Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan várja el...

Szerintetek jogosan várja el ezt tőlem az anyukám?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, főállásban dolgozok, jelenleg napi 9-10 órát, plusz utazás. Még otthon élek, de én is beszállok a költségekbe, takarításba, bevásárlásba, a háziállatok ellátásába.


Anyukám takarítónő. 50 éves már elmúlt, egyre nehezebben megy neki. Néha előfordul, hogy 5-6 szobából reggel 10-kor mennek el a vendégek, és délután 2-3 órakor új vendégek jönnek, szóval addigra végeznie kell a szobákkal, a folyosóval és az étteremmel. Ez mostanában egyre nehezebben megy neki.


Pár éve megkért egyszer, hogy menjek neki segíteni. Akkor éppen nyár volt, még tanultam, jól jött az a kis pénz is. Azóta rendszeresen elvárja, hogy amikor ilyen van, segítsek neki.


Mint írtam, napi 9-10 órát dolgozok, hajnali fél négykor kelek, hogy beérjek a munkahelyemre. Este hatkor már alszok, annyira fáradt vagyok. Hétvégén teljesen ki vagyok ütve, 14 órákat alszok, hogy a következő hetet kibírjam. Többször is megkértem anyukámat, hogy próbáljon más segítséget keresni, mert nem bírom, de nem is próbál mást keresni.


Szerintem nem az én felelősségem, hogy már nem tudja mindig ellátni a munkahelyi feladatait. Egy éve felajánlottak neki egy jobban fizető állást, a szakmájában dolgozhatott volna, de nemet mondott, mert ő szeret takarítani.


Szerintetek jogosan várja el, hogy rendszeresen segítsek be neki a munkahelyén?



2019. okt. 11. 10:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Az az ő munkahelye, nem jogos az, hogy elvárja, hogy ott segíts. A házimunkában, rezsiben igen, másban nem
2019. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hogy vehetném rá, hogy ezt ő is belássa?
2019. okt. 11. 10:39
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem el, hogy szerződés, meg minden nélkül beengednek téged a vendégek szobáiba. Egy munkaügyi ellenőrzés és százezres büntetést kapnának, plusz ha a beugrós idegen lopna, azt sem lehetne behajtani senkin. Bűzlik ez a történet.
2019. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
6 szoba van összesen, én is ismerem a főnököt. Kisváros. Nem ez az egyetlen stikli, amit elkövetnek anyukám munkahelyén. Örülhetnek a dolgozók, hogy egyáltalán ők be vannak jelentve.
2019. okt. 11. 10:55
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Olyan időben kellene ott lenned, amikor a munkahelyeden vagy. Két helyen lenni fizikai képtelenség, ezt azért megérthetné. Gondolom a segítségért ráadásul pénzt sem kapsz, ha nem lehet elvégezni a munkát, kisegítőt kellene nekik felvenni.
2019. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem is lehetnél ott. Ha esetleg baleset ér, vagy kap egy munkaügyi ellenőrzést a cég, úgy megbüntetik őket feketén foglalkoztatásért, mint a sicc. Senki sem fogja elhinni, hogy te csak úgy vagy ott, nem feketén vagy alkalmazva.
2019. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos. Hogy gondolja, hogy majd TE dolgozol az Ő munkahelyén? Ő bemegy helyetted dolgozni? Nem? Na látod! Tedd helyre, vagy oldja meg, vagy ha már nem bírja, keressen olyan helyet, amit el tud látni!


Más kérdés, ha én lennék a szállás vezetője (vagy tulajdonosa), baromi nagy cirkuszt csinálnék, ha egy idegen megjelenne ott és takarítana. Ez bizalmi állás, nem úgy megy, hogy akárkit odaviszünk. Még ha családtag, akkor sem.

2019. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem a munkaidőmben vagyok ott, ilyen helyzet az esetek 90%-ában szombaton fordul elő, amikor pihennék egy kicsit, mielőtt nekiállok otthon takarítani. Fizetést is kapok a főnöktől, igaz, nem túl sokat, 700 Ft/óra.


Igen, nagyon megbüntethetik őket, de engem most nem ez foglalkoztat, hanem az, hogy heti 45-50 óra munka után nem szeretnék hétvégén is dolgozni más munkahelyén. Nincs szükségem arra a pár ezer forintra, a pihenésre annál inkább. Migrénes vagyok, többek között a fáradtság is egy kiváltó tényező nálam. Anyukámnak ezt igazán meg kéne értenie, mivel ő is migrénes.

2019. okt. 11. 11:25
 9/31 anonim ***** válasza:
25%

Nem jogos, de ha te 22 évesen kipurcansz, akkor anyád még jobban. Esezleg valami gond van az egészségével?

Ideje lenne munkát váltani.

2019. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem "csak úgy" visz oda, mindig meg van beszélve a főnökével, a fizetést is onnan kapom.


Viszont erről eszembe jutott, hogy lehet, hogy a főnökével kéne beszélnem. Ha azt mondaná anyukámnak, hogy fél az ellenőrzéstől és mostantól nem engedi, akkor megoldódna a probléma. Csak nem szívesen intézkednék anyukám háta mögött.

2019. okt. 11. 11:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!