Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan várja el...

Szerintetek jogosan várja el ezt tőlem az anyukám?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, főállásban dolgozok, jelenleg napi 9-10 órát, plusz utazás. Még otthon élek, de én is beszállok a költségekbe, takarításba, bevásárlásba, a háziállatok ellátásába.


Anyukám takarítónő. 50 éves már elmúlt, egyre nehezebben megy neki. Néha előfordul, hogy 5-6 szobából reggel 10-kor mennek el a vendégek, és délután 2-3 órakor új vendégek jönnek, szóval addigra végeznie kell a szobákkal, a folyosóval és az étteremmel. Ez mostanában egyre nehezebben megy neki.


Pár éve megkért egyszer, hogy menjek neki segíteni. Akkor éppen nyár volt, még tanultam, jól jött az a kis pénz is. Azóta rendszeresen elvárja, hogy amikor ilyen van, segítsek neki.


Mint írtam, napi 9-10 órát dolgozok, hajnali fél négykor kelek, hogy beérjek a munkahelyemre. Este hatkor már alszok, annyira fáradt vagyok. Hétvégén teljesen ki vagyok ütve, 14 órákat alszok, hogy a következő hetet kibírjam. Többször is megkértem anyukámat, hogy próbáljon más segítséget keresni, mert nem bírom, de nem is próbál mást keresni.


Szerintem nem az én felelősségem, hogy már nem tudja mindig ellátni a munkahelyi feladatait. Egy éve felajánlottak neki egy jobban fizető állást, a szakmájában dolgozhatott volna, de nemet mondott, mert ő szeret takarítani.


Szerintetek jogosan várja el, hogy rendszeresen segítsek be neki a munkahelyén?



2019. okt. 11. 10:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%

Én anyukád félelmét sejtem emögött. Ha egy fittebb, független ember a beugró, akkor idővel leválthatja őt és elveszítheti az állását. Te viszont nem pályázol rá, így időnként segítesz, de veszélyt nem jelentesz.

Ha fél, akkor is jobb lenne beismerni, hogy nem bírja, és nem támaszkodhat rád a végtelenségig.

2019. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Sztem mindkettőtök kicsinálja magát ilyen körülmények között (mert a te munkád sem hangzik épp pihengetősnek). Valami emberibb állásra nincs lehetőség? Anyukád sem fogja ezt már sokáig bírni, egyszerűen a szervezete túl régóta van kitéve a nagy terhelésnek.
2019. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Te mit dolgozol?
2019. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nincs senki, egyszerűen akiket én ismerek, azok nem keresnek munkát. Azt azért hozzátenném, hogy nem sok mindenkit ismerek.


Igen, valószínűleg így van megbeszélve, hogy anyukám megoldja, de ha lehet, akkor először vele szeretném megbeszélni a dolgot. Remélem a hétvégén meg tudom vele beszélni.


Ezeket a betegségeket nem igazán lehet gyógyítani, csak tünetmentessé tenni. Megfelelő diéta, mozgás, és sajnos a pajzsmirigyre gyógyszer is kell. A hát/talpfájás meg a túlsúlytól van, azon a fogyás segít, csak még nem volt elég lelkierőm ismét elkezdeni. (Sajnos ezek miatt a betegségek miatt extra nehezen fogyok, bár amióta beállt a TSH-m, jobb a helyzet.)

2019. okt. 11. 12:32
 25/31 A kérdező kommentje:
Egy irodában dolgozok, mezőgazdaság területén. Éves szinten átlagosan nyolc órát dolgozunk, de ez pont úgy van elosztva, hogy akkor dolgozunk a legtöbbet, amikor anyukáméknál a fő szezon van. Télen hiába lenne időm és energiám segíteni, amikor csak hat órát dolgozunk, akkor nincs rá szükség.
2019. okt. 11. 12:36
 26/31 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet, hogy félti az állását, szereti csinálni, de nem fogok örökké itt lakni, mi lesz, amikor nem tudok majd segíteni? Nem értem, miért nem fogadta el 1-2 éve azt az állást, neki is könnyebb lenne. Azt se szeretném, ha tönkretenné magát. Már nyugdíjas lehetne, ha mindenhol rendesen bejelentették volna.
2019. okt. 11. 12:43
 27/31 anonim ***** válasza:
98%

"Egy éve felajánlottak neki egy jobban fizető állást, a szakmájában dolgozhatott volna, de nemet mondott, mert ő szeret takarítani."


Hát akkor csinálja, rogyásig!

Nehogy már az ő hülyesége miatt másnak kelljen megszakadnia, aki ráadásul a saját gyereke!

Az eszem megáll az ilyen szülőn!

2019. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem jogos!

Oldja meg mással, ha nem bírja, vagy oldja meg a főnöke!

2019. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
97%

Azert, aki 50 eves epp csak elmult, annak meg nagyon messze van a nyugdij. Anyukadnak 65 eves koraig kell dolgoznia, vagy, ha mindenhol bejelentettek volna, akkor a nok 40 eves munkaviszonyat hasznalhatna ki (de meg az is odebb lenne). Szoval, ha MOST (!) egyre nehezebben megy neki, akkor mit fog csinalni 8-10-12 ev mulva????

Ezekrol beszelgessel el vele, mert egy 50 evesnek meg ereje teljeben kell lennie, meg sok even at birnia kell a munkat. Illetve olyan munkat kell vegeznie, amit sok ev mulva is tud csinalni. Ezert duplan balfacansag volt elszalasztania azt az allast! Es az o rossz donteseinek a kovetkezmenyet neki kell vallalnia!

2019. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
50 éves elmúlt, de nem épphogy, 57 éves lesz januárban, emellett öt gyereket felnevelt munka mellett. Ha mindenhol be lett volna jelentve, pár éven belül nyugdíjba mehetne.
2019. okt. 11. 13:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!