Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még itt olyan szülő, aki...

Van még itt olyan szülő, aki rendet rak a kiskamasz gyereke szobájában? Az enyém nem hajlandó. Se elpakolni, se porszívózni.

Figyelt kérdés
Külön kérésre esetleg, de az kb. 30 másodperces művelet. :-)

2019. júl. 17. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülőtől függ teljesen. Ha minden a segge alá van rakva és minden meg van csinálva helyette akkor hozzá szokik.
2019. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Fotózd le a legnagyobb rumlit a szobájában, aztán “fenyegesd” meg, hogy kirakod Facebookra és Instagramra, hadd lássa minden barátja és barátnője. Meglátod, egy órán belül csilivili rend lesz.
2019. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

3as: Az a szülő "példás" nevelésének bizonyítéka, nem a gyereké. A szülő hibája, ha a gyereke rendetlen, trehány, szemtelen stb. Nevelés kérdése csak, első perctől következetesen és határozottan kell, természetesen példát mutatva!

Nekem egyik gyerekem se lett rendetlen, sőt az unokám 4

éves és már pakol el maga után, törölgeti a kis polcait. Ez a nevelés lényege, amit ma sok szülő elfelejt, nem is foglalkoznak igazán a gyerekeikkel.

2019. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak nevelés kérdése, kedves utolsó, sok múlik a gyerek személyiségén is, ő jól érzi magát a rendetlenségben, vagy lusta, ha nem így lenne akkor rend lenne. Nálunk például nővérem mindig szétdobált mindent , aztán 2-3 hétben egyszer eltakarított mindent, én meg viszonylag folyamatos katonás rendet tartottam.
2019. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Más az igénye, meg e téren nem nevetled megfelelően.

Beszélgess vele többet.

2019. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Ami neked rendetlenség neki még nem az. Biztos fiú.

A pirszivozas az más, házimunkát meg kell követelni

Ne csináld meg helyette. És utána újra se soha! És ne köss bele abba ha valamit megcsinált. Anyám mindkettőt megtette. Lemostam a szobám ablakát teljesen magamtól. Büszkén ujsagoltam. Hogy néz ez ki?! És lemosta újra. Szerinted hányszor pucoltam utána ablakot? Mosogatás. A tűzhely miért nincs letakarítva?! Szóval, ne rontsd el a kedvét ha valamit megcsinál.

2019. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
66% Nem biztos, hogy fiú nekem a legrendetlenebb lakótársam lány volt.
2019. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy nevelés. Nem lehet mindent a szülőkre kenni. Akkor ennyi erővel az, hogy rosszul nevel az anyja, az a nagyi hibája. Az meg a dédnagyié. Stb.
2019. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Micsoda szülő az ilyen!

Nem hajlandó se elpakolni, se porszívózni a kiskamasz gyereke szobájában?

Hallatlan!


(Bocs, de szó szerinti értelmezésben ez van leírva... :DDD)


A lényegre térve: minden csak szoktatás kérdése. Kicsi gyerekkorban szinte minden gyerek szeret "segíteni" a házimunkában. Amikor az még nem segítség, hanem hátráltatás. :DDD Akkor nem kell elzavarni, leugatni, hanem adni neki kicsi részfeladatot, hogy érezze fontosnak a dolgot.

Most annyit tehetsz, hogy megérteted vele, hogy vannak kötelességek az életben. És inkább dicsérettel próbálj nevelni, ne azzal, hogy veszekszel vele. Hatékonyabb. De helyette ne csináld meg, mert akkor az fog lecsapódni benne, hogy el kell viselni anya lamentálását, de úgyis elrakodik. Én ilyen esetben pl. odaállnék melléje, mondanám, hogy rakodjon el, és addig nem mennék ki a szobából, nem hagynám nyugton, amíg meg nem csinálja.

2019. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!