször szerintem Apámnak van igaza.


A vita és a veszekedés kettőjük között mindig onnan indul, hogy Anyámat felb a ssz ák a munkahelyén a vásárlók és a feszültséget rajtunk vezeti le. Jobban mondva Apámon. De ha nem Apámon, akkor rajtam. Ha nem rajtam, akkor az öcsémen.



Mindig belénk köt és bánt minket vagy fenyeget, hogy felmegy a gyámügyre és lemond rólunk. Tudom, hogy nem tenné meg, szeret minket, csak akkor is felzaklat lelkileg, amikor mondja.


Vasárnap (azaz tegnap) történt, hogy Anyámtól kértem pénzt bérletre. Apám kérdezte, hogy mennyi pénzem van. Momdtam, hogy 11 000 ft. Anyám mondta, hogy +5 000, mert neki adtam egyszer kölcsön 5 ezer ft-ot.

(Olyan 1-2 hónapja) Erre Apám mondta, hogy arra igyak hideg vizet, mert nem fogja visszaadni. Anyám erre felkapta a vizet. Veszekedtek, vitáztak. Anyám egyszer csak megfogott egy tálcát és olyan 4-szer 5-ször odaütötte az asztalhoz, a tálca darabokra tört. Erre Apa mondta, hogy ne törjön-zúzzon a házba, mert kihívják a szomszédok a rendőröket. Erre Anyám mondta, hogy ő fogja kihívni Apára a rendőröket, ha nem megy el. Apa felvette a nadrágját meg a kabátját, el akart menni. Azt mondta, hogy csak azért nem megy el, mert sajnálna emgemet meg a testvéremet, mert ütne-vágna minket, ha ő nem lenne itt. (Ebben van némi igazság, mert emlékszem rá, hogy amikor kicsi voltam, akkor sokszor megvert. Arra már nem emlékszem, hogy okkal vagy oktalanul, kicsi voltam, régen történt.) Erre Anyám felpattant, és majdnem elkapta Apa torkát. Ekkor nagyon megijedtem. Aztán Apa leült a kanapéra, Anyám felöltözött és levitte a kukát. Levegőzött egyet.

Ma reggel pedig azt mondta Anyám, hogy nekem Apám nem az apám, hanem a barátom. És én apámnak nem a lánya vagyok, hanem a felesége meg a barátnője. Azt is mondta, hogy Apám engem kezelget (már ha értitek hogy) és el fogja mondani mindenkinek és elviteti a rendőrökkel. De ha én megmondom a rendőröknek, hogy ez nem igaz, akkor tuti nem fogják elvinni sehova.


Elnézést kérek az esetleges helyesírási hibákért, szóismétlésekért. Ideges vagyok és gyorsan írok. A kérdés nem kamu, igaz. Előre is köszönöm annak, aki végigolvassa ezt a kérdést (nem nagyon tudtam röviden fogalmazni, és ez tényleg csak a lényeges dolgokat tartalmazza, a kisebb dolgokat nem írtam bele, mert már így is hosszú), és válaszol is rá!



2019. okt. 7. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

1) 400-500ezer 5 főre, amiből 3 fejlődésben lévő gyerek, nem sok pénz

2) apád el is válhatna (nem fog), és kérhetné a gyerekelhelyezést


Én elhiszem, hogy ez neked rossz, de ebben apád is kőkeményen benne van, nem csak anyád

2019. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

anyád orvosi eset, jó lenne ezt a tudomására hozni, és amikor fenyeget benneteket, én felvenném, hogy legyen rá bizonyítékom.

Anyád nyilván egy zsarnok, aki mindenki felett akar uralkodni, csak ez nem jön neki össze, ezért őrjöng. Nyilván a változó kor is beleszól ebbe, az is, hogy nem tud bánni a pénzzel, megbukott mint anya, megbukott mint feleség, sz.ar a munkahelye, utál mindent maga körül. Gondolom egy 11 és egy 16 évessel sem leányálom az élet azért, nem tudom, te mennyit segítesz otthon, de nyilván kivan attól is, hogy te apáddal összesúgsz róla a háta mögött, szóval ő van kiközösítve, utálva és ezt érzi.

Ez nem megy másképp. higgadtan le kell ülni és mindenki mondja el, ami zavarja, miben és hogy lehet változtatni.

Ha pedig fenyegetni kezd, akkor mond azt, hogy neked rengeteg felvételed van arról, ő hogy viselkedik, ha nem változtat, nem megy el orvoshoz, akkor te magad fordulsz a gyámügyhöz, apád azonnal megkapja a felügyeleti jogot, ő meg mehet, amerre akar. Szóval kicsit csavarni kell a történeten és érezze ő azt, hogy vagy változtat, vagy sza...rul jár, de nagyon.

2019. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
4-en vannak, nem 5-en! Mar bocs, de anyad nem normalis! Apud is egy papucs..
2019. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Az anyád beteg,de ezt sajnos még magának se ismerné be.

Ez,hogy téged az apád "kezelget" tényleg durva.

Ha mindig ilyen volt,nem értem apukád miért ült vele ennyi évig.Válni még most se késő,kérhetné a gyerekelhelyezést.

2019. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Holnap keresd fel az iskolai pszichológust, beszélj vele és mindezt mondd el neki őszintén.
2019. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Anyád addig görénykedik apáddal, míg apukádat elviszi egy infarktus vagy egy agyvérzés. Akkor verheti a tálcáit. Anyád ideggyenge, pszichológiai eset. Màsok sokkal kevesebből megélnek és nyugalom van otthon. Tönkreteszi az egész családot.
2019. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Apa el akart menni, de aztán mégsem. Anya majdnem elkapta apa torkát, de aztán mégsem. Tehát konkrétan 100 mondatot írtál arról, hogy apa felvette a nadrágját, miután lopással vádolta meg anyádat, aki ezért asztalhoz csapott egy tálcát.
2019. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Apádnak kéne tököt növeszteni,nektek hármotoknak "szövetségre" lépni anyáddal szemben, a pénzügyeket kivenni a kezei közül,és nem szép dolog, de valamivel megzsarolni hogy fogja vissza magát.Amikor anyád őrjöng apádnak kéne férfiként viselkedni és kidobni a p*csába mig lehiggad.Nyugodtan feljelentheti apádat,ha mindannyian egybehangzó vallomást tesztek, anyád lesz az, aki megütheti a bokáját hamis vád,és a hatóság félrevezetése miatt.
2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Röviden csak annyit.

Ha apukád válna.....

1. Te, 16 évesen magad döntöd el, melyik szülődnél laksz (ha ő nincs ellene).

2. Tesódat 12 éves kortól meghallgatná a bíróság, melyik szülőhöz akar kerülni, és - ha nincs valami komolyabb gond azzal a szülővel - akkor aszerint is dönt a gyerekelhelyezésről.


Magyarul: Apukád váljon el, ti meg lakjatok vele.

2019. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
sürgôsen kèrj segítsèget nyuszika! ha kell vitesd el . ez egyre csak rosszabodni fog. ne fèlj,hogy de hàt mègis az anyàd. nem az. ô egy genetikai donor, de nem anya.
2019. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!