Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy anyukám...

Hogyan érjem el, hogy anyukám megengedje hogy befessem a hajamat?

Figyelt kérdés

Világos rózsaszínre szeretném befesteni a jelenlegi barna hajamat (légyszíves senki ne szóljon bele hogy "mi ez a szín" meg "igaza van anyádnak", köszönöm).


A baj csak az, hogy anyukám semmi szín alatt nem hajlandó megengedni olyan okokkal, amiket simán meg lehetne oldani. Például ott van az, hogy gáznak találná, ha vele mennék valahova, viszont konkrétan sehol nem mtatkozunk együtt, talán mikor be kell menni valamiért a sulimba, de ott mindenki úgy ismerne, hogy festett a hajam.

A másik oka pedig az, hogy bénán állna nekem. Megkérdeztem az osztálytársaimat (akik között őszinte emberek is bőven vannak), akik szerint jól állna, meg szerintem is ez egy olyan szín, ami (kis túlzással) nagyjából mindenkinek jól áll, de úgysincs nagyon sötét vagy túl sápadt bőröm, hogy elüssön a bőrszínemtől.


Veszekedtünk arról, hogy az ő korában anno lehet ez nem volt menő, és bár manapság sem az, de sokkal inkább elfogadott, jobban tolerálják, és hogyha nem tetszik, vissza is lehet festeni (vagy megvárom amíg lenő, addig meg nevethetne rajtam hogy "hahaha hülyegyerek na látod, igazam volt")


Szerintetek hogy tudnám meggyőzni? Nagyon el vagyok keseredve, a sulimban még a legfélénkebb/konzervatívabb lányoknak is megengedik, csak nekem nem, úgy tűnik...



2019. okt. 7. 16:41
1 2
 11/17 Savlekotő ***** válasza:
62%
Előző az a kimosható olyan jó minőség,h a felnőtt lányom hajából egy év alatt se tudta a fodrász kivenni az adott szint. De kimosható... :D Nem a reklám helye de ez a colorista volt,és annyi pénzért meg a márkától elvárnád a minőséget,és h a pigment ne rágja szét a hajad,inkább fodrász csinálja és nem általános iskolás korban. Mondjuk ez csak haj,de akkor is.
2019. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Kapható pink hajspray DM-ben, Rossmannban, én is kipróbáltam bolondballagáskor :D megnézhetnéd először, hogy azzal hogy nézel ki, mert egyáltalán nem áll jól mindenkinek a színes haj, sőt.
2019. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
98%
A vallig ero hajam szokitese plusz festese 35 ben allt meg:) lehet ezert sem akarja engedni anyukad
2019. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Barna hajat nem fog meg a rózsaszín, vöröses lesz az eredmény. A világos/pasztell árnyalatokhoz nagyon-nagyon le kell szívni a hajat és gyorsan kopnak ezek a színek, költséges karban tartani, a lenövésrōl nem is beszélve. Én legalább 100.000 Ft-ot elköltöttem összesen a hajamra, mire fehéres lett, erre ment a pasztell szín. Jó helyekre jártam, de még így is vállig ér már a korábban mell alá érō hajam. A rózsaszín pedig pont nem az a szín, ami mindenkinek jól áll, például nekem is borzalmasan állt, pedig én sem vagyok sápadt. Ha nem engedi, nem fogja, nekem sem engedték anno, elköltöztem és utána megkerestem rá a pénzt és megcsináltattam.
2019. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
65%

Hány éves vagy? Ez azért fontos dolog... A 15 éves lányomnak nem engedném, hogy udvari bolondot csináljon magából, de a 20 évesnek nem tiltom meg, nem is tehetem.

Plusz: barnából neked egy festéssel nem lesz rózsaszín hajad, sőőőt... Ahhoz le kell szívni az egészet (otthon, egyedül neki se állj!). Az nem olcsó mulattság, és könnyen tönkre is teheted ezzel a kis trükkel az egész fejedet. Otthon ne állj neki magad festegetni, mert nem lesz szép az eredmény, hidd el.


Ja, és ha az osztálytársak tévednek/mégsem olyan őszinték, és sz..r lesz az egész, mit csinálsz?:D Frissen festett hajra nem kenhetsz azonnal másik festéket, sapkában jársz hetekig?

2019. okt. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg is engedném szigorúan nyáron szünetben.
2019. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb győzd meg arról hogy csak színezővel festhesd be, ne rendes festékkel. Az úgyis hamar kikopik, s nem árt annyira, mint egy szőkítés. Persze nem világos rózsaszín lesz, hanem sötét rózsaszín, de a semminél még mindig jobb. Ha lássa, hogy jól áll neked, talán megengedi a rendes festéket is (ha csak nyáron is).

Én úgy vagyok, hogy azért még mindig jobban néz ki egy 16-17 évesen a pink haj, mint egy 70 évesen (láttam már példát mindkettőre...) , így én megengedném.

2019. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!