Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy anyukám...

Hogyan érjem el, hogy anyukám megengedje hogy befessem a hajamat?

Figyelt kérdés

Világos rózsaszínre szeretném befesteni a jelenlegi barna hajamat (légyszíves senki ne szóljon bele hogy "mi ez a szín" meg "igaza van anyádnak", köszönöm).


A baj csak az, hogy anyukám semmi szín alatt nem hajlandó megengedni olyan okokkal, amiket simán meg lehetne oldani. Például ott van az, hogy gáznak találná, ha vele mennék valahova, viszont konkrétan sehol nem mtatkozunk együtt, talán mikor be kell menni valamiért a sulimba, de ott mindenki úgy ismerne, hogy festett a hajam.

A másik oka pedig az, hogy bénán állna nekem. Megkérdeztem az osztálytársaimat (akik között őszinte emberek is bőven vannak), akik szerint jól állna, meg szerintem is ez egy olyan szín, ami (kis túlzással) nagyjából mindenkinek jól áll, de úgysincs nagyon sötét vagy túl sápadt bőröm, hogy elüssön a bőrszínemtől.


Veszekedtünk arról, hogy az ő korában anno lehet ez nem volt menő, és bár manapság sem az, de sokkal inkább elfogadott, jobban tolerálják, és hogyha nem tetszik, vissza is lehet festeni (vagy megvárom amíg lenő, addig meg nevethetne rajtam hogy "hahaha hülyegyerek na látod, igazam volt")


Szerintetek hogy tudnám meggyőzni? Nagyon el vagyok keseredve, a sulimban még a legfélénkebb/konzervatívabb lányoknak is megengedik, csak nekem nem, úgy tűnik...



2019. okt. 7. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Hány éves vagy?
2019. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
94%

Hány éves vagy? Nem mindegy.

Tudsz fodrászt aki képes a hajadból azt csinálni amit szeretnél? Van rá pénzed? Ez is számít általában a szülőknek.

Sok olcso fodrász van aki még szőkíteni sem tud rendesen sajnos. Ha meg elrontják azon nevethet majd anyud, meg mindenki más. Világos színhez kb fehérig kell szőkíteni a hajad ami nagyon árthat. Szerintem ezt ő is tudja és nem szeretne egy szénaboglyát látni a fejeden.

2019. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én sem engedném meg neked. Nekem anno megengedték, gyakorlatilag az összes hajszint kipróbáltam.

A következők a gondok. A hajadat, mivel sötét le kell szívni, ami elsőre talán nem is vágja tönkre, de nagyon maximum havonta meg kell csinálni, különben undorító lenövésed lesz, na az már eléggé szétbarmolja a fejbörödet, hajadat. Nekem, amikor szőke voltam 4 nap után látszottak a sötétbarna hajtöveim, eleinte csak kis pontként viritottak a fejemen, 3 hetente festettem, aztán eluntam, választottam inkább sötét színt. Persze számít hány éves vagy, ha nagykorú, akkor már arra fested amire akarod, de kétlem, hogy egy felnőtt nő, rózsaszín hajat szeretne.

2019. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy meg tudod győzni. Én megengedném, hogy kipróbálj különböző színeket. De nem én vagyok az anyukád.
2019. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Savlekotő ***** válasza:
68%
Ha 18 elmúltál fogod és elmész a fodrászhoz.
2019. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Én sem engedném, hogy világosra festesd. Tönkreteszi a hajad még ha úgy hiszed, hogy nem is.
2019. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi ez a szín? Igaza van anyádnak
2019. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Én se engedném hogy befesd,főleg nem ilyen szinfestékekkel,ami tönkreteszi a hajat...(ezt tapasztalatból írom)

Ha nagyon muszáj,akkor már valami normális hajszínt választanék.

2019. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Légyszi ne mondd meg, hogy mi mibe ne szóljunk bele, ha már minket kérdezel. Iszonyat idegesítő, mikor a kérdezők kb megszabják, hogy mit válaszolhatunk.

Nem elhanyagolható szempontokat soroltak fel az eddigi válaszolók és anyukád indokait sem ismerjük teljesen, szóval igenis simán lehet igaza. Én sem engedném neked a fentiek által felsorolt indokok miatt. Illetve akkor engedném, ha már min középiskolás vagy (áltsulis kislányok csak ne villogjanak színes hajacskákkal és társaikkal) és ha teljes egészében tudod állni a havi min 1-2 festés költségeit ja és nem fogsz sírni, ha a folyamatos szőkítés seprűvéget csinál a hajadból. Meg ha valóban van értelmes indokod, hogy neked ez miért tetszik és nem csak az, hogy “menő és a Julcsiéknak is az van”.

2019. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Mi lenne, ha kimoshato szinezot hasznalnal? Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, főleg rozsaszinben, de meg mindig jobb, mintha tönkretennéd a hajad festéssel. Ha okosan akarod csinálni, ezt is a nyári szünetben hozd fel, hátha akkor anyukád megengedőbb lenne.


Sejtem, hogy kamasz vagy és ilyenkor legkevésbé sem divatos felnőttekre hallgatni, de gondolj át pár dolgot. A festék egy olyan kemiai anyag, ami rövidtávon nem biztos, hogy problémát okoz, de hosszútávon tönkreteszi a hajadat. Ez több módon is megnyilvánulhat. Hullhat, töredezhet, kiszaradhat, seprűs lehet vagy akar meg sem tudod noveszteni. Ha ezek közül bármelyik előfordul, szomorú leszel és folyton olyasmire fogsz vagyni, ami nem lehet a tied. Vagy ekkor is külső segítséget hivsz (muhaj, csomó hajapolo, ami ilyenkor már csak halottnak a csok vagy folyamatos fodrászhoz járkálás drága kezelésekre), de ez mind vagy szinten mű dolog vagy sok idő, pénz, energia. A legtöbb ismerősöm, aki kamaszkorában festette a hajat, most valamilyen hajproblémával szenved a fent említettek közül. Meg persze irigykedik azokra, akiknek természetesen szép a haja, mert vigyáztak rá, nem festettek minden hónapban “hupililara”.


Abba meg már bele se megyek, ha valami csoda folytán engedélyt kapnál a dologra, azzal anyukadnak okoznal plusz költségeket 3 hetente, hiszen nincs saját kereseted. Ez a plusz költség lehet csak a festék, mert mondjuk te otthon összehozod a dolgot valahogy (szerintem nem fog tetszeni a végeredmény); de lehet nagy is a költségvonzata, ha folyamatosan fodrászhoz jársz (itt is kérdéses a hosszútávú eredmény).

2019. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!