Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő kimondja hogy kvázi...

A szülő kimondja hogy kvázi nem kell neki az egyik gyereke?

Figyelt kérdés

Nálunk én beteg voltam, sérültem születtem, vannak problémáim de teljes életet élek. Emiatt nem adtak lehetőséget a tanulásra! Programozó szerettem volna lenni (pont jó is lenne nekem sérültként) de nem engedték. Azt mondták a szüleim hogy maradjak csak mellettük, nem való nekem a nagyvilág. A helyi falusi iskolába járhattam csak. Egyetemi beiratkozásról szó sem lehetett “mert még megesz engem Budapest”, akkoriban pedig nagyon ráhagyatkoztam a szüleimre, nem mertem ellent mondani.

Nővérem és bátyám egészségesek. Mindkettőnek családja van és gyerekeik. Én 26 évesen elköltöztem végre otthonról. Eljöttem Pestre. Van munkám, két szobatárssal lakok együtt. Anyám most kijelentette a hétvégén hogy csináljak ott Pesten amit akarok, nekem jobb helyem lett volna betegként ott mellettük. Azt is mondta, hogy neki az unokái már az elsők, én csináljak amit akarok, őket ne hívjam ha gondom van. Nincs rám már ideje, így is feláldozott mindent és én hátbaszúrtam! Apám persze hallgat, ő mindig olyan volt, az volt a szavajárása, Kérdezd meg Anyádat. Nem mond semmit, csak most is ugyanezt.

Most gyűjtöm a pénzt a programozói iskolára meg online tanulom a kétkezes gyorsírást. Gondolkodom egy jobb angol tanfolyamon is, mert amit a suliban tanultam, nem biztos hogy elég.

Miért ilyenek a szüleim? Nagyot hibáztam, betegen nem lehetnek vágyaim, terveim?


2019. okt. 28. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen nagyszülők miatt nőttem fel apa nélkül, nem tudták elfogadni, hogy édesanyám betegen teljes életet éljen nélkülük, valaki mással így elüldözték édesapámat. Mind a három gyereküket próbálták függésben tartani. Maximálisan megértem amit érzel és én is annyit tudok mondani, hogy a hiba nem benned van. A szüleid érzelmileg labilis, mérgező, birtokló emberek akik nem tudják azt elfogadni ha nincs rájuk szükség. Annyit tudsz tenni, hogy éled az életedet végre önállóan és elérsz mindent amit szeretnél. Sok sikert hozzá és tényleg ne okold magad mert amit szerettél volna az maximálisan megillet téged és jogod van egy sikeres, teljes életre.
2019. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Metionin ***** válasza:
Anyád örülhetne hogy idáig jutottál és büszke lehetne rád. :( Ne foglalkozz vele. Neked most a jövődre kell koncentrálnod.
2019. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Metionin ***** válasza:
100%
Amúgy az unokás dologról jutott eszembe, ha neked lennének gyerekeid, azokat is leszarná? Mert attól hogy valamiben sérült vagy, simán lehet házastársad és gyereked.
2019. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak így tovább,ügyes vagy .
2019. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!