Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kellene ezt a szituációt...

Hogy kellene ezt a szituációt kezelnem?

Figyelt kérdés

Még hétvégén összefutottam egy nálam idősebb ismerősömmel (én 20 vagyok, egyetemista ismerősöm 26-27 éves) miközben a szüleim is ott voltak. Köszöntem az ismerősömnek, beszélgettünk, mondta a hülyeségeit és anyámék látták, hogy elszórakozunk egymással. Csak annyit kérdeztek ki volt ő, meg honnan ismerem. Semmi más reakció.

Tegnap este az ő és az én baráti köröm egyazon kocsmában volt ahol szintén beszélgettünk és mivel nem voltunk teljesen józanok ölelgettük egymást, de ebben semmi komoly nem volt és nem is lesz. Ezt láthatta egy családi ismerősünk is, mert pár perccel ezelőtt felhívott apám, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy részegen ölelgetek "idegeneket" meg mi az, hogy nem mondom el, hogy kapcsolatban vagyok, szégyent hozok rájuk, ne is menjek haza a hétvégre... Aztán letette a telefont. Mondani nem tudtam semmit, visszahívni meg nem tudom. Nem csináltam semmi rosszat, tanácstalan vagyok mégis mit tegyek.


2019. okt. 10. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Eléggé túlzásba estek, megölelted egy ismerősödet, nem szobára mentél vele jesszus. (de még ha az is lett volna se lenne hozzá közük 20 éves létedre)

Én azzal a családi ismerőssel se mennék már sehova.

Miért nem tudod visszahívni?

Próbáld megmagyarázni nekik a dolgokat, ha nem értik meg akkor teljesítsd a kívánságukat és ne menj haza hétvégére, hanem aludj pl. egy barátnődnél.

2019. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Most amugy azonos neműek vagytok vagy nem? Mert nekem az nem jött le. Ha igen, apad lehet valami kapcsolatot feltetelez koztetek es azon problémázik. De mindettol fuggetlenul akarhogy is van, total ketyosnak gondolom a szüleid. Engem biztos nem erdekelne a véleményük, haza mennek es megprobalnam megbeszelni veluk hogy mi a problémájuk. Ha meg nincs hova menned, nincs mas minthogy csendben kushadj egyelőre, utana meg költözés.
2019. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koleszos vagyok tehát tudnék maradni hétvégére. Ő férfi, én nő vagyok, bocsi, hogy nem volt érthető. Akkor innentől írom "havernak", mert nehogy valaki a "barátra" azt higgye, hogy a "szerelmem".

Csak én gondolom, hogy egy családi ismerős lehet, mert rossz akaróról nem tudok és van egy pár családi barát az egyetemi városomban, de nem láttam más ismerőst a bárban.

Nem tudom apámnak mi lehet a gondja, hogy így kiakadt ezen... Jelenleg nem veszi fel most se a telefonom, anyumat elértem, de nem mondott semmi konkrétat csak annyit, hogy ne találkozzak ezzel a haverral... Mondom mi van? Nem is ismerik. Lehet apám este megint többet ivott, mint kellett volna és reggelig tart(ott) az agymenése.

2019. okt. 10. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Neki kialakult egyfajta elképzelése (apádnak), felhívott és mondta a hülyeségeit, de azt, hogy te mit akarsz mondani, nem hallgatta meg. Én egy ideig nem mennék haza és majd lehiggadnak.
2019. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Ne menj haza a hétvégére.De nem értem,hogy egy ölelésből miért kell ekkora patáliát csapni.Nem lehet,hogy az a családi ismerős felfújta a dolgot?
2019. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Nem tudom mit lehet ezen felfújni. Egyszer adott talán egy arcpuszit a haverom miután "beszólt" egyet, de ezt sem hiszem, hogy felkéne fújni. Vagy nem tudom szerintetek? Lehet pont ezt a puszit láthatta, fogalmam sincs. Azt sem értem, hogy ha látott akkor miért nem köszönt nekem. Annyit megtudtam még anyumtól, hogy ki volt az a személy aki "beárult", még vele is beszélek, hogy mégis mit mondott apáméknak.
2019. okt. 10. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Még akkor sem érteném apád ha azonos neműek lennétek de így meg aztán teljesen érthetetlen. Most akkor mivel is hoztál rájuk szégyent? azzal, hogy szórakoztál a barátaiddal? Ójajj. Ez ám az erkölcstelen fertő.

Én először is beszélnék ANYÁMMAL. Megkérdezném, hogy mi a fene volt ez és közölném, hogy hétvégén hazamegyek, de csak megbeszélni a dolgokat. Aztán vissza a koleszba. Jah és diákmunka amilyen gyorsan csak lehet. Hogy ne függj a szüleidtől ha esetleg ez így volna jelenleg.

2019. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindkettejükkel tudtam beszélni. Indoka az volt apámnak, hogy mégis mi az, hogy alkoholizálok, mégis mit fognak rólam gondolni, meg egy cafka leszek, ha hagyom hogy ölelgessen egy nálam idősebb fószer. Megmondtam nekik, hogy attól mert nem ismerik attól még nem jelenti azt, hogy meg akar erőszakolni (ezt is megkaptam mi van, ha megfektet), meg ugye tudják, hogy nem apácazárkába küldtek el. A családi ismerős azt mondta csak azt mondta, hogy látott engem valakivel és rákérdezett apáméknál, hogy mióta van barátom és ezt gondolhatták túl. Hogy igaz e nem tudom.


Egyelőre úgy néz ki, hogy nem megyek haza, amúgy se csinálnék semmit, diák melón meg gondolkodtam, sőt akár 4 évig tudnám is fizetni a szükségleteim, ha nagyon rá lennék szorulva

2019. okt. 10. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!