Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normalis, hogy...

Szerintetek az normalis, hogy egy 16 eves lanynak nem engedi meg az anyja, hogy a sajat szobajaban legyen?

Figyelt kérdés
Mar elfogadtam, hogy nem engedi (bar eleg nehezen), de egy nagyobb vita utan szeretnek egyedul lenni es o ezt nem engedi. Zsarol, hogy akkor elmegy otthonrol mert ha nem vagyok vele, akkor nem is lesz itthon...csak szerintem nevetseges? Nem azert van a szobam, hogy hasznaljam? UPC boxot is miota meg van a TV-m (kb 3 eve) szeretnek, de mindig azt kaptam valasznak, hogy nem kaphatok mert draga lenne ( amugy tesomnak, meg a nappaliba is van szvl..) de sztm azert nem kapok, mert akkor lenne indokom, hogy miert akarok a szobamban lenni. Ti mit gondoltok? Koszi a valaszokat, nagyon kivancsi vagyok kinek van igaza.

2019. okt. 15. 18:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
*Vagy pl bepakoltok ilyen színtelen, de homályos ilyen téglákat. Plexiből készül talán.
2019. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Kedves "ilyen", a kérdés ilyen nem arra vonatkozó kérdés volt, hogy a kérdező ilyen miféle megoldásokat keressen a privát szféra kialakítására, hanem ilyen eldöntendő kérdés, hogy normális vagy sem az anyuka ilyen viselkedése.

Ilyen igen, vagy nem kérdés. Érted?

Nem. Nem baj.

2019. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Nem normális. Ez egy lelki betegség nála. Az én anyám állandóan rám szállt. Egy szobában aludt velem, ráadásul egy ágyban is. Pedig apám végig velünk volt, egy rettentő jó ember volt, de még 17 évesen is anyám ebédlő asztalnál rám irányította a kiskést, hogy ha megtudom, hogy valakivel lefeküdtél … aztán mikor férjhez mentem ő elveszített engem, folyton rajtam lógott, ne szeressem ennyire a férjem, ne puszilgassam mások előtt, mert mit szólnak, úgy irányított mindent, hogy ne tudjunk elköltözni, de mindig legyen otthon minden. Aztán apám halála után már gyerekem is született, még hajlnalban bemászkált a szobánkba kopogás nélkül, hőzöngve, dübörögve , mert úgy volt kedve, mikor ugye mi szétugrunk szexből és úgy teszünk mintha aludnánk, és ő dünnyög, hogy mi úgy alszunk meg is halhat mellettünk a gyerek. És érdekes, hogy 30 éves voltam mikor meghalt apám, úgy megbolondult pár év múlva egy férfiért, hogy egy hónapban egyszer hallok felőle, tehát le is szar minket. hála Istennek. Te ne légy gyenge, ne hagyd, hogy ennyi idő elteljen, hogy ennyit szenvedj. Szerinted milyen az, hogy pl. egy 16 éves lánynak az anyjával egy ágyban kell aludnia? Nade most komolyan … Remélem, hogy ennyire nem durva nálatok a helyzet!
2019. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Aludni szerencsere hagy, akkor mar tenyleg semmi ertelme nem lenne a szobamnak. De most megfogadtam es ma egesz nap a szobamban voltam. Ketszer akart elmenni otthonrol 100x a fejemhez vagta hogy en utalom ot kiidegelem miattam lesz infarktusa meg mar nem is fog hazajonni nagyon remeli holnap elhuzodik a munka meg ilyenek...szvl nagyon jol esett es termeszetesen csak en vagyok a hibas.
2019. okt. 15. 22:14
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

Miert nemmkerdezed meg tole miert nem lehetsz a szobadban es miert vele kell lenned a nappaliban?

Csak tud ra valaszt adni, ha ennyire ragaszkodik hozza.

Amit a legutolso kommentedben irtal az alapjan az lehet a baja (nem veled csak magaval), hogy szamara az, ha egyutt vagytok otthon es te kulon bezarkozol, olyan mintha az o jelenlete zavarna teged es ezt elutasitasnak ("biztos utalsz") fogja fol. Valoszinu ez valahonnan jon neki valami korabbi parkapcsolati, gyerekkori rossz beidegzodesbol, tapasztalatbol. Még az is ehet az o szulei is ezt csinaltak vele, amit most o veled.


Probalkozhatnal kompromisszumra. Szepen elmondod, anya nem nem.utallak sot szeretlek, de jo lenne, ha a szobamba is barmikor elvonuhatnek tanulni (verstanulas, fizikakeplet magolas, idegennyelv szotanulasakor nekem ugy jobban megy a tanulas), rejszolni, picit szunyokalni, 100-as fekvotamaszt lenyomni (hogy ne rohogjetek mikor mar remeg a karom) DE nem fogok odabent enni kulon, nem egesz napokra vonulok el, amikor hazaersz kijovok beszelgetni veled egy feloracskat, ha nincs semmi dolgom akkor nem ott fogok kuksolni telot nyomkodva, segitek barmikor a hazimunkaban es szeretlek...szeretlek nem a sajat szobamban tartzkodas szabja meg a szeretetem.

2019. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
98%

Kétszer akart elmenni - nem ment el egyszer sem!

Csak zsarolni akar, de ha nem hagyod magad, akkor nem tud zsarolni!

Kitartás!

2019. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%
sosem birom az ilyet felfogni ,az ilyen szülő mit érez?
2019. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon magányos lehet, hiányzik neki a társaság. Nekem ezt nehéz megérteni, mert én szeretek egyedül is lenni, tenni a dolgom, gondolkodni, olvasni... Örülök, ha néha van egy kis időm magamra, és a gyerekek nem lógnak a nyakamon, hanem elfoglalják magukat.

Az exférjem volt ilyen, neki mindig társaság kellett, még tévét sem akart egyedül nézni. Úgy éreztem, megfojt ezzel, nem tudtam olvasni, ha nélküle kellett valahova mennem, vendéget hívott (bárkit, csak ne legyen egyedül) vagy meglátogatott valakit.

Tesódat nem nyaggatja ezzel? Vagy ő már kivívta magának, hogy elvonulhasson?

Anyukádnak nagyon kellene egy barát vagy barátnő, külön programok. Te nem lehetsz mindig ott mellette, lassan saját életed lesz. Ezt valahogy meg kellene értetned vele úgy, hogy ne érezze azt, hogy nem szereted őt.

2019. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor most szeretném közölni, hogy az ilyen embert nem szabad megsajnálni, mert akkor tud uralkodni. Így nőttem fel. Te engem nem is szeretsz, mondd meg őszintén akkor én rossz anya vagyok, mit rontottam el. Jah és ha valamit szerettem volna, persze nem szabadott, ha duzzogtam, akkor azt mondta jól van azt csinálsz, amit akarsz, de persze azt csináltam amit ő akar. Annyira a hatalmába tudott keríteni a zsarolásával, hogy felnőttként is nehéz volt elszakadni tőle, de akkor sem én , hanem mert akadt egy pali, akivel ugyanezt csinálhatja, így békén hagyott. Az önzősége és zsarnoksága már undorító lett, veszélyeztetett terhesen, vérezve is azt kellett csinálnom, amit ő mondott, nem pihenve dolgozva, ő meg tespedt, meg tervezgette az esküvőjét, a baba nem maradt meg, 4 hónaposan elvetéltem. Ekkor döntöttem úgy, bár későn, mert az én hibám, hogy gyenge voltam nemet mondani, hogy elég. Nem is vagyok már rá kiváncsi. hál Istennek ő se rám, csak ha haza kell jönni a hapsit mindennek elmondani. De már azt sem hallgatom meg. Ebbe betegszik bele, hogy nincs csicskája. Gyerekként ha nem voltam otthon, felhívott, hogy menjek haza a rokonoktól és a mellettünk lévő 10 méternyire lévő boltba menjek át, lefekvéskor kapcsoljam le a villanyt, ha szomjas hozzak be neki vizet, és mikor mondtam, hogy szülök még egy gyereket, azt mondta ez jó, mert majd meglátod mennyivel könnyebb lesz neked öregségedre. Hát én nem ezért szerettem volna.
2019. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Most meg azt talalta ki, hogy ne menjen ketto TV meg lampa. Nem mintha tesome nem menne. Mar nagyon idegesit.
2019. okt. 16. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!