Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzi néhány szülő,...

Miért ellenzi néhány szülő, hogy a tizenéves gyereke olvasson valami könyvet?

Figyelt kérdés
2019. okt. 26. 14:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Jesszus, vannak ilyen szülők...? Becarok...
2019. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon értem. Bár anyám is mindig kiborult, ha vettem magamnak könyvet. Akkor is, mikor már a saját keresetemből vettem.

Szóval van ilyen, csak én sem értem, miért?

2019. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Én sosem elleneztem, sőt jobban örültem volna ha a gyerekeim többet olvasnának. Szerencsére a kisebbik lányom nagy könyvimádó, ezért ha könyvet kér, gondolkodás nélkül megveszem neki. Nagyobbik lányom is olvas, de ritkán. Ő sosem kér könyvet..Pedig neki is megvenném ezer örömmel.
2019. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Nekem pont hogy örülnének neki
2019. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha hiszitek, ha nem, van ilyen. Én már felnött vagyok rég, de anno velem is veszekedett nevelőanyám, ha olvastam. Talán mert egy sutyerák. Normális ember örül, ha a gyereke normálisan tölti a szabadidejét.
2019. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Sok-sok éve a rokonaim kigúnyoltak, hogy folyton olvasok, meg fogok bolondulni tőle. Most ők takarítók meg segédmunkások, én meg saját home office kényelmes vállalkozásomból élek.
2019. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
19%
Vannak olyanok, akiknek csupán nem tetszik, ők a bajosabb réteg és vannak azok a személyek, akik aggódnak. Időnként jogosan is. Akármennyire hasznos is az olvasás, sajnos elfordulhat az az eset, hogy a gyerekek olyan szinten beleolvadnak, hogy minden szociális kapcsolatukat leépítik, akár még ez is a tanulásuk rovására mehet, szerintem ez utóbbi a gyakoribb, ha a szülők ellenzik. Valójában ez is már csak későn derül ki. Mivel az olvasás nagyon nagy pozitívumnak számít manapság, ezért a legtöbben örülnek neki, ha a gyerek nem a telefont bújja éjjel-nappal. De a jóból is megárt a sok... Szóval ez a legértelmesebb eset arra, hogy egy szülő ellenezze. De van, hogy csupán "irigylik", hogy sokat olvas vagy valamit csináltatni akarnak vele folyamatosan, aminek az útjában van az olvasás, bár ez kétes, mert akkor ezzel az erővel a tanulás is az útjukban van.
2019. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Én még ilyet nem hallottam.
2019. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Régen is voltak ilyenek, sajnos. Én már 50+ vagyok, de pl. nevelőfaterom ki nem állhatta, ha olvasok. Mondjuk ő kb. analfabéta, egyszer hallottam olvasni gyerekkoromban, mikor a húgomnak próbált mesét olvasni. Hát bár ne hallottam volna. Ő a könyveket sem értékeli, mikor elköltöztem, nem tudtam mindent azonnal elvinni magammal, így sok könyvem is ottmaradt. Soha többet nem láttam őket... Minden valószínűség szerint a kukában végezték. Nagyobbik lányomat is csesztetik állandóan, hogy miért olvas annyit, biztosan amiatt lett szemüveges. Én örülök, ha olvasnak (és szerencsére sokat). Nagylányomnak a legnagyobb ajándék bármilyen ünnepre egy könyvutalvány. Annak örül legjobban.
2019. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
27%

- mert kifogásuk van az ellen, hogy konkrétan melyik könyvet

- mert olyankor akar a gyerekük olvasni, amikor egész más dolga lenne, pl. elmosogatni

- mert ők úgy lettek szocializálva, hogy az olvasás időpazarlás

- mert sokkal érdekesebbnek/hasznosabbnak/stb. tartanak más tevékenységeket, pl. a kirándulást, sportolást, táncolást, stb.

- stb.

2019. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!