Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hisznek bennem...

Miért nem hisznek bennem anyámék, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos az érettségik nem úgy sikerült ahogy szerették volna, 15-6 ponttal lemaradtam az egyetemről.

1 évet dolgoznék és próbálkoznék megint, közben lenyelvizsgàztam és még kellene emelt érettségi is.

Mindig megkapom hogy úgysem lesz belőlem senki, maradok segédmunkás, és úgysem vesznek fel sehova már ezt mindenki tudja. Ha fel is vesznek majd fizetek mindent magamnak.. mert nem kötelesek eltartani.


Oké, mert jelenleg is dolgozom hogy legyen pénzem, ezzel nincs baj. De minek csináltak meg ha ilyen hamar lemondanak rólam, és még az an agi helyzetünk is jó szerintem.

Nemk bennem és csak leszólnak.

Nagyon zavar és csak visszahúznak. Mit tudok tenni? Elég demotiváló és lelonbozó a visekedésük


2019. okt. 10. 12:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, gyaloglás közben diktafonnal írtam.
2019. okt. 10. 12:37
 2/12 anonim válasza:
82%
Sajnos szerintem csak az lehet a tényleges megoldás, ha minél előbb kilépsz ebből a lehúzó közegből.Tudom hogy nem könnyű ma önállósodni, de sok sikert kívánok, hogy minél előbb meg tudd lépni.
2019. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Sok szülő van, aki kb. már születésekor elképezeli, milyen lesz a gyereke, és ebből jottányit sem enged. Gondolom, a szüleid most kiábrándultak, mert azt tervezték, hogy kihagyás nélkül tolod végig a tanulást a felsőoktatás végéig. Talán ők alapvetően rugalmatlan emberek.

Ez az egyik oldal. De érdemes átgondolnod, nem adtál-e okot a bizalmatlanságra… pl. az írásod alapján úgy hangzik, mintha még csak terveznéd, hogy dolgozol (bár írod, hogy most is dolgozol, de előtte pedig „dolgoznék” formában írsz róla) és tanulsz az emeltre, holott az idei érettségik már réges-rég lezajlottak.

Szülőként azt gondolom, ha a gyerekem ilyen szituba kerülne, és elmondaná, hogy ez az egy év tanulás + munka lesz a megoldás, nekem ez totál rendben lenne… feltéve, hogy látnám, hogy valóban hozzá is fog mindkettőhöz rögvest.

2019. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Savlekotő ***** válasza:
11%
Ha van nyelv vizsgád irány külföld és ha jot akarsz vissza se nézel.
2019. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
93%
Szintén ebbe a helyzetbe kerültem most.Egy évig nyelvvizsgara készülök és addig dolgozok.Gondolom téged is megviselt ez , de az a legfontosabb hogy nem adtad fel!Jól csinálod,dolgozol ,tanulsz.Ha ezt a szüleid nem fogadják el akkor velük van a gond. Ennél jobban nem kezelheted a szitut.Csak így tovább, sok sikert!
2019. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Édesem, négyéves korban még bíztatjuk a kis sükebókákat, amikor aztal jönnek, hogy “Anya, én leszek az elnök!” Persze fiam, te leszel. De amikor 12 suliban átbukdácsolt év és sikertelen felvételik után jön azzal, hogy ugyan eddig zéró más feladat mellett nem volt képes tanulni, de most majd munka mellett ő jövőre olyan sikeres lesz, amilyen eddig sosem volt... na akkor már nem jön ki más, csak az őszinteség: Nem kislányom, te nem fogsz továbbtanulni.
2019. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

6-os válaszoló, ez marhaság. Csak azért, mert az érettségije nem úgy sikerült, szerinted már esélytelen továbbtanulni? Meg kell előlegezni egy ilyen helyzetben a bizalmat. Oké, ha otthon punnyad, és nem teszi a dolgát, az más.

Hozzáteszem, nemrég két unokaöcsém is ugyanígy járt, és egy év múlva annyira jó lett az emelt szintű érettségijük, hogy nem győztek válogatni, hová menjenek. Ja, és ha magamból indulok ki, én sem mentem tovább rögtön érettségi után, hanem csak két év múlva, és munka mellett végeztem el a sulit. Azért huszonévesen ez nem egy nagy kunszt, sokat bír az ember, ha akar.

2019. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
A motiváció a lényeg. Sok gyerek van, akinek kínszenvedés az agyonszabályozott, biflázó agyhalottakat nevelő 12 évnyi suliba járás, de mikor már tudják, mit akarnak, és szabadabban tanulhatnak (a felsőoktatásban), akkor szárnyakat kapnak.
2019. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te tanulj és mutasd meg nekik,hogy igenis el fogod végezni az egyetemet,és nem csak segédmunkás leszel.

Ne hagyd,hogy elvegyék az önbizalmadat.

2019. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amikor alkalom nyílik rá, beszélj a szüleiddel. Mondd el nekik mik a terveid, kérd ki a véleményüket és ha megint demotiválónak tűnnek, kérjed meg őket csendes hangnemben, hogy Te buzdítást vársz tőlük és nem lesulykolást. Szerintem jól gondolkozol, jól tervezel. Az életben vannak kudarcok és örömök. Mindkettőt el kell fogadni és tenni a kudarcok kijavítására.
2019. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!