Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan várja el...

Szerintetek jogosan várja el ezt tőlem az anyukám?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, főállásban dolgozok, jelenleg napi 9-10 órát, plusz utazás. Még otthon élek, de én is beszállok a költségekbe, takarításba, bevásárlásba, a háziállatok ellátásába.


Anyukám takarítónő. 50 éves már elmúlt, egyre nehezebben megy neki. Néha előfordul, hogy 5-6 szobából reggel 10-kor mennek el a vendégek, és délután 2-3 órakor új vendégek jönnek, szóval addigra végeznie kell a szobákkal, a folyosóval és az étteremmel. Ez mostanában egyre nehezebben megy neki.


Pár éve megkért egyszer, hogy menjek neki segíteni. Akkor éppen nyár volt, még tanultam, jól jött az a kis pénz is. Azóta rendszeresen elvárja, hogy amikor ilyen van, segítsek neki.


Mint írtam, napi 9-10 órát dolgozok, hajnali fél négykor kelek, hogy beérjek a munkahelyemre. Este hatkor már alszok, annyira fáradt vagyok. Hétvégén teljesen ki vagyok ütve, 14 órákat alszok, hogy a következő hetet kibírjam. Többször is megkértem anyukámat, hogy próbáljon más segítséget keresni, mert nem bírom, de nem is próbál mást keresni.


Szerintem nem az én felelősségem, hogy már nem tudja mindig ellátni a munkahelyi feladatait. Egy éve felajánlottak neki egy jobban fizető állást, a szakmájában dolgozhatott volna, de nemet mondott, mert ő szeret takarítani.


Szerintetek jogosan várja el, hogy rendszeresen segítsek be neki a munkahelyén?



2019. okt. 11. 10:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésért pár órára hétvégén lehet, hogy más is vállalná. Nincs ismerős, akinek jól jönne a plusz pénz?
2019. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Az övével nincs, egyszerűen lassabban csinálja már a dolgokat, mint régebben. Én viszont nagyon túlsúlyos vagyok, emellett PCOS-em, inzulinrezisztenciám és pajzsmirigy-alulműködésem van, takarítás után fáj a hátam és a talpam, de ezeket direkt nem írtam le, mert a problémámon nem változtat. Ezek nélkül is úgy érezném, hogy mindenki a saját maga intézze a munkahelyi teendőit. Én se hívok be senkit, amikor hónap végén rengeteg a munka az elszámolások miatt.
2019. okt. 11. 11:36
 13/31 A kérdező kommentje:
Nekem nincs ilyen ismerősöm. Anyukámnak talán lenne, de nem keres mást, mert így nyilván egyszerűbb neki.
2019. okt. 11. 11:37
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit off, de szerintem te egy rendes "gyerek" vagy. Segitesz anyukádnak és a hata mögött sem akarsz intézkedni. Szép dolog, manapság csak szülőfikázó kérdéseket látni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Szerintem ülj le megint és mondd el ezt anyukádnak, amit leírtál, hogy otthon termeszetesen szívesen segitesz, de a saját munkád már nagyon sok neked egészségileg is, de mondjuk segitesz neki egy ismerőst találni beugrósnak. Ha lesz egy ember, hamarabb leszáll rólad. Szerintem fél, hogy az állásába kerülhet, ha nem végzi el a feladatát ahhoz pedig kell neki valaki.

2019. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
Növessz már tököt, és mondj nemet! Nem jogos az elvárása, mondtam már!
2019. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
25%
Abszolút nem jó, amit most csináltok, csakhogy fennáll a veszély, hogy anyukád helyett felvesznek egy fiatalabbat,. aki jobban bírja a munkát, és akkor a mamát neked kell majd eltartanod.
2019. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

14-es: Köszönöm, ez kedves tőled, bár szerintem ez alap kéne, hogy legyen, hiszen a szüleim neveltek fel.


Nem akarok veszekedni, ezért keresek olyan megoldást, amivel rávezetem, hogy ez így nem jó, hogy legyen ideje mást keresni. Én is érzem, hogy nem jogos az elvárás, de azt se szeretném, ha ő jönne ki belőle rosszul.


Eltartanom nem kell senkit, négyen lakunk otthon, mindenki dolgozik és mindenki ad be a közösbe

2019. okt. 11. 11:58
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz érte fizetést, akkor miért nem keresnek mást? Például diákot, akinek szintén jó a zsebpénzt, mint anno neked volt. Vagy olyat, aki munka mellett csinálná kiegészítésnek. Nem értem. Anyukád nem ingyen várja, hogy segíts. Kapsz érte pénzt. Így más is meg tudná csinálni pénzért.
2019. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Én is szeretném tudni, hogy miért nem keres mást. Többször is kértem. Nem durván, de határozottan.


A főnöknek is jó így igazából, nem kell utánam semmit fizetnie az államnak és nem járok a nyakára, hogy mikor jöhetek már dolgozni. Illetve ha valami kárt okoznék, könnyen levonhatná anyukám béréből. Ha egy idegen csinálna kárt, akkor az a párezer forint, amit keres a hétvégén, nem feltétlenül fedezné a dolgot.


Elvileg a hétvégén mindketten otthon leszünk, megpróbálok még egyszer beszélni vele.

2019. okt. 11. 12:18
 20/31 anonim ***** válasza:
81%

Hol van az a kisvaros, ahol senki nincs, aki egy kis plusz penzert beugrana szombatonkent? Csakis az osztrak hatar mellett tudom elkepzelni. :-)


Kerdezo. En a helyedben beszelnek a fonokkel. Valoszinuleg anyukad mondta neki, hogy megoldja, hogy neked szol. A fonoknek meg eszebe sem jut, hogy te nem orommel mesz egy kis plusz penzert. Szoval elmondanam a fonoknek, hogy en nem tudok ezekre idot szanni, es kernem, hogy a SAJAT ismeretsegi koreben keressen valakit, aki ilyenkor be tud segiteni.

Anyukadnak is mondd meg, hogy nem tudsz menni, de a fonoknek is jelezted ezt es o keres helyetted mast.


Amugy dobbenetes, hogy 22 evesen ilyen betegsegeid vannak. Nem lehet ezeket valahogy rendbe hozni?

2019. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!