Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve szakítottunk az exemmel.Nem voltunk házasok.Van egy 4 éves kislányunk.Ez alatt kb.jó ha 10x látta.Gyerektartást egyáltalán nem fizet,nem is nahyon érdeklődik felőle,néha videón beszél vele pár percet.15km-re lakik tőlünk.Azzal indokolja,hogy 7 napból 7-et dolgozik sokszor.De 2 hete volt egy több napos rendezvény ott ahol lakik,akkor hirtelen meg nem dolgozott hétvégén tudott bulizni.De utána hétvégén meg azt mondta dolgozik egész hétvégén.

Engem okol,vádol mert nem látja a gyerekét,holott ő nem jön,mert nem megyek vissza hozzá meg a azüleimmel is rosszba van .Mi náluk lakunk a kislánnyal.Nagyon keveset látta,nem foglalkozik igazán vele.Én úgy látom őt okolja a kapcsolatunk megromlásáért.Mert azt irogatja nincs miről beszélnünk ha nem változtatok a gondolkodásomon stb.Elvárja,hogy én vigyem el és hagyjam ott egész hétvégére.De félek,hogy nem lesz megfelelően ellátva míg ott van meg mi van ha lefekvésnél sírna az apjánál?Mi van ha iszik mikor vele van?Mert előfordult az együtt élésünk alatt is,azt nem állítom,hogy alkoholista de nem vetette meg az alkoholt míg együtt voltunk.Elég neki 2-3 sör és már látszik rajta.Bírósághoz fogok fordúlni.De félek,hogy az a döntés lesz,hogy 2 hetente hétvége akkor,ellátná e rendesen,foglalkozna e vele úgy ahogy kell.Mert a kapcsolatunk vége fele ellátta a teendőket vele kapcsolatba ha dolgoztam,de nem igazán foglalkozott vele más téren.Ha át kell adnom láthatásra a kislányt de én nem adom mert alkoholos állapotba lesz,hogy bizonyítom azért nem adtam át?4 éves gyereknél hozzák azt a határozatot,hogy ott is aludhat az apánál?Rájöttem a kapcsolatunk alatt ő nem az a típusú ember akire akár több napra rámerném bízni nyugodt szívvel a kislányt.Ő még nagyon kicsi.


2019. okt. 18. 07:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom kicsit hosszúra sikeredett,de abban bízok lesz aki elolvassa és tud tanácsot adni.Előre is köszönöm annak aki megteszi.
2019. okt. 18. 07:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress meg egy családjogi ügyvédet.
2019. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!