Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek szégyen ha egy 28...

Szerintetek szégyen ha egy 28 éves embernek a szülei fizetik az albérlet díjának a felét?

Figyelt kérdés
Konkrétabban: az illető egyedülálló, évek óta teljes állásban dolgozó nő. Mivel az otthoni körülmények elég szűkösek voltak mindig is 3 embernek, ezért 27 éves korában felajánlották a szülők, hogy ideje lenne saját háztartást vezetnie, ebben segítenek havonta, a bérleti díj felét kifizetik. Szóval a nő jelenleg egy minigarzonban él, ami 80 ezerbe kerül havonta, tehát ezt felezik el, a rezsi még ezen kívül jön hozzá, azt természetesen magának fizeti fogyasztás alapján. Egyedül, ezt a kb havi 100 ezret ami a lakásra elmegy nem tudná kifizetni, mert a fizetése 140 ezer ft. Nyilván ha lenne párja, megoldódna ez a helyzet, de ezt nem lehet erőltetni, nem sok udvarlója akad.
2019. okt. 24. 15:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem szégyen, főleg, hogy otthon szűkösek voltak a körülmények, gondolom így a szülőknek is kényelmesebb és nem érzik azt, hogy csak úgy kitették a lányukat. Mai világban a sok irigy ember elől titkolni kell az ilyesmit, mert akinek normális szülei vannak és bármiben (nem csak anyagiak) segítik a gyereküket, ott a gyerek elvan hordva mindenféle életképtelen senkinek. Értem én, hogy törekedni kell a többre, a jobbra, de nagyon sok tisztességes szakma van, amit sajnos egyáltalán nem fizetnek meg, pedig ezek is a társadalmunk részét képezik, nem tudom az ilyen emberek mit szólnának, ha nem lennének pl tanárok vagy ápolók.
2019. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem szép dolog, hogy a szülők így segítik. Ha nem él vissza vele a lány, akkor nem szégyen. Viszont én a hleyében törekedék a fejlődésre. Nem tudom, mit dolgozik, de tanulni sosem késő és ha van lehetőség rá, hogy a szülők picit még többet segítsenek, akkor én élnék a lehetőséggel és végeznék valami tanfolyamot/okj-t, sőt, akár egyetemen valami levezőt is (vagy ha van diplomája, akkor mestert), hogy jobb legyen a kilátás a pár nélkül is, mert szerintem arra nem jó dolog alapozni, hogy majd, ha lesz párja, akkor könnyebb lesz. Igen, de vele is történhet valami évekkel később is, olyankor is, amikor esetleg gyerek is van és akkor megint nem maradna más megoldás, mint a szülők segítsége. Arról nem beszélve, hogy ők sem örökéletűek.

Tehát a kérdés önmagában nem ciki, de az, hogy nincs biztos alapon nyugvó hosszútávú terve arra nézve, hogy később hogy fogja eltartani magát, az az.

2019. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez így mindenkinek jó miért lenne szégyen. Az szegyen hogy ilyen a fizetése meg az alberletárak. Neked amúgy mi közöd van más dolgához?
2019. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
34%
Az a szégyen, hogy ha valaki így nem tud megélni, több éves munka tapasztalattal.
2019. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%
Ha 28 éves férfi lenne, ugyanezt írnátok?
2019. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
27%

Ha otthon laknál,akkor legalább annyiba benne lennél,mint az albérlet fele.


Így itt csak részletkérdés,hogy otthon vagy nem otthon vagy függve a szülőktől.


Amúgy meg senkinek nincs hozzá köze.


Gyanítom nem egy 3 szobást bérelsz.

Inkább az ország szégyene az,hogy ma egy ember egyedül nem tud megélni.

2019. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem szégyen! Bár nekem segítettek volna bármiben...de soha nem kaptam semmit, még az ösztöndíjamat is hazaadtam, pedig annyira nem voltunk csórók. Jó, hogy vannak segìtő szülők.
2019. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
"Nem édes mindegy nektek, hogy most költi el a szülei felgyűlt pénzét, vagy örökségként a haláluk után?" Na várjunk, nem ugyanaz a kettő. a szülei azt a pénzt lehet hogy most bőven magukra költenék, csak lemondanak egy csomó dologról , azért hogy a majd harmincas gyereküknek könnyebb legyen. Sok kollégám él ugyanilyen bérből, ugyanilyen albérletárak mellett. Mégse veszi el a szülei pénzét, nem is hagyná hogy az öregek maguktól vonják meg a dolgokat csak hogy ők könnyen éljenek- a szüleik kárára.
2019. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!