Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normalis, hogy...

Szerintetek az normalis, hogy egy 16 eves lanynak nem engedi meg az anyja, hogy a sajat szobajaban legyen?

Figyelt kérdés
Mar elfogadtam, hogy nem engedi (bar eleg nehezen), de egy nagyobb vita utan szeretnek egyedul lenni es o ezt nem engedi. Zsarol, hogy akkor elmegy otthonrol mert ha nem vagyok vele, akkor nem is lesz itthon...csak szerintem nevetseges? Nem azert van a szobam, hogy hasznaljam? UPC boxot is miota meg van a TV-m (kb 3 eve) szeretnek, de mindig azt kaptam valasznak, hogy nem kaphatok mert draga lenne ( amugy tesomnak, meg a nappaliba is van szvl..) de sztm azert nem kapok, mert akkor lenne indokom, hogy miert akarok a szobamban lenni. Ti mit gondoltok? Koszi a valaszokat, nagyon kivancsi vagyok kinek van igaza.

2019. okt. 15. 18:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
80%
19-es, ez annyira ismerős... Az exemnek is voltak hasonló dolgai. Pl. nézi a tévét, vigyek neki innivalót, ennivalót, akármit, fel nem kelt volna a kanapéról, én meg pattogtam egész nap, pedig többet dolgoztam, mint ő. Sokat veszekedtem vele emiatt. Olyan volt, mint egy nagyra nőtt gyerek, mindenkivel próbálta kiszolgáltatni magát, aki körülötte volt. Úgy tűnik, vannak ilyen típusú emberek. Kérdező, anyukád is ilyen?
2019. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem, o egyaltalan nem ilyen. O pont, hogy mindent akar csinalni. Nem akarja, hogy onallosodjak...
2019. okt. 16. 20:36
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol több gyerek van, ott az a taktika, hogy az egyik nehogy elmenjen otthonról. Általában a kisebbre figyelnek jobban, így a nagy megtanul önálló lenni magától, de amint bekattanik az agyába, hogy akár egyedül is maradhat öregségére, átvált zsaroló, lelkiterroristává. Ha hagyod magad valamiben, akkor minden másba is rádszáll majd. Én tini koromig el voltam kényeztetve, mindent megkaptam, de ezzel a zsarolással minden el lett rontva. Inkább ne kaptam volna semmit. úgy nem lehet életre készíteni valakit, hogy zsarolod. 14 voltam már én főztem a családra, de suliból haza érve nem volt egy tiszta tányér, pedig sosem dolgozott. Nagyon nehéz. Hamar fel kell nőnöd. Sajnálom. Felvettek volna anno álmaim sulijába, de nem mentem el, mert nem tudtam elszakadni. Érzelmileg a zsarolás olyan kötődést és bűnbánatot okoz, hogy nem lehet, vagy nagyon nehezen lehet levetkőzni. VAGY! Mondd el anyádnak, hogy te nem ellene vagy, csak neked jól esik néha ha magad vagy, és tini vagy, nem mellette kell ülnöd. Állj ki magadért. Én se discoba, se ottalvós buliba, se sehova nem mehettem kb. 18 éves koromig. Van előnye, de személyiségfejlődésem kicsit csorbult, mert 35 évesen érzem, hogy kezdek felnőtt lenni. Sok sikert!
2019. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem azért nem akarja nehogy p..-t nézz.
2019. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!